www.infoglobe.sk » Aktuality

Upracme svet, upracme Česko! Ale až na jeseň…

Publikované: 19.3.2020
Organizátori akcie Upracme svet, upracme Česko z Českého zväzu ochrancov prírody a spolku Upracme Česko s poľutovaním oznamujú, že upratovacie akcie naplánované na tohtoročnú jar sa z dôvodu vyhlásenia karantény nemôžu uskutočniť v plánovanom rozsahu. Keď kríza pominie, zdravotná vychádzka do prírody príde vhod a zobrať pár odpadkov cestou sa dá vždycky…

„Veľmi nás to mrzí, ale po dobu trvania núdzového stavu sa akcie zaregistrované na www.UklidmeCesko.cz nemôžu uskutočniť. Rovnako ako už roky nabádame verejnosť k zodpovednému chovaniu k prírode a verejným priestranstvám, nabádame teraz k zodpovednosti voči našim spoluobčanom (v prvom rade najviac ohrozeným seniorom). Konanie organizovaných upratovacích akcií je do ukončenia stavu nutne pozastavené, rovnako ako distribúcia upratovacích pomôcok (vriec a rukavíc). Keď sa situácia upokojí, budú mať organizátori možnosť presunúť svoje už skôr zaregistrované akcie na nové termíny, s najväčšou pravdepodobnosťou na jeseň,“ zdelil za organizátorov Miroslav Kubásek zo spolku Upracme Česko.

„Tento rok sa očakávala rekordná účasť, o čom svedčí k dnešnému dňu zaregistrovaných 2400 akcií. Pripravená bola aj rekordná podpora upratovania vo forme zásielok vriec a rukavíc. To všetko ale teraz musí počkať. Pokiaľ to situácia dovolí, opäť to na jeseň vo veľkom rozbehneme,“ vraví Kateřina Landová, ktorá má v Českom zväze ochrancov prírody na starosti komunikáciu s dobrovoľníkmi.

Teraz v prvom rade rešpektujme nariadenia vlády o obmedzení pohybu a obmedzení stretávania sa (momentálne do 24. 3.), pokiaľ to ide, zostaňme doma s rodinou, užime si spoločný čas, upracme si doma. Následne potom môžeme vyraziť do prírody a vychádzku spojiť so zozbieraním nájdených odpadkov alebo napríklad  pozorovaním vracajúcich sa vtákov, tiahnúcich obojživelníkov či hľadaním zabudnutých mokradí…

 

Zdroj: uklidmecesko.cz

Úprava textu: redakciaDiskusia k článku (0)

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

3.4.2020
Pohyb na čerstvom vzduchu posilňuje imunitu a je jednou z mála zmysluplných činností, ktoré sa v súčasnej situácii dajú robiť. Prečo nespojiť pobyt v prírode s jej upratovaním?
2.4.2020
Západná časť hradného komplexu, ktorý okrem iného zahŕňa Jurkovičov palác a objekt šiestej brány, prechádza rekonštrukciou. Projekt obnovy národnej kultúrnej pamiatky má tri etapy. V súčasnej dobe sa dokončujú práce na bývalej reštaurácii, ktorá bola vystavaná podľa návrhu architekta Dušana Jurkoviča.
1.4.2020
V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sú pre verejnosť zatvorené aj múzeá či galérie po celom svete. No prostredníctvom bezplatnej služby Google Arts & Culture môžete z pohodlia vašej obývačky virtuálne navštíviť vyše 500 umelecko-vedných inštitúcií.  
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 3. 4. 2020
sviatok:Richard
dnes:
piatok 3.4.
12 °C
zajtra:
sobota 4.4.
8 °C