www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Vnútroštátne lety zaisťuje Tunis Air a využíva k tomu 4 letiská v krajine – Tunis, Jerba, Sfax a Tozeur. Najvyužívanejším spojom je let Tunis – Jared so siedmimi letmi za deň (každým smerom) v lete a šiestimi v zime. Hodinový let vyjde cca 50 500 TND a 99 500 TND so spiatočnou letenkou. Avšak vzhľadom k veľkosti Tuniska sa lety oplatia skôr pokiaľ ste v časovom prese.

 

Autobusom

 Štátna autobusová doprava SNTRI (Société Nationale du Transport Interurbain) používa klimatizované autobusy, ktoré spájajú v podstate každé mesto v Tunisku. Jazdia včas, sú pohodlné a rýchle, pričom ceny sa nepohybujú vysoko. V lete jazdia niektoré spoje cez noc, aby sa vyhli neznesiteľnému teplu.

 

Vlakom

 Hlavný ťah spája sever s juhom, konkrétne Tunis a Gabés so Sousse a Sfax. Existujú tu tri triedy – druhá, prvá a tzv. confort. Druhá trieda vás bude stáť zhruba rovnako ako autobus. Väčšina diaľkových spojov má aj jedálenský vagón, ktorý zaisťuje jedlo a pitie.

 

Autom

 Väčšina ciest je asfaltová a v dobrom stave. Diaľnica A1 s mýtnym spája Tunis a Sousse. Miestni vodiči sú ohľaduplní a jazdia bezpečne, jediné na čo je dobré si dávať pozor, sú všadeprítomní vodiči mopedov. V krajine sa nachádza mnoho policajných kontrolných stanovísk, ale všeobecne sa kontrolou cudzincov príliš nezaoberajú. V Tunisku sa jazdí vpravo. Maximálna povolená rýchlosť v zastavaných oblastiach je 50 km/h a mimo nich 90 km/h. Jedinou výnimkou je A1, kde sa dá jazdiť rýchlosťou až 110 km/h. K šoférovaniu vypožičaného auta vám stačí vodičský preukaz zo SR alebo akýkoľvek medzinárodný vodičský preukaz.

 

Loďou

 V krajine sú v prevádzke dve pravidelné trajektové linky. Prvá z nich premáva zo Sfaxu na Kerkennahské ostrovy (a naopak), ktoré ležia asi 25 km od pobrežia Sfaxu. V lete je zaistených až 8 spojov za deň medzi týmito cieľmi. Druhá trajektová linka spája Al Jurf a Adjim na ostrove Jerba. Plavba trvá asi 15 min. a premáva aj v noci.

 

späť

Lokácia:

Tunisko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

7.4.2020
Stavba nového kostola blahoslavenej Márie Restituty je dokončená a čaká na otvorenie. Slávnostná omša bola plánovaná na 1. mája tohto roku.
6.4.2020
V týchto dňoch bola odovzdaná spoločná nominácia tradície spojenej s chovom koní plemena lipican (Lipizzan) do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO, ktorá by mala byť aj ochranou tohto jedného z najstarších kultúrnych plemien koní chovaných v Európe.
5.4.2020
Pred pár dňami sme vám priniesli informácie o virtuálnych prechádzkach po múzeách či galériách. Dnes budeme v tomto trende pokračovať a tentoraz vám predstavíme vizuálne aj posluchovo úžasnú virtuálnu turistiku po amerických národných parkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 7. 4. 2020
sviatok:
dnes:
utorok 7.4.
15 °C
zajtra:
streda 8.4.
14 °C