www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Vnútroštátne lety zaisťuje Tunis Air a využíva k tomu 4 letiská v krajine – Tunis, Jerba, Sfax a Tozeur. Najvyužívanejším spojom je let Tunis – Jared so siedmimi letmi za deň (každým smerom) v lete a šiestimi v zime. Hodinový let vyjde cca 50 500 TND a 99 500 TND so spiatočnou letenkou. Avšak vzhľadom k veľkosti Tuniska sa lety oplatia skôr pokiaľ ste v časovom prese.

 

Autobusom

 Štátna autobusová doprava SNTRI (Société Nationale du Transport Interurbain) používa klimatizované autobusy, ktoré spájajú v podstate každé mesto v Tunisku. Jazdia včas, sú pohodlné a rýchle, pričom ceny sa nepohybujú vysoko. V lete jazdia niektoré spoje cez noc, aby sa vyhli neznesiteľnému teplu.

 

Vlakom

 Hlavný ťah spája sever s juhom, konkrétne Tunis a Gabés so Sousse a Sfax. Existujú tu tri triedy – druhá, prvá a tzv. confort. Druhá trieda vás bude stáť zhruba rovnako ako autobus. Väčšina diaľkových spojov má aj jedálenský vagón, ktorý zaisťuje jedlo a pitie.

 

Autom

 Väčšina ciest je asfaltová a v dobrom stave. Diaľnica A1 s mýtnym spája Tunis a Sousse. Miestni vodiči sú ohľaduplní a jazdia bezpečne, jediné na čo je dobré si dávať pozor, sú všadeprítomní vodiči mopedov. V krajine sa nachádza mnoho policajných kontrolných stanovísk, ale všeobecne sa kontrolou cudzincov príliš nezaoberajú. V Tunisku sa jazdí vpravo. Maximálna povolená rýchlosť v zastavaných oblastiach je 50 km/h a mimo nich 90 km/h. Jedinou výnimkou je A1, kde sa dá jazdiť rýchlosťou až 110 km/h. K šoférovaniu vypožičaného auta vám stačí vodičský preukaz zo SR alebo akýkoľvek medzinárodný vodičský preukaz.

 

Loďou

 V krajine sú v prevádzke dve pravidelné trajektové linky. Prvá z nich premáva zo Sfaxu na Kerkennahské ostrovy (a naopak), ktoré ležia asi 25 km od pobrežia Sfaxu. V lete je zaistených až 8 spojov za deň medzi týmito cieľmi. Druhá trajektová linka spája Al Jurf a Adjim na ostrove Jerba. Plavba trvá asi 15 min. a premáva aj v noci.

 

späť

Lokácia:

Tunisko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

20.8.2019
V poradí už 46. ročník najnavštevovanejšej poľnohospodárskej výstavy začína na českobudějovickom výstavisku vo štvrtok 22. a potrvá do utorka 27. augusta. Koniec augusta je pre všetkých poľnohospodárov oslavou a sviatkom úrody. Národné dožinky budú sprevádzať ľudia v krojoch, mažoretky, živá hudba, poľovníci s dravcami a loveckými psami.
19.8.2019
Zažite netradičnú nočnú prehliadku hradu Strečno či jednej z najväčších vojenských pevností v strednej Európe.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 21. 8. 2019
sviatok:
dnes:
streda 21.8.
31 °C
zajtra:
štvrtok 22.8.
31 °C