www.infoglobe.sk » Doklady

Doklady

Občania cestujúci do Tureckej republiky musia mať platný cestovní doklad, ktorého doba platnosti prevyšuje minimálne o 3 mesiace dobu plánovaného pobytu, resp. dobu platnosti udeleného víza. V prípade cesty motorovým vozidlom je potrebné predložiť nasledujúce dokumenty:

1. Technický preukaz vozidla
2. Medzinárodný vodičský preukaz
3. Doklad o zaplatení povinného ručenia pre zahraničie (tzv. zelená karta).

Ak vodič nemá zelenú kartu, môže uzavrieť poistku na tureckých hraniciach.

Ministerstvo zahraničných vecí odporúča občanom, aby si pred cestou overili na zastupiteľskom úrade navštevovaného štátu, či sa podmienky na vstup a pobyt nezmenili.

Vláda Tureckej republiky zrušila s účinnosťou od 1. januára 2005 vízovú povinnosť pre tých, ktorí cestujú do Turecka za turistickým účelom, pričom ich pobyt nepresiahne 90 dní. Občania, ktorí cestujú do Turecka za iným účelom ako turistickým, si naďalej musia obstarať vízum.

Pri ceste motorovým vozidlom je vždy vozidlo zapísané na hraničnom prechode tureckými colnými orgánmi do pasu majiteľa vozu alebo osoby s oprávnením riadiť dané vozidlo. Do cestovného pasu je tiež vyznačený termín, do kedy má byť vozidlo vyvezené naspäť, prípadne prihlásené. Toto povolenie je vydávané maximálne na dobu 180 dní. Daný osobný automobil môže opustiť územie Turecka iba s vodičom, ktorý ho má zapísané v cestovnom pase. Osoba, v cestovnom pase ktorej je vozidlo zapísané, je zabránené opustiť Turecko bez tohto vozidla alebo bez predloženia potvrdenia, že vozidlo bolo v krajine prihlásené, prípadne uložené do colného skladu.

Občanom, cestujúcim cez Turecko do Sýrie a Iránu sa odporúča, aby si víza týchto krajín zabezpečili ešte pred odchodom, lebo zastupiteľské úrady Sýrie a Iránu v Turecku zvyčajne odmietajú vystavovať víza.

 

späť

Lokácia:

Turecko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.2.2020
Oravský hrad láka svojou tajomnosťou filmárov už od začiatku 20. storočia. Do svetovej kinematografie sa skvost Oravy zapísal už v roku 1922, kedy padol do oka tvorcom prvej čiernobielej verzie filmovej klasiky Dracula – Upír Nosferatu.
18.2.2020
Českobudějovické výstavisko hostí od 20. do 22. februára desiatky českých a moravských pivovarov aj minipivovarov. V poradí už 30. ročník pivného festivalu ale ponúkne aj fľaškové pivá, napríklad zo Švajčiarska.
17.2.2020
Počas 22. a 23. februára sa na zámku Schloss Hof môžete tešiť na veselý fašiangový program plný zábavy, hier i napätia. Najmenších návštevníkov nepochybne očarí maľovanie na tvár, kreatívne dielničky či workshop pečenia.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 19. 2. 2020
sviatok:
dnes:
streda 19.2.
6 °C
zajtra:
štvrtok 20.2.
7 °C