www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Bezpečnostní situácia vo Venezuele je kritická. V krajine existuje vysoká kriminalita, ktorej závažnosť a intenzita sú stále krajne nepriaznivé. Okrem častých drobných krádeží rastie počet ozbrojených prepadnutí, a to aj cez deň. Časté sú prepady z motocyklov v zápchach cestou z letiska. Neodporúča sa nosiť viditeľne šperky, drahšie typy hodiniek, atď. V bezpečí nie sú ani cenné veci ponechané v hotelovom pokoji. Ak turista trávi pobyt na jednom mieste, odporúčame využiť bezpečnostné hotelové schránky. Pri prepadnutí sa neodporúča klásť odpor, nerobiť prudké pohyby a všetko požadované radšej dať. V prípade, že je turista závažne okradnutý či inak postihnutý, treba sa najprv obrátiť na Políciu PTJ, kde spíšu protokol. Potom treba uvedomiť o tejto udalosti zastupiteľský úrad.

Počas pobytu v Caracase je úplne nevhodné pohybovať sa pešo po meste po zotmení. ZÚ varuje pred návštevou okrajových štvrtí Caracasu, tzv. „ranchitos", kde je obvyklá závažná kriminalita počas celého dňa.

Zdravotné odporúčania:
– Nikde nepiť vodu z vodovodu.
– Odporúčané očkovanie: tetanus, obrna, záškrt, týfus, žltačka A a B, žltá zimnica.
– Štáty Barinas, Bolívar, Mérida, Monagas, Portuguesa, Sucre, Táchira, Zulia a Amazonas sú v 3. rizikovej skupine malárie, odporúča sa meflochin. Ministerstvo zdravotníctva a sociálneho rozvoja Venezuely upozornilo na medziročný nárast malárie – takmer 35 % (jedná sa najmä o štáty Bolívar, Amazonas a Delta Amacuro). Turisti navštevujúci tieto oblasti by mali bezpodmienečne užívať antimalariká podľa rozvrhu uvedeného pri príslušnom type malárie. Medziročne vzrastá tiež počet prípadov horúčky dengue (jedná sa najmä o severné časti krajiny – štáty Aragua, Lara, Zulia). Najviac postihnutou vekovou kategóriou sú deti vo veku 10-14 rokov a mladšie.

V októbri 2003 Ministerstvo zdravotníctva a sociálneho rozvoja Venezuely odporučilo všetkým cestujúcim do tejto krajiny nechať sa očkovať proti žltej zimnici v lehote 10 dní pred vstupom na venezuelské územie. Dôvodom je výskyt žltej zimnice v rôznych venezuelských lokalitách. Z uvedeného dôvodu je od cestujúcich z niektorých štátov pri vstupe do krajiny vyžadované potvrdenie o očkovaní proti tejto chorobe. Zoznam krajín, ktorých sa to týka, je priebežne aktualizovaný na: www.who.int/wer.

 

späť

Lokácia:

Venezuela
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

3.7.2020
Nenechajte si ujsť úžasné výstavy a podujatia počas tohto leta v Slovenskom národnom múzeu. Azda najväčším lákadlom pre návštevníkov bude svetová výstava Poklad Inkov, ktorá sa koná v priestoroch Bratislavského hradu.

1.7.2020
Len nedávno bola spustená online platforma Behaj s rozumom, kde si môže ktokoľvek stiahnuť zaujímavú trať na Slovensku a ísť si ju zabehnúť, prípadne ju využiť ako príjemnú prechádzku v prírode.
29.6.2020
Európska komisia spustila novú webovú platformu týkajúcu sa voľného pohybu resp. cestovania po celej Európe, ktorá obsahuje nielen základné informácie o šírení koronavírusu, ale aj o aktuálnych opatreniach daného štátu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAURÍCIUS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 3. 7. 2020
sviatok:
dnes:
piatok 3.7.
24 °C
zajtra:
sobota 4.7.
25 °C