www.infoglobe.sk » Ultimátne hodnotenie zábavných parkov v Európe

Ultimátne hodnotenie zábavných parkov v Európe

Publikované: 31.8.2018
Európa ponúka obrovské množstvo zábavných parkov. Podľa správy Medzinárodnej asociácie zábavných parkov a atrakcií ich je až 307 (1). Online porovnávací portál ShopAlike sa preto rozhodol pripraviť Ultimátne hodnotenie zábavných parkov Európy, ktoré Vám pomôže nájsť presne to, čo hľadáte. Či už ste adrenalínový nadšenec, alebo hľadáte tip na víkendový výlet s deťmi, na tomto zozname nájdete to pravé orechové.

Najväčšie zábavné parky v Európe!

V Európe nájdete mnohé parky, v ktorých sa pokoje môžete túlať aj týždeň a ešte sa ani nezačnete nudiť. Nestratiť sa v nich, to je skutočné umenie! Infografika od ShopAlike Vám za pomoci verejne dostupných informácií predstaví 5 tých najväčších podľa rozlohy a ročného počtu návštevníkov. Absolútnym víťazom v kategórií obrovských lunaparkov je Disneyland v Paríži, ktorý so svojou rozlohou 19,425 km² prekoná aj Monako (2.02km²), Gibraltar (6.7km²) a Vatikán (0.44km²) dohromady!

Najväčšie parky - ShopAlike

Najlepšie parky pre adrenalínových nadšencov!

Zábavné parky sú tu pre všetkých. Niektoré sa zameriavajú skôr na rodinné zážitky a iné sa naopak snažia prilákať návštevníkov hľadajúcich vzrušenie. V kategórii zábavných parkov s najlepšími horskými dráhami nájdete prehľad top parkov pre fanúšikov extrémov. Najvyššiu a najrýchlejšiu horskú dráhu napríklad nájdete v španielskom Feri Land. Horskú dráhu s najvyšším počtom inverzií zase v Alton Towers v Británii (2).

Horské dráhy - ShopAlike
Najlepšie zábavné parky pre rodiny!

Čo je lepšie ako zábavný park? Zábavný park s aquaparkom a hotelom! Ak hľadáte tip na víkendový výlet s deťmi, tieto parky sú presne pre Vás! Na zozname nájdete európske zábavné parky najviac orientované na rodiny, ktoré majú aj aquapark a možnosť ubytovania. Napríklad v parku Energylandia si môžete užiť víkend s rodinou už za 79€ za deň. V tejto cene však nie je zahrnutý vstup do aquaparku.

Rodinné parky - ShopAlike
Najstaršie zábavné parky v Európe!

Táto kategória je tým pravým pre milovníkov histórie a lunaparkových nadšencov. “Starý kontinent” totiž ponúka množstvo starých parkov. Tipnete si však, aký starý je ten skutočne najstarší? Dyrehavsbakken v Dánsku má už neuveriteľných 435 rokov! Tento zábavný park vznikol ešte za života Williama Shakespeara a je tak starší, ako väčšina súčasných európskych štátov.

Najstaršie parky - ShopAlike
Zábava na Slovensku!

A čo u nás doma? Na Slovensku sa síce nemôžeme pochváliť žiadnym veľkým lunaparkom, no adrenalín a zábavu si užijete napríklad v niektorom z našich aquaparkov. ShopAlike preto pre Vás pripravil prehľad piatich obľúbených vodných parkov a ich atrakcií. Na prvom mieste nájdete aquapark Tatralandia, kde sa môžete vyblázniť v 14 bazénoch a na 26 (!) tobogánoch a šmykľavkách.
Slovenské aquaparky - ShopAlike
Celodenný lístok pre jedného dospelého Vás na mieste bude stáť 27€. Nasleduje Vodný park Bešeňová s 18 bazénmi a 13 tobogánmi a šmykľavkami, tiež za 27€ na deň. V Aquaparku Senec si za 22€ užijete 7 bazénov a 14 tobogánov a šmykľaviek, vrátane adrenalínového lievika. Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi ponúka 10 bazénov a 11 tobogánov a šmykľaviek už za 10€ na deň. V AquaCity Poprad si užijete zábavu napríklad na Mayskej pyramíde alebo tobogáne Čierna diera. Celkom tu nájdete 10 bazénov a 10 tobogánov a šmykľaviek, a to za 22€ na deň pre jedného dospelého.


Ultimátne hodnotenie zábavných parkov v Európe - infografika, ShopAlikeO infografike

ShopAlike zozbieral dáta na základe údajov a cien zverejnených na oficiálnych webových stránkach zábavných parkov a údajov o funkčných horských dráhach z portálu Roller Coaster database (rcdb.com). Verejné informácie dostupné na Wikipédii boli použité na kalkuláciu rozlohy jednotlivých parkov. Ceny v jednotlivých zábavných parkoch sa môžu líšiť na základe konverzného kurzu alebo sezóny.


Kompletnú infografiku nájdete na stránke ShopAlike.

 

(1) Zdroj
(2) ZdrojDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SVET: Najobľúbenejšie zábavné parky 2019
Publikované: 12.8.2019
Známy cestovateľský portál aj tento rok zostavil rebríček najobľúbenejších zábavných parkov sveta, v ktorom dominujú zábavné parky z USA a Európy.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
12.11.2019
Oslavy sviatku svätého Martina sa spájajú s príchodom zimy a dnes aj s hodmi, na ktorých nesmie chýbať svätomartinská pečená hus a mladé víno. Oslavy sa konajú na mnohých miestach Českej republiky, v Klimkoviciach napríklad začínajú v sobotu 16. novembra o 11:11 hod. pred zámkom.
11.11.2019
Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov. Krásne chvíle s rodinou a tú pravú sviatočnú náladu si môžete vychutnať aj v malebnom zámockom komplexe Schloss Hof, ktorý má obzvlášť v predvianočnom období neopakovateľné čaro.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 13. 11. 2019
sviatok:Stanislav
dnes:
streda 13.11.
4 °C
zajtra:
štvrtok 14.11.
6 °C