www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Vnútroštátne lety zaisťuje Tunis Air a využíva k tomu 4 letiská v krajine – Tunis, Jerba, Sfax a Tozeur. Najvyužívanejším spojom je let Tunis – Jared so siedmimi letmi za deň (každým smerom) v lete a šiestimi v zime. Hodinový let vyjde cca 50 500 TND a 99 500 TND so spiatočnou letenkou. Avšak vzhľadom k veľkosti Tuniska sa lety oplatia skôr pokiaľ ste v časovom prese.

 

Autobusom

 Štátna autobusová doprava SNTRI (Société Nationale du Transport Interurbain) používa klimatizované autobusy, ktoré spájajú v podstate každé mesto v Tunisku. Jazdia včas, sú pohodlné a rýchle, pričom ceny sa nepohybujú vysoko. V lete jazdia niektoré spoje cez noc, aby sa vyhli neznesiteľnému teplu.

 

Vlakom

 Hlavný ťah spája sever s juhom, konkrétne Tunis a Gabés so Sousse a Sfax. Existujú tu tri triedy – druhá, prvá a tzv. confort. Druhá trieda vás bude stáť zhruba rovnako ako autobus. Väčšina diaľkových spojov má aj jedálenský vagón, ktorý zaisťuje jedlo a pitie.

 

Autom

 Väčšina ciest je asfaltová a v dobrom stave. Diaľnica A1 s mýtnym spája Tunis a Sousse. Miestni vodiči sú ohľaduplní a jazdia bezpečne, jediné na čo je dobré si dávať pozor, sú všadeprítomní vodiči mopedov. V krajine sa nachádza mnoho policajných kontrolných stanovísk, ale všeobecne sa kontrolou cudzincov príliš nezaoberajú. V Tunisku sa jazdí vpravo. Maximálna povolená rýchlosť v zastavaných oblastiach je 50 km/h a mimo nich 90 km/h. Jedinou výnimkou je A1, kde sa dá jazdiť rýchlosťou až 110 km/h. K šoférovaniu vypožičaného auta vám stačí vodičský preukaz zo SR alebo akýkoľvek medzinárodný vodičský preukaz.

 

Loďou

 V krajine sú v prevádzke dve pravidelné trajektové linky. Prvá z nich premáva zo Sfaxu na Kerkennahské ostrovy (a naopak), ktoré ležia asi 25 km od pobrežia Sfaxu. V lete je zaistených až 8 spojov za deň medzi týmito cieľmi. Druhá trajektová linka spája Al Jurf a Adjim na ostrove Jerba. Plavba trvá asi 15 min. a premáva aj v noci.

 

späť

Lokácia:

Tunisko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: