www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

 Tunisko je hospodársky  značne závislé na turistike, z čoho plynie aj záujem oficiálnych miest zaistiť maximálnu bezpečnosť zahraničným návštevníkom na väčšine svojho územia. Súčasný politický režim praktizuje maximálnu možnú policajnú kontrolu celého územia so zvláštnym zameraním na turistické oblasti. Turisti sa môžu väčšinou obrátiť na miestnu políciu a pri riešení napr. krádeží môžu požiadať o súčinnosť vedenia hotelu, ktoré vyhodnotí, ktorej policajnej zložke je treba prípad oznámiť a pomôže aj v komunikácii (policajný zamestnanec má väčšinou len obmedzenú znalosť cudzích jazykov). Na polícii je treba si vyžiadať doklad o oznámení krádeže či straty.

 Vzhľadom k charakteru politického režimu, je treba striktne rešpektovať zákaz fotografovania vojenských a policajných objektov, staníc, letísk a ďalších budov označených tuniskou štátnou vlajkou, čo platí rovnako pre prezidentský palác a hlavné sídla miestnych HSP, sídlo tuniskej štátnej televízie nevynímajúc. Od roku 1980 je prísne zakázané fotografovať židovské objekty, ktoré sú strážené políciou; k posilneniu ochrany židovských objektov došlo naposledy na jar 2004. Je treba rešpektovať zákaz vstupu do okolia týchto objektov, pokiaľ je vyčlenený okolo nich priestor s policajnou hliadkou.

 V Tunisku je treba vziať na vedomie moslimský charakter krajiny a prísnosť náboženského smeru, ktorá zakazuje vstup nemoslimov do mešity. V priebehu modlitby je zakázané fotografovať veriacich, a to i vtedy,  keď svoj rituál vykonávajú mimo mešity.

Fotografovanie bežných občanov v starobylých častiach miest môže vyvolať konflikt, preto je treba požiadať o dovolenie fotografovaného.

 Napriek tomu, že Tunisko patrí medzi moslimské krajiny liberálneho typu, je nevyhnutné prispôsobiť správanie a obliekanie zvykom tejto krajiny. To platí tiež pre konzumáciu alkoholu mimo miesta určené na stravovanie.

 

späť

Lokácia:

Tunisko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: