www.infoglobe.sk » Turecko: Najobľúbenejšia dovolenková destinácia Slovákov. Prečo?

Turecko: Najobľúbenejšia dovolenková destinácia Slovákov. Prečo?

Nielen blížiace sa leto a príjemné vonkajšie teploty, ale zrejme aj dočasne lepšia pandemická situácia sa postarala o pomerne veľký záujem vycestovať do zahraničia. Dôkazom toho sú viaceré vypredané termíny letných dovoleniek v najobľúbenejších turistických destináciách. A jedným z takýchto rezortov je aj Turecko, ktoré ľudí na relax láka viacerými spôsobmi.

Poďme sa na ne spoločne pozrieť a zistiť, prečo je Turecko jedným z najobľúbenejších dovolenkových rezortov Slovákov?

Turecko

Príjemné podnebie a krásne pláže

Turecko je známe svojou riviérou, ktorá je dlhá viac ako 18 km a je označovaná ako modrá lagúna alebo tyrkysové pobrežie. Veľmi často ju turisti prirovnávajú k rovnako obľúbenému Ománu.

Turecká riviéra sa nachádza pozdĺž juhozápadného a južného pobrežia, najmä v okolí mesta Antalya. Práve v meste Antalya pristáva najviac lietadiel s turistami z celého sveta. Odtiaľ sa autobusom, v závislosti od toho, či cestujete na vlastnú päsť alebo s cestovkou, dostanete do konkrétneho hotela.

Turecko

Zlatou strednou cestou letnej dovolenky v Turecku je z pohľadu vzdialenosti, kvality služieb a ceny napríklad veľmi obľúbené Side, do ktorého sa spomínaným autobusom dostanete zhruba za necelú hodinu, pretože treba počítať aj so zastávkami v jednotlivých hoteloch.

Turecko

Veľkou výhodou, pre ktorú Slováci do Turecka cestujú, je pomerne krátky let, necelé tri hodiny a samozrejme príjemné podnebie bez dažďových prehánok. Vďaka tomu sú v okolí riviéry príjemné teploty vody na kúpanie a ideálne podmienky na aktívny relax v podobe vodných športov alebo spoznávaní histórie.

Turecko

Živý skanzen

Turecko je tiež krajina označovaná ako živý skanzen, pretože mu v žilách koluje bohatá história, ktorej pozostatky môžete na mnohých územiach pozorovať aj dnes. Zistíte, ako vyzerali starobylé kúpele, chrámy a divadlá. Kde je známy vrch, ktorý sa spomína v Tóre, Biblii a Koráne alebo, ako sa vyjednáva pri nákupoch v bazáre a chutí zdravé exotické ovocie.

Turecko, trh

Tento živý skanzen si jednoducho zamilujete. Pretože sa nebudete nudiť pri vylihovaní na pláži, ale tráviť dovolenku spoznávaním romantického okolia plného zábavy. Turecko je jednoducho nádherná krajina, ľudia sú k vám milí, za lacný peniaz si nakúpite veľa suvenírov a dobre si odpočiniete.

Tak na to myslite a dovolenku v Turecku si včas vyberte.

 

GPS: 36°53'04.0"N 30°41'17.5"E (Antalya)

Zdroj: Partnerský článok

Foto: Pixabay.comDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Turecko, Istanbul I.: život v meste - VIDEO
Publikované: 30.11.2010
Autá na diaľnici z ázijského letiska Sabiha, ktoré je od Istanbulu vzdialené desiatky kilometrov, pomaly prechádzajú smerom k významnej tureckej metropole. Je teda dostatok času na prvé letmé zoznámenie s najväčším tureckým mestom a životom na jeho periférii.

Turecko, Efez – antický skvost
Publikované: 17.5.2022
Efez je najzachovalejšie antické mesto v Turecku a právom patrí medzi najnavštevovanejšie pamiatky. Toto miesto bolo známe už v 2. tisícročí pred n. l. a v dobe svojho rozkvetu tu žilo až 250 tisíc obyvateľov. V súčasnosti sem každoročne prichádza obdivovať pozostatky úchvatných stavieb tisíce turistov. A dnes sa spolu s nami prejdete po mramorovej dlažbe celým mestečkom.

Turecko - Alanya
Publikované: 23.9.2008
Jednou zo zaujímavých turistických destinácií na letnú dovolenku je nesporne Turecko. Táto krajina, ležiaca na pomedzí Európy a Ázie má čoraz väčšie predpoklady na uspokojenie požiadaviek náročných turistov, pre ktorých je veľmi populárna aj vďaka kombinácii európskych a moslimských kultúr.

Turecko, Izmir: dedičstvo multikulturalizmu
Publikované: 3.5.2022
Izmir (známy tiež ako Smyrna) je osídlený už päť a pol milénia. Mesto leží v oblasti Malej Ázie, v zátoke, ktorá ústí do Stredozemného mora. Jeho poloha znamenala, že mesto zažilo nadvládu mnohých civilizácii a ríš. Posledná z nich, Osmanská ríša, dobyla Izmir roku 1389, kedy ešte patril upadajúcej Byzantskej ríši.

Turecko, Side – antické mesto na pobreží
Publikované: 10.5.2022
Kúzelné prístavné mesto Side s pamiatkami starovekých civilizácií je súčasťou Tureckej riviéry. Okrem kúpania v mori tu môžete navštíviť aj poklady dávnej histórie. A tak sa aj ja vydávam preskúmať krásy tohoto miesta. Idete so mnou?

Turecko: Afrodisias – mesto zasvätené bohyni
Publikované: 13.4.2015
Antické mesto Afrodisias patrí medzi najkrajšie mestá Turecka, ale napriek tomu je turistami málo navštevované. Povedala som si, že ho musím vidieť...

Turecko: Bodrum alebo Halikarnas I.
Publikované: 31.8.2014
Práve sme pristáli. Zhlboka sa nadýchnem. Hurá, už sme konečne tu, na letisku v Bodrume. Nasadáme na autobus a po 40 minútach schádzame dole z kopca do mesta Bodrum. Vzduch slano vonia diaľkami, farby sa predháňajú v odtieňoch a azúrový horizont plynulo prechádza do oblohy.

Turecko: Hierapolis, Pamukkale
Publikované: 2.3.2013
Hierapolis bol pomenovaný pergamským kráľom Attalosom II. Názov získal podľa mena manželky zakladateľa Pergamskej ríše kráľa Mysia Telephosa, ktorá sa volala Hiera. Jedná sa o mesto s termálnymi prameňmi, pričom ten najstarší nesie meno Apollonis, na počesť matky pergamského kráľa.

Turecko: Istanbul - dobrodružná dovolenka I.
Publikované: 27.7.2014
Práve sedím na lavičke na stanici a netrpezlivo čakám, než sa náš autobus rozhýbe smerom na Istanbul. Konečne ho uvidím na vlastné oči! Toto úchvatné mesto láka každého cestovateľa túžiaceho zažiť báječné dobrodružstvo!

Turecko: Kapadócia – krajina krásnych koní I.
Publikované: 27.10.2014
Rozhodla som sa, že ešte musím zájsť do Kapadócie – krajiny krásnych koní, ako ju nazvali Chetiti. Kúpila som si lístok na autobus a mierim z Bodrumu do Antalye, kde prespím. Ďalší deň pôjdem cez mesto Konya, kde navštívim karavansaraj (orientálny hostinec pri hlavných cestách, kde sa občerstvovali účastníci karaván aj ich zvieratá, pozn. red.) a múzeum Mevlany.

Turecko: Pamukkale a Laodikeia
Publikované: 20.4.2015
Dnes prechádzam z historického mesta Afrodisias do malej dedinky Pamukkale, ktorá je turistami veľmi navštevovaná.


Súvisiaca fotogaléria

Turecko – krajina dvoch svetadielov
Vydajte sa prostredníctvom nasledujúcej fotogalérie do krajiny slnka a pláží, oplývajúcou bohatou...

Turecko – krásy krajiny
Táto turistami obľúbená destinácia leží na dvoch svetadieloch, a to v Európe a Ázii. Turecko...

Turecko: Halikarnas - romantické mesto plné bájí
Turecký Halikarnas je miesto, kde sa snúbi romantika so starými bájami, a ktoré sa rozhodne oplat...

Turecko: Pamukkale, Hierapolis
Pamukkale je oblasť s termálnymi prameňmi, ktorá je súčasťou Hierapolisu. Pramene vyvierajú sever...

Turecko: Istanbul - výletné miesta
Európska časť Istanbulu je jedno veľké obchodné stredisko. Ázijská časť slúži skôr ako obytná obl...

Turecko: Kapadócia - krajina rozprávkových komínov
Kapadócia (Cappadocia), toto unikátne miesto na Zemi sa nachádza na území Turecka, konkrétne vo v...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Objavujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
1. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení

Aktuality:

25.6.2022
V poradí 67. ročník folklórneho festivalu Východná sa uskutoční od 29. júna do 3. júla 2022 v obci Východná. Lákadlom tohtoročného festivalu budú nielen víťazi celoštátnych súťaží, ale i originálne celovečerné programy, profesionálny súbor z Budapešti, prezentácia gajdošskej tradície a bohaté interaktívne a vzdelávacie programy pre deti a dospelých.
23.6.2022
V dňoch 25. a 26. júna 2022 sa v priestoroch starého rušňového depa Bratislava východ uskutoční v poradí už 22. ročník celoslovenského zrazu historických železničných vozidiel - Rendez 2022. Návštevníkov čaká nielen vyše tridsať prevádzkyschopných historických hnacích vozidiel, ale aj bohatý sprievodný program.
22.6.2022
Všetci pretekári, nadšenci a priaznivci automobilizmu sa už dozaista nemôžu dočkať unikátneho podujatia a pretekov 500km slovenských, ktoré sa uskutočnia od 29. júna do 2. júla 2022. Súčasťou pretekov bude aj skvost na koľajniciach, vlak Slovenská strela.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 25. 6. 2022
sviatok:Tadeáš

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X