www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Bezpečnostní situácia vo Venezuele je kritická. V krajine existuje vysoká kriminalita, ktorej závažnosť a intenzita sú stále krajne nepriaznivé. Okrem častých drobných krádeží rastie počet ozbrojených prepadnutí, a to aj cez deň. Časté sú prepady z motocyklov v zápchach cestou z letiska. Neodporúča sa nosiť viditeľne šperky, drahšie typy hodiniek, atď. V bezpečí nie sú ani cenné veci ponechané v hotelovom pokoji. Ak turista trávi pobyt na jednom mieste, odporúčame využiť bezpečnostné hotelové schránky. Pri prepadnutí sa neodporúča klásť odpor, nerobiť prudké pohyby a všetko požadované radšej dať. V prípade, že je turista závažne okradnutý či inak postihnutý, treba sa najprv obrátiť na Políciu PTJ, kde spíšu protokol. Potom treba uvedomiť o tejto udalosti zastupiteľský úrad.

Počas pobytu v Caracase je úplne nevhodné pohybovať sa pešo po meste po zotmení. ZÚ varuje pred návštevou okrajových štvrtí Caracasu, tzv. „ranchitos", kde je obvyklá závažná kriminalita počas celého dňa.

Zdravotné odporúčania:
– Nikde nepiť vodu z vodovodu.
– Odporúčané očkovanie: tetanus, obrna, záškrt, týfus, žltačka A a B, žltá zimnica.
– Štáty Barinas, Bolívar, Mérida, Monagas, Portuguesa, Sucre, Táchira, Zulia a Amazonas sú v 3. rizikovej skupine malárie, odporúča sa meflochin. Ministerstvo zdravotníctva a sociálneho rozvoja Venezuely upozornilo na medziročný nárast malárie – takmer 35 % (jedná sa najmä o štáty Bolívar, Amazonas a Delta Amacuro). Turisti navštevujúci tieto oblasti by mali bezpodmienečne užívať antimalariká podľa rozvrhu uvedeného pri príslušnom type malárie. Medziročne vzrastá tiež počet prípadov horúčky dengue (jedná sa najmä o severné časti krajiny – štáty Aragua, Lara, Zulia). Najviac postihnutou vekovou kategóriou sú deti vo veku 10-14 rokov a mladšie.

V októbri 2003 Ministerstvo zdravotníctva a sociálneho rozvoja Venezuely odporučilo všetkým cestujúcim do tejto krajiny nechať sa očkovať proti žltej zimnici v lehote 10 dní pred vstupom na venezuelské územie. Dôvodom je výskyt žltej zimnice v rôznych venezuelských lokalitách. Z uvedeného dôvodu je od cestujúcich z niektorých štátov pri vstupe do krajiny vyžadované potvrdenie o očkovaní proti tejto chorobe. Zoznam krajín, ktorých sa to týka, je priebežne aktualizovaný na: www.who.int/wer.

 

späť

Lokácia:

Venezuela
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

29.2.2020
Letisko Praha prechádza  v dôsledku navyšovania kapacity postupnou modernizáciou. Momentálna rekonštrukcia triedičky batožiny na Termináli 1 od 1. marca ovplyvní proces odbavenia cestujúcich. U vybraných dopravcov sa presunie na Terminál 2.
28.2.2020
Jarná séria festivalu Cestou necestou sa predstaví v 22 mestách na Slovensku a prinesie úžasné prednášky plné dobrodružstva, zážitkov a inšpirácií.
27.2.2020
Udržateľná architektúra – to je téma festivalu o staviteľstve, ktoré je ohľaduplné k životnému prostrediu. Na brnianskom výstavisku sa v pavilóne V do soboty 29. februára stretnete s projektami budúcnosti, ktoré sú zamerané na udržateľnú architektúru.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 29. 2. 2020
sviatok:
dnes:
sobota 29.2.
22 °C
zajtra:
nedeľa 1.3.
18 °C