www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania turistom a bezpečnosť

S ohľadom na následky černobyľskej havárie je potrebné dbať na osobnú hygienu a radšej nekupovať syrové potraviny (mlieko, mäso, maslo a tvaroh) u súkromníkov, najmä potom u pouličných predavačov.

Povinná výmena valuty sa nevyžaduje. V teritóriu existuje široká sieť zmenární. Výmena sa uskutočňuje spravidla bez manipulačného poplatku pre banku. Najlepšie je cestovať na Ukrajinu s dolármi alebo eurami v menších bankovkách. Najmä u US dolárov sú vo zmenárňach žiadané málo opotrebené bankovky (napr. 100-dolárové bankovky nie staršie ako emisia z roku 1993). Výmenu peňazí robiť zásadne len v bankách alebo v zmenárňach.

 

Bezpodmienečné je dodržovanie všeobecných bezpečnostných pravidiel pri cestovaní – nenechávať nič bez dozoru v kabíne vozidla, najmä doklady osobné a od auta, doklady nenosiť v otvorených vreckách či taškách, neprezentovať pri čerpadle, zmenárni či pokladni v obchodoch svoju plnú peňaženku, alebo zbytočne upozorňovať na svoj zahraničný pôvod, nedávať osobné doklady do zástavy a v prípade problémov okamžite kontaktovať konzulárny úsek Veľvyslanectva.

Lokácia:

Ukrajina
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

24.1.2020
Chceli by ste zažiť splavovanie na raftových člnoch v zime? Tak navštívte dnes alebo zajtra malebnú obec Červený Kláštor obklopenú nádhernou prírodnou kulisou Pieninského národného parku.
23.1.2020
V poradí už 5. ročník pretekov dvojčlenných tímov na rohatých saniach známych ako krňačky doplnený o špeciálne disciplíny spojené s históriou Malej Úpy a jej prvými osadníkmi sa koná v sobotu 25. januára od 10. hodiny na zjazdovke U Kostola.
22.1.2020
Bratislavské letisko si tento rok pre cestujúcich pripravilo viacero noviniek. Azda tou najlepšou sú pravidelné letecké linky na grécke ostrovy Korfu a Rodos.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - RUSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 24. 1. 2020
sviatok:
dnes:
piatok 24.1.
1 °C
zajtra:
sobota 25.1.
2 °C