www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

 Tunisko je hospodársky  značne závislé na turistike, z čoho plynie aj záujem oficiálnych miest zaistiť maximálnu bezpečnosť zahraničným návštevníkom na väčšine svojho územia. Súčasný politický režim praktizuje maximálnu možnú policajnú kontrolu celého územia so zvláštnym zameraním na turistické oblasti. Turisti sa môžu väčšinou obrátiť na miestnu políciu a pri riešení napr. krádeží môžu požiadať o súčinnosť vedenia hotelu, ktoré vyhodnotí, ktorej policajnej zložke je treba prípad oznámiť a pomôže aj v komunikácii (policajný zamestnanec má väčšinou len obmedzenú znalosť cudzích jazykov). Na polícii je treba si vyžiadať doklad o oznámení krádeže či straty.

 Vzhľadom k charakteru politického režimu, je treba striktne rešpektovať zákaz fotografovania vojenských a policajných objektov, staníc, letísk a ďalších budov označených tuniskou štátnou vlajkou, čo platí rovnako pre prezidentský palác a hlavné sídla miestnych HSP, sídlo tuniskej štátnej televízie nevynímajúc. Od roku 1980 je prísne zakázané fotografovať židovské objekty, ktoré sú strážené políciou; k posilneniu ochrany židovských objektov došlo naposledy na jar 2004. Je treba rešpektovať zákaz vstupu do okolia týchto objektov, pokiaľ je vyčlenený okolo nich priestor s policajnou hliadkou.

 V Tunisku je treba vziať na vedomie moslimský charakter krajiny a prísnosť náboženského smeru, ktorá zakazuje vstup nemoslimov do mešity. V priebehu modlitby je zakázané fotografovať veriacich, a to i vtedy,  keď svoj rituál vykonávajú mimo mešity.

Fotografovanie bežných občanov v starobylých častiach miest môže vyvolať konflikt, preto je treba požiadať o dovolenie fotografovaného.

 Napriek tomu, že Tunisko patrí medzi moslimské krajiny liberálneho typu, je nevyhnutné prispôsobiť správanie a obliekanie zvykom tejto krajiny. To platí tiež pre konzumáciu alkoholu mimo miesta určené na stravovanie.

 

späť

Lokácia:

Tunisko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

18.8.2019
Metropola východu – Košice vás pozýva 24. augusta 2019 na workshop Svet na modro, prostredníctvom ktorého odhalíte tajomstvá modrotlače.
17.8.2019
Do konca septembra bude v pražských uliciach prebiehať kampaň zameraná na pravidlá, ktoré musia dodržiavať turisti v hlavnom meste. Sústredí sa na chovanie turistov v nočnej Prahe v problematických lokalitách.
16.8.2019
Turistická krajina Nemecko vás pozýva osláviť leto. Počas horúcich dní ožívajú ulice nemeckých miest tancom, kinom pod holým nebom, koncertami i veľkolepou atmosférou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 18. 8. 2019
sviatok:
dnes:
nedeľa 18.8.
32 °C
zajtra:
pondelok 19.8.
31 °C