www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Bezpečnostní situácia vo Venezuele je kritická. V krajine existuje vysoká kriminalita, ktorej závažnosť a intenzita sú stále krajne nepriaznivé. Okrem častých drobných krádeží rastie počet ozbrojených prepadnutí, a to aj cez deň. Časté sú prepady z motocyklov v zápchach cestou z letiska. Neodporúča sa nosiť viditeľne šperky, drahšie typy hodiniek, atď. V bezpečí nie sú ani cenné veci ponechané v hotelovom pokoji. Ak turista trávi pobyt na jednom mieste, odporúčame využiť bezpečnostné hotelové schránky. Pri prepadnutí sa neodporúča klásť odpor, nerobiť prudké pohyby a všetko požadované radšej dať. V prípade, že je turista závažne okradnutý či inak postihnutý, treba sa najprv obrátiť na Políciu PTJ, kde spíšu protokol. Potom treba uvedomiť o tejto udalosti zastupiteľský úrad.

Počas pobytu v Caracase je úplne nevhodné pohybovať sa pešo po meste po zotmení. ZÚ varuje pred návštevou okrajových štvrtí Caracasu, tzv. „ranchitos", kde je obvyklá závažná kriminalita počas celého dňa.

Zdravotné odporúčania:
– Nikde nepiť vodu z vodovodu.
– Odporúčané očkovanie: tetanus, obrna, záškrt, týfus, žltačka A a B, žltá zimnica.
– Štáty Barinas, Bolívar, Mérida, Monagas, Portuguesa, Sucre, Táchira, Zulia a Amazonas sú v 3. rizikovej skupine malárie, odporúča sa meflochin. Ministerstvo zdravotníctva a sociálneho rozvoja Venezuely upozornilo na medziročný nárast malárie – takmer 35 % (jedná sa najmä o štáty Bolívar, Amazonas a Delta Amacuro). Turisti navštevujúci tieto oblasti by mali bezpodmienečne užívať antimalariká podľa rozvrhu uvedeného pri príslušnom type malárie. Medziročne vzrastá tiež počet prípadov horúčky dengue (jedná sa najmä o severné časti krajiny – štáty Aragua, Lara, Zulia). Najviac postihnutou vekovou kategóriou sú deti vo veku 10-14 rokov a mladšie.

V októbri 2003 Ministerstvo zdravotníctva a sociálneho rozvoja Venezuely odporučilo všetkým cestujúcim do tejto krajiny nechať sa očkovať proti žltej zimnici v lehote 10 dní pred vstupom na venezuelské územie. Dôvodom je výskyt žltej zimnice v rôznych venezuelských lokalitách. Z uvedeného dôvodu je od cestujúcich z niektorých štátov pri vstupe do krajiny vyžadované potvrdenie o očkovaní proti tejto chorobe. Zoznam krajín, ktorých sa to týka, je priebežne aktualizovaný na: www.who.int/wer.

 

späť

Lokácia:

Venezuela
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

14.10.2019
V sobotu 19. októbra 2019 ožijú Pezinské vinohrady pod Starou horou lahodnými vínami, piknikovými lahôdkami aj uchu lahodiacou hudbou v obklopení pestrých farieb jesene.
13.10.2019
Známy cestovateľský portál aj tento rok vytvoril celosvetový rebríček tých najobľúbenejších leteckých spoločností, ktorý vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
12.10.2019
Ešte tento rok začne Olomoucký kraj s rekonštrukciou červeného kostola v Olomouci, ktorý stojí na triede Slobody medzi Tylovou a Bezručovou ulicou. V roku 1957 bol odsvätený a teraz sa zmení na miesto určené pre koncerty, prednášky, výstavy a kaviareň.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 14. 10. 2019
sviatok:
dnes:
pondelok 14.10.
20 °C
zajtra:
utorok 15.10.
19 °C