www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

 Tunisko je hospodársky  značne závislé na turistike, z čoho plynie aj záujem oficiálnych miest zaistiť maximálnu bezpečnosť zahraničným návštevníkom na väčšine svojho územia. Súčasný politický režim praktizuje maximálnu možnú policajnú kontrolu celého územia so zvláštnym zameraním na turistické oblasti. Turisti sa môžu väčšinou obrátiť na miestnu políciu a pri riešení napr. krádeží môžu požiadať o súčinnosť vedenia hotelu, ktoré vyhodnotí, ktorej policajnej zložke je treba prípad oznámiť a pomôže aj v komunikácii (policajný zamestnanec má väčšinou len obmedzenú znalosť cudzích jazykov). Na polícii je treba si vyžiadať doklad o oznámení krádeže či straty.

 Vzhľadom k charakteru politického režimu, je treba striktne rešpektovať zákaz fotografovania vojenských a policajných objektov, staníc, letísk a ďalších budov označených tuniskou štátnou vlajkou, čo platí rovnako pre prezidentský palác a hlavné sídla miestnych HSP, sídlo tuniskej štátnej televízie nevynímajúc. Od roku 1980 je prísne zakázané fotografovať židovské objekty, ktoré sú strážené políciou; k posilneniu ochrany židovských objektov došlo naposledy na jar 2004. Je treba rešpektovať zákaz vstupu do okolia týchto objektov, pokiaľ je vyčlenený okolo nich priestor s policajnou hliadkou.

 V Tunisku je treba vziať na vedomie moslimský charakter krajiny a prísnosť náboženského smeru, ktorá zakazuje vstup nemoslimov do mešity. V priebehu modlitby je zakázané fotografovať veriacich, a to i vtedy,  keď svoj rituál vykonávajú mimo mešity.

Fotografovanie bežných občanov v starobylých častiach miest môže vyvolať konflikt, preto je treba požiadať o dovolenie fotografovaného.

 Napriek tomu, že Tunisko patrí medzi moslimské krajiny liberálneho typu, je nevyhnutné prispôsobiť správanie a obliekanie zvykom tejto krajiny. To platí tiež pre konzumáciu alkoholu mimo miesta určené na stravovanie.

 

späť

Lokácia:

Tunisko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

2.4.2020
Západná časť hradného komplexu, ktorý okrem iného zahŕňa Jurkovičov palác a objekt šiestej brány, prechádza rekonštrukciou. Projekt obnovy národnej kultúrnej pamiatky má tri etapy. V súčasnej dobe sa dokončujú práce na bývalej reštaurácii, ktorá bola vystavaná podľa návrhu architekta Dušana Jurkoviča.
1.4.2020
V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sú pre verejnosť zatvorené aj múzeá či galérie po celom svete. No prostredníctvom bezplatnej služby Google Arts & Culture môžete z pohodlia vašej obývačky virtuálne navštíviť vyše 500 umelecko-vedných inštitúcií.  
31.3.2020
Národné múzeum je rovnako ako ostatné múzeá v súčasnej dobe pre návštevníkov zatvorené. Vybrané výstavy ale môžete vidieť online a ďalšie sa pripravujú.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 2. 4. 2020
sviatok:
dnes:
štvrtok 2.4.
14 °C
zajtra:
piatok 3.4.
12 °C