www.infoglobe.sk » V pripravovanej fotoknihe sa objavia unikátne zábery z Ilavy a okolia

V pripravovanej fotoknihe sa objavia unikátne zábery z Ilavy a okolia

Publikované: 18.5.2022
Banskobystrické vydavateľstvo sa rozhodlo vytvoriť fotoknihu o okrese Ilava, ktorej súčasťou budú unikátne zábery od miestnych fotografov. Ukážku čarovných fotografií si môžete pozrieť už teraz.

Vydavateľský tím zo stredného Slovenska v spolupráci s miestnymi fotografmi na strednom Považí pripravuje čarovnú knihu plnú magických fotografií na Ilavu a jej okolie. Rozhodli sa tak vytvoriť dielo, do ktorého sa môžu zapojiť aj miestni fotografi z ilavského okresu. Tým, že v tomto regióne žijú, poznajú ho do takej miery, že dokážu vystihnúť moment, kedy sa daný objekt, prírodná scenéria či kultúrno-historická pamiatka ukáže v netradičnom svetle. Tieto fotografie zviditeľnia
v unikátnej pripravovanej publikácii Čarovná Ilava a okolie.

Čarovná Ilava a okolie

Poďte nazrieť do skutočného sveta rozprávok

Obrazová publikácia Čarovná Ilava a okolie prevedie čitateľa stredným Považím, v ktorom sa rozprestiera pozdĺž rieky Váh mesto, ponúkajúce pokoj a čaro prírody. Vyčerpaní cestovatelia a dobrodruhovia si preto môžu vydýchnuť a načerpať v tomto tichom obdarenom kraji nejednu inšpiráciu. Na to môže poslúžiť aj pripravovaná foto kniha, ktorá bude obsahovať viac než sto unikátnych záberov.

Čarovná Ilava a okolie

„Čitateľ v nej nájde nielen mesto Ilava, ale aj menej známe, možno pre niekoho nepoznané prírodné skvosty či zaujímavé miesta o ktorých málokto vie. Čarovné fotografie priblížia jedinečnosť ilavského regiónu a prostredníctvom umeleckých fotografií bude mať možnosť čitateľ spoznať nepoznané kúzlo Čarovnej Ilavy a jej okolia už čoskoro,“ približuje autor a redaktor pripravovanej knihy, Martin Kmeť.

 Čarovná Ilava a okolie

Možnosť pre miestnych fotografov

Ako približuje autor projektu knižnej edície Čarovné Slovensko, Martin Kmeť, mnoho miestnych fotografov má jedinečné až umelecké zábery svojho mesta, obce či celého regiónu. „Mnohokrát nevedia, ako ich môžu využiť a zviditeľniť. Preto im dávame možnosť zapojiť sa do pripravovaného projektu, kde môžu svoju prácu odprezentovať a ukázať svetu v podobe fotoknihy Čarovná Ilava a okolie.“

 Čarovná Ilava a okolie

Stredné Považie môžu vďaka fotoknihe navštíviť aj zahraniční turisti

Obrazová časť knihy bude obohatená epickými popismi a tiež informáciami o samosprávach, kultúrnych i vzdelávacích inštitúciách či regionálnych podnikoch, ktoré pôsobia v ilavskom okrese. Podľa slov Juraja Valenta, ako manažéra projektu, sa súčasťou knihy môže stať aj verejnosť. „Popisy k fotografiám, ako aj všetky ostatné články budú nielen v slovenčine, ale aj v anglickom jazyku. Tým dostáva kniha vyššiu hodnotu, a tak bude slúžiť nielen pre domácich, ale i zahraničných návštevníkov. Slúžiť bude pre inšpiráciu a naplánovanie výletov a tiež bude vhodná aj ako reprezentačný dar. Možnosť zviditeľniť a prezentovať sa dávame miestnym fotografom, obciam, regionálnym podnikom, ale i farnostiam, kultúrnym a vzdelávacím inštitúciám pôsobiacich v okrese Ilava,“ približuje Juraj Valent.

Čarovná Ilava a okolie

Zásluhou ľudí vytvárajúcich príjemné života schopné prostredie v regióne stredného Považia je dôkaz jeho neobyčajnosti a unikátnosti. „To, čo sa môže zdať na prvý pohľad zdanlivo fádne, môže skrývať svoju jedinečnosť. Pripravovaná kniha Čarovná Ilava a okolie so svojimi fotografiami o tom presvedčí každého čitateľa,“ dodáva Valent. 

V prípade, že poznáte šikovných fotografov alebo chcete zviditeľniť dôležitú ľudskú činnosť vo vašom okrese, môžete kontaktovať vydavateľský tím.

Čarovná Ilava a okolie

Zdroj a foto: archív vydavateľstva CBSDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Čarovné fotografie Zlatých Moraviec a ich okolia vytvorili lokálni fotografi
Publikované: 13.8.2021
Pestrosť prírodnej krajiny a neopakovateľné kultúrne bohatstvo Horného Požitavia budete mať možnosť vidieť na unikátnych záberoch pripravovanej fotopublikácie Čarovné Zlaté Moravce a okolie. Čarovné fotografie vytvorili miestni autori.

Čarovné hrady a zámky Slovenska pokrstili na Ľupčianskom hrade
Publikované: 21.9.2021
Kniha Čarovné hrady a zámky Slovenska bola slávnostne uvedená do života na hrade Slovenská Ľupča. Krstný otec Július Kriváň zo Železiarní Podbrezová pokrstil knihu posypaním murivom z hradného kameňa.

Čarovné hrady a zámky Slovenska, tak ako ich nepoznáte
Publikované: 1.6.2020
Na domáci slovenský knižný trh prichádza v týchto dňoch nová výnimočná publikácia z edície Čarovných kníh, obsahom ktorej sú čarovné zábery známych i menej známych hradov a zámkov z celého Slovenska.

Miestni fotografi predstavia hlohovecký región z čarovného pohľadu
Publikované: 8.3.2022
Miestni fotografi z dolného Považia v spolupráci s vydavateľským tímom zo stredného Slovenska pripravujú čarovnú knihu plnú magických fotografií na Hlohovec a jeho okolie. Ukážku unikátnych záberov si môžete pozrieť už teraz.

Nová publikácia  - Čarovné sakrálne pamiatky
Publikované: 31.5.2020
Podporiť domáci rozvoj cestovného ruchu má nová publikácia - Čarovné sakrálne pamiatky. Realizátori projektu pozývajú širokú verejnosť, aby sa stali jej tvorcami. Publikácia bude vhodnou pomôckou aj pre vyučovacie predmety dejepisu či zemepisu.

Novozámocký región predstavia čarovné zábery
Publikované: 20.4.2021
Novozámocký región predstaví fotopublikácia s čarovnými zábermi od miestnych fotografov. Je prvou svojho druhu.

SR, Ladce – pútnické miesto Butkov
Publikované: 14.11.2021
Na potulkách Slovenskom sa dnes vydáme neďaleko obce Ladce, ktorá je známa hlavne vďaka cementárni (postavená bola už v roku 1889). S tou súvisí aj prírodná dominanta v podobe najvyššieho vrchu Butkovských bradiel – hory Butkov, ktorá je desiatky rokov dobývaná, aby vydala svoje bohatstvo v podobe vápenca.

SR, Vršatské bralá: bradloví mohykáni - VIDEO
Publikované: 25.10.2016
Po dlhšom čase sme opäť navštívili nie síce najvyššie, ale dozaista jedny z najkrajších vrchov na Slovensku – Vršatské bralá.

SR: Vršatské bradlá – strážcovia Stredného Považia
Publikované: 2.8.2012
Vršatské bradlá, ktoré sú súčasťou pohoria Biele Karpaty, patria k turisticky veľmi príťažlivým lokalitám. V prevažnej miere sú tvorene masívnymi zrnitými vápencami, ktoré sú bohaté nielen na fosílnu faunu, ale ponúkajú aj prekrásny pohľad na krajinu Stredného Považia.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Vršatské bralá – dominanta Považia
Medzi najkrajšie vrchy na Slovensku dozaista patria aj Vršatské bralá, ktoré už z diaľky kraľujú ...

SR, Nimnica – zdravý relax
Medzi Púchovom a Považskou Bystricou, pri vodnej nádrži Nosice sa nachádza obec Nimnica, ktorá ok...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Veľká Vianočná súťaž

27. 11. – 15. 1. 2023
1. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
2. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
3. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
1. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení

Aktuality:

30.11.2022
Portál Infoglobe a spoločnosť Viago organizuje v poradí piaty ročník medzinárodného cestovateľského festivalu infofest, ktorý sa aj tento rok uskutoční len vo virtuálnej podobe. Súčasne sa po vyše 6. ročnej prestávke vracia festival umeleckej tvorby o horách Horalfest.
29.11.2022
Pomaly už zimné číslo časopisu Krásy Slovenska prináša zaujímavý rozhovor s odborníkom  z oblasti obnovy pamiatok a ochrany nehnuteľného kultúrneho dedičstva Ing. arch. Pavlom Ižvoltom, PhD., pozve vás do fascinujúceho sveta machu, predstaví filmový Žitný ostrov i nazriete na pozoruhodný jav v Občasnej vyvieračke.
26.11.2022
Slovenské horské strediská aj v tejto mimoriadnej situácii plánujú ponúknuť služby v čo najväčšom rozsahu. Zimné rezorty sú pripravené privítať zimných návštevníkov, pre ktorých nachystali viaceré novinky, aby si pobyt na horách čo najviac užili.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 30. 11. 2022
sviatok:Ondrej, Andrej
dnes:
streda 30.11.
3 °C
zajtra:
štvrtok 1.12.
2 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X