www.infoglobe.sk » Vlna kráľovských rozmerov

Vlna kráľovských rozmerov

Publikované: 10.8.2007
Ste vyznávač freestylu na divokej vode alebo sa na to iba radi pozeráte? Ak jedno či druhé, určite by sa vám páčilo v Lyone na rieke Rhona. Tu sa tvorí najlepšia vlna v Európe. Umožňuje všetky možné triky, ktoré sa v súčasnosti jazdia.

Nie je problém lietať tu meter a pol do vzduchu. Samotná vlna má vyše dvoch metrov a jazdiť na nej je tak obrovský zážitok, že vám to večer nedá spať. Je to totiž monštrum, že vo vás budí hrôzu už len pomyslenie, že do nej máte nabehnúť. Človek si však zvykne na všetko, a dokonca aj na to,  že tam čas od času dostane takú „nakládačku“ až si myslí, že ho to vyrve z lode a roztrhne na dve časti. Kempovanie pri vlne je možné a všeobecne tolerované, treba si len dávať pozor na poriadok, aby sme sa vyhli problémom. Vlna má tu nevýhodu, že sa do nej nedá nabehnúť po strane a je potrebné vynášanie, ale nebojte sa: kvôli tejto kráske to vydržíte celý deň. Nájazd do vlny je dobré si postrážiť, podľa mostu nad vlnou si zrátať, ktorá lampa od ktorého piliera zaručuje ideálny nájazd, nakoľko na hrane nájazdu už toho veľa nevymyslíte. Maximálne sa stačíte pomodliť, aby ste nezišli voľakde, kde nechcete byť. Vlna, našťastie, väčšinou po kvalitnom prepraní nakoniec pustí. Nie je dobré plávať, je to síce relatívne bezpečné, no nadlho. Píšem z vlastnej skúsenosti, raz mi spadla špricka, takže vrelo odporúčam overthruster (dekel umiestnený pod špricku za účelom zvýšenia výtlaku, zabránenie premačkávania a padania špricne).

   Vlna je dobrá od 500 m3 vyššie. 1000 m3 je super a čím viac, tým lepšie. Potom sa vám môže tiež ľahko stať, že niekto z kamarátov nebude chcieť, čím aspoň získate fotografa. Na vlnu sa dostanete z Lyonu, ak pôjdete proti prúdu rieky. Prípadná prehliadka mesta stojí za to, je to kúsok na autobus, ktorý vás dovezie priamo do centra. Historické centrum s množstvom zaujímavých uličiek a možnosťou ochutnávky dobrého vína je krásne. Úžasné je prechádzať sa tu najmä po zotmení, kedy je všetko romanticky osvietené.

   Tak trochu daňou za toto krásne miesto je to, že je od nás vzdialené zhruba 1500 km, čo sú dva dny cesty. No ak ste vyznávači freestylu, mali by ste ho určite navštíviť, pretože rozhodne stojí za to. Návštevu môžete hneď spojiť s pretekmi – Lyon River Festival, ktoré sa na tejto vlne každoročne konajú.

 

späťDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Dotyk jari

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Exkluzívne miniatúry: remeselný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Ročné predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Liptov – turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

16.4.2021
Aj tento rok sa môžete zapojiť do ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Do 30. apríla 2021 (do 22.4. v ČR) môžu jednotlivci, mestá, školy či organizácie nominovať stromy a po výbere odbornou porotou bude spustené hlasovanie.
14.4.2021
Pred pár dňami oznámil Bratislavský dopravný podnik informáciu o zatraktívnení cestovania verejnou dopravou spôsobom plošného zvýšenia ceny cestovného, zrušením obľúbeného 15 minútového lístka a zlacnením ročného lístka o 25%.
12.4.2021
Len nedávno vyšla nová štúdia Barcelonského inštitútu pre globálne zdravie (ISGlobal) o kvalite ovzdušia v tisíckach európskych miest. Spomedzi 31 štátov majú najhoršie výsledky Taliansko, Španielsko, Poľsko, Belgicko a Česká republika.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO:

ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

TIPY NA VÝLETY - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

 

Alžírsko, Alžír: Kombinácia európskej a islamskej architektúry

Pobrežie slonoviny, Abidjan - Tropický Manhattan

Tunisko – severom po stopách histórie

Tunisko – krajina bohatá na zážitky aj raj filmárov

Tunisko, Sahara – do púšte

 

Všetko dôležité, čo by ste o Alžírsku mali vedieť, nájdete TU, o Pobreží Slonoviny TU a Tunisku TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 18. 4. 2021
sviatok:Valér
dnes:
nedeľa 18.4.
10 °C
zajtra:
pondelok 19.4.
8 °C