www.infoglobe.sk » Aktuality

Upracme Česko! Navzdory Koronavírusu

Publikované: 3.4.2020
Pohyb na čerstvom vzduchu posilňuje imunitu a je jednou z mála zmysluplných činností, ktoré sa v súčasnej situácii dajú robiť. Prečo nespojiť pobyt v prírode s jej upratovaním?

Konanie organizovaných upratovacích akcií, ktorých bolo naplánovaných pred vyhlásením stavu núdze vyše 2400, je minimálne do jeho ukončenia pozastavené. Organizované upratovacie akcie tak s najväčšou pravdepodobnosťou prebehnú až na jeseň pri Celosvetovom upratovacom dni, ktorý je tento rok vyhlásený na 19. septembra. Bolo by však škoda nevyužiť príležitosť, keď nebývalý počet ľudí vyráža s rodinou či jednotlivo do prírody, a aspoň dačo z nej neupratať.

Každoročne vyberáme jarný termín tak, aby už pokiaľ možno nebol sneh vo vyšších horských polohách a zároveň ani príliš vyrastená zeleň v teplejších regiónoch. Pre tento rok sme mali hlavný termín upratovacích akcií naplánovaný na sobotu 4. apríla“, vraví Miroslav Kubásek zo spolku Ukliďme Česko (po slovensky upracme Česko). „Využime ho aspoň k individuálnemu upratovaniu“, dodáva. Bezpečne, sami či s rodinou (dbajte na aktuálne bezpečnostné opatrenia a nezbierajte papierové vreckovky, i tak sa za pár dní rozložia...). A pokiaľ zvládnete aj triediť, kontajnery na triedený odpad a zberné dvory nájdete v novej aplikácii www.KAMsNIM.cz.

Pri individuálnom pohybe v lese je zbytočné kaziť si výlet fučaním do rúška, napriek tomu si ho nezabudnite vziať. Jednak môžete cestou niekoho stretnúť, ale tiež sa vám bude hodiť na záverečnú fotku.

***Pre troch autorov/ky najvtipnejších fotografií z upratovania, ktorí ju najneskôr do Veľkej noci budú zdieľať na svojom facebooku s hashtagom #RouskovyUklid, máme nachystanú odmenu v podobe 3 dotykových tabletov.***

Poďte do toho s nami, navzdory koronavírusu!

rúškové upratovanie

Kontakt pre ďalšie informácie

Radek Janoušek, spolok Ukliďme Česko

radek@uklidmecesko.cz

+420 777 176 675Diskusia k článku (0)


Súvisiace články

SR, ČR: Nevšedné PSČ a zvládanie koronakrízy
Publikované: 20.4.2020
Slovensko i Česká republika sa stále môžu pochváliť, že patria k najbezpečnejším krajinám sveta, čo sa zvládania koronavírusovej pandémie týka. Uvádza to konzorcium komerčných a neziskových organizácií Deep Knowledge Group.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

5.6.2020
Podporiť domáci rozvoj cestovného ruchu má nová publikácia  - Čarovné sakrálne pamiatky. Realizátori projektu pozývajú širokú verejnosť, aby sa stali jej tvorcami. Publikácia bude vhodnou pomôckou aj pre vyučovacie predmety dejepisu či zemepisu.
3.6.2020
Gemersko-malohontské múzeum vás pozýva na výstavu s názvom Bionika – príroda na to prišla prvá, ktorá je zameraná na prírodu ako nevyčerpateľný zdroj inšpirácie a poznatkov pre techniku, architektúru aj dizajn.
1.6.2020
Sliezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Takmer dve desiatky kapiel zahrajú v pokoronavírusovej premiére. Tešiť sa môžete na jednodenné koncerty zvučných mien – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrov to budú kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Špecialitou bude minifestival Metal!!!, kde zahrajú lokálne kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a cezpoľní Gutalax.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - TANZÁNIA (ZANZIBAR):

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 7. 6. 2020
sviatok:Róbert
dnes:
nedeľa 7.6.
26 °C
zajtra:
pondelok 8.6.
20 °C