www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Vnútroštátne lety zaisťuje Tunis Air a využíva k tomu 4 letiská v krajine – Tunis, Jerba, Sfax a Tozeur. Najvyužívanejším spojom je let Tunis – Jared so siedmimi letmi za deň (každým smerom) v lete a šiestimi v zime. Hodinový let vyjde cca 50 500 TND a 99 500 TND so spiatočnou letenkou. Avšak vzhľadom k veľkosti Tuniska sa lety oplatia skôr pokiaľ ste v časovom prese.

 

Autobusom

 Štátna autobusová doprava SNTRI (Société Nationale du Transport Interurbain) používa klimatizované autobusy, ktoré spájajú v podstate každé mesto v Tunisku. Jazdia včas, sú pohodlné a rýchle, pričom ceny sa nepohybujú vysoko. V lete jazdia niektoré spoje cez noc, aby sa vyhli neznesiteľnému teplu.

 

Vlakom

 Hlavný ťah spája sever s juhom, konkrétne Tunis a Gabés so Sousse a Sfax. Existujú tu tri triedy – druhá, prvá a tzv. confort. Druhá trieda vás bude stáť zhruba rovnako ako autobus. Väčšina diaľkových spojov má aj jedálenský vagón, ktorý zaisťuje jedlo a pitie.

 

Autom

 Väčšina ciest je asfaltová a v dobrom stave. Diaľnica A1 s mýtnym spája Tunis a Sousse. Miestni vodiči sú ohľaduplní a jazdia bezpečne, jediné na čo je dobré si dávať pozor, sú všadeprítomní vodiči mopedov. V krajine sa nachádza mnoho policajných kontrolných stanovísk, ale všeobecne sa kontrolou cudzincov príliš nezaoberajú. V Tunisku sa jazdí vpravo. Maximálna povolená rýchlosť v zastavaných oblastiach je 50 km/h a mimo nich 90 km/h. Jedinou výnimkou je A1, kde sa dá jazdiť rýchlosťou až 110 km/h. K šoférovaniu vypožičaného auta vám stačí vodičský preukaz zo SR alebo akýkoľvek medzinárodný vodičský preukaz.

 

Loďou

 V krajine sú v prevádzke dve pravidelné trajektové linky. Prvá z nich premáva zo Sfaxu na Kerkennahské ostrovy (a naopak), ktoré ležia asi 25 km od pobrežia Sfaxu. V lete je zaistených až 8 spojov za deň medzi týmito cieľmi. Druhá trajektová linka spája Al Jurf a Adjim na ostrove Jerba. Plavba trvá asi 15 min. a premáva aj v noci.

 

späť

Lokácia:

Tunisko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 19.10.
25 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
24 °C