www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

 Tunisko je hospodársky  značne závislé na turistike, z čoho plynie aj záujem oficiálnych miest zaistiť maximálnu bezpečnosť zahraničným návštevníkom na väčšine svojho územia. Súčasný politický režim praktizuje maximálnu možnú policajnú kontrolu celého územia so zvláštnym zameraním na turistické oblasti. Turisti sa môžu väčšinou obrátiť na miestnu políciu a pri riešení napr. krádeží môžu požiadať o súčinnosť vedenia hotelu, ktoré vyhodnotí, ktorej policajnej zložke je treba prípad oznámiť a pomôže aj v komunikácii (policajný zamestnanec má väčšinou len obmedzenú znalosť cudzích jazykov). Na polícii je treba si vyžiadať doklad o oznámení krádeže či straty.

 Vzhľadom k charakteru politického režimu, je treba striktne rešpektovať zákaz fotografovania vojenských a policajných objektov, staníc, letísk a ďalších budov označených tuniskou štátnou vlajkou, čo platí rovnako pre prezidentský palác a hlavné sídla miestnych HSP, sídlo tuniskej štátnej televízie nevynímajúc. Od roku 1980 je prísne zakázané fotografovať židovské objekty, ktoré sú strážené políciou; k posilneniu ochrany židovských objektov došlo naposledy na jar 2004. Je treba rešpektovať zákaz vstupu do okolia týchto objektov, pokiaľ je vyčlenený okolo nich priestor s policajnou hliadkou.

 V Tunisku je treba vziať na vedomie moslimský charakter krajiny a prísnosť náboženského smeru, ktorá zakazuje vstup nemoslimov do mešity. V priebehu modlitby je zakázané fotografovať veriacich, a to i vtedy,  keď svoj rituál vykonávajú mimo mešity.

Fotografovanie bežných občanov v starobylých častiach miest môže vyvolať konflikt, preto je treba požiadať o dovolenie fotografovaného.

 Napriek tomu, že Tunisko patrí medzi moslimské krajiny liberálneho typu, je nevyhnutné prispôsobiť správanie a obliekanie zvykom tejto krajiny. To platí tiež pre konzumáciu alkoholu mimo miesta určené na stravovanie.

 

späť

Lokácia:

Tunisko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 19.10.
25 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
24 °C