www.infoglobe.sk » Aktuality » Východná Morava: Kúzlo rozmanitosti

Východná Morava: Kúzlo rozmanitosti

Publikované: 21.5.2011
Tri pozoruhodné oblasti – Valašsko, Slovácko a Haná – zastupuje turistické združenie „Centrála cestovného ruchu východnej Moravy“, ktoré v Bratislave prezentovalo pred začiatkom letnej sezóny tohoročné novinky pre návštevníkov regiónu.

V podstate ide o región Zlínskeho kraja, ktorý tradične patrí medzi významné turistické lákadlá nielen pre návštevníkov zo Slovenska. K najnavštevovanejším lokalitám patria napríklad najväčšie moravské kúpele Luhačovice, kde pribudol nový Spa & wellness Hotel Alexandria, nový krytý bazén s vodnými atrakciami a podobný plavecký a zábavný areál v neďalekých Pozloviciach na brehu priehrady. Nielen letné dni pri vode možno stráviť v novom aquaparku v Uherskom Hradišti alebo v novom termálnom komplexe so slanou vodou pri hoteli Horal vo Veľkých Karloviciach, kde tamojší rezort Valachy núka jedinečnú kombináciu termálneho komplexu, golfu a zážitkovej gastronómie. Kúpele, a to pivné, pribudli aj v Rožnove pod Radhoštem, kde sa rozšíril aj tradičný magnet – Valašské múzeum v prírode s celoročnou ponukou programov „Valašský rok 2011“. V kraji možno navštíviť dve najnavštevovanejšie pútnické miesta – Velehrad a Svätý Hostýn, spojené s ďalšími pútnickými chodníkmi, pamiatku UNESCO Arcibiskupský palác so záhradami v Kroměříži, alebo najnavštevovanejší moravský hrad Buchlov a neďaleký zámok Buchlovice. V tomto roku sa rozšírila aj sieť cyklotrás najmä pozdĺž rieky Bečva a unikátnym lákadlom je trasa pozdĺž rieky Moravy, prípadne kombinovaná s plavbou po Baťovom kanáli až do slovenskej Skalice, odkiaľ možno pokračovať pozdĺž rieky až k Devínu. Pestrý letný kultúrny program v regióne prináša napríklad tento týždeň medzinárodný cimbálový festival vo Valašskom Meziříčí alebo koncom mája tradičnú jazdu kráľov vo Vlčnove.

Text: Jiří Výborný

Zdroj a foto: Centrála cestovního ruchu Východní MoravyDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Kroměříž
Publikované: 23.9.2007
Mesto Kroměříž leží v strednej Morave, zhruba 270 km od Prahy, 50 km na severovýchod od Brna a 30 km od mesta Zlín. Kroměříž je mestom historických pamiatok, kultúry a umenia. Býva teda právom nazývaný Hanácke Atény či Hanácky Jeruzalem. História Kroměříža siaha až do roku 1110, kedy bol len dedinou s dôležitým mostom cez rieku Moravu.

Luhačovice
Publikované: 28.9.2007
Luhačovice sú kúpeľné mesto na juhovýchode Moravy, ležia 16 km na juhovýchod od mesta Zlín. V Luhačoviciach sú najväčšie kúpele na Morave a 4. najväčšie kúpele Českej republiky. Vyviera tu 6 prírodných prameňov a desiatky navŕtaných prameňov. Najvýznamnejším prameňom je prameň Vincentka.

Zlín – topánky a veľké športové talenty
Publikované: 13.4.2010
Keď sa povie Zlín, každému sa najskôr vybaví silný príbeh klanu podnikateľov Baťových. Ten z útrob mesta dýcha ďalej. Odráža sa na múroch starých tovární, na menách ulíc alebo v názve miestnej univerzity.

Baťov kanál: Zo Strážnice do Skalice
Publikované: 14.10.2010
Vari najznámejšia vodná cesta na Morave je Baťov kanál. Pred prichádzajúcou jeseňou sme využili jeden z posledných dní „babieho leta“ a na malej vyhliadkovej lodi sme prešli jeho posledný úsek – z moravskej Strážnice do slovenskej Skalice.

Viete, že? Moravské naj I.
Publikované: 9.10.2011
V ďalšom pokračovaní sa vydávame preskúmať niektoré z moravských NAJ. Viete, ktoré moravské mesto je najstaršie? Alebo kde sa nachádza najvyššia stavba?

SR, Skalica: Baťov kanál
Publikované: 13.12.2012
Podmanivé mestečko Skalica ležiace na juhozápadnom cípe Slovenska je známe svojimi historickými pamiatkami, tradíciou vinohradníctva, ako i miestnou špecialitou – Skalickým trdelníkom. Okrem spomenutých lákadiel typických pre túto oblasť a krás okolitej prírody Chvojnickej pahorkatiny, môže táto lokalita návštevníkom ponúknuť aj ďalšiu nevšednú turistickú atrakciu – Baťov kanál.


Súvisiaca fotogaléria

ČR: Luhačovice
Luhačovice - najväčšie moravské kúpele a štvrté najväčšie v celej Českej republike. Mesto, v ktor...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

15.12.2019
Tento rok už po jubilejný tridsiaty raz zavíta na Slovensko Betlehemské svetlo. Plamienok zo samotného Betlehema bol včera prevzatý z rakúskeho mesta Linz a dnes bude slovenskými skautmi odovzdaný poľským kolegom.
14.12.2019
Moravskosliezsky kraj zahájil zimnú sezónu. Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch, opäť podporí úpravu lyžiarskych a bežeckých tratí v Beskydoch a Jeseníkoch. Tento rok navyše zadovážil na Pustevny ratrak a na Gruň snehovú frézu.
13.12.2019
Príďte podporiť originálnu slovenskú tvorbu a zabaviť sa na Vianočný koncert talentovaného mladého hudobníka Adama Ďuricu alebo privítajte Nový rok 2020 skutočne honosne. Obe sviatočné podujatia sa budú konať v Grand Hoteli Bellevue **** v Hornom Smokovci.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ANDORRA a VATIKÁN:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 15. 12. 2019
sviatok:Ivica
dnes:
nedeľa 15.12.
6 °C
zajtra:
pondelok 16.12.
9 °C