www.infoglobe.sk » Taliansko, Po stopách Verdiho – Miláno, chrám hudby La Scala

Taliansko, Po stopách Verdiho – Miláno, chrám hudby La Scala

Publikované: 13.6.2018
Keď navštívite Taliansko, musíte ochutnať niečo z ich vynikajúcej kuchyne. Ale k tejto krajine patrí aj umenie. Taliani žijú hudbou a návšteva Apeninského polostrova sa podobne ako bez ochutnávky ich kuchyne nezaobišla ani bez návštevy hudobného vystúpenia. A čo viac môžete zažiť, ako návštevu svetoznámeho operného domu La Scala?

Oproti námestiu Piazza della Scala, na ulici Via Filodrammatici stojí snáď najznámejší operný dom La Scala. Účinkovala tu väčšina z najväčších talianskych operných umelcov a mnoho z najlepších spevákov z celého sveta. La Scala súperí o uznanie s Metropolitnou operou v New Yorku. Divadlo má i školu, ktorá vychováva novú generáciu mladých hudobníkov v odboroch hudba, tanec, divadelné remeslo a divadelný manažment.

opera La Scala (Miláno)

Počas dňa tu môžete navštíviť múzeum Museo Teatrale alla Scala (informácie o vstupnom a otváracích hodinách nájdete na stránke múzea). Múzeum prezentuje zbierku obrazov, sochy, kostýmy a dokumenty o La Scale a opernej histórii. Dve kolekcie sú venované milánskemu miláčikovi Verdimu. Miesto v múzeu majú aj Rossini, Puccini či Toscanini.

Toto neoklasicistické divadlo bolo založené z vôle Márie Terézie a slávnostne otvorené 3. septembra 1778 ako Nuevo Regio Ducal Teatro alla Scala, Salieriho operou L'Europa riconosciuta. La Scala sezónu otvára vždy 7.12. na sviatok svojho patróna svätého Ambróza.

Piazza della Scala (Miláno)

La Scala dostala pomenovanie po kostole Santa Maria della Scala, ktorý na tomto mieste pôvodne stál. Predchodcom kultúrneho stánku bolo aj divadlo Regio Ducale, ktoré však vyhorelo po fašiangovej slávnosti v roku 1776. Požiar vznikol pravdepodobne od pôvodného osvetlenia divadla - tisícok olejových lámp. Aby sa predchádzalo požiaru, bolo následne po tragédii niekoľko miestností naplnených stovkami vedier vody a súčasne skupina bohatých Milánčanov, ktorí vlastnili súkromné lóže v divadle, napísala arcivojvodovi Ferdinandovi Karolovi Habsbursko-Lotrinskemu (syn Márie Terézie) žiadosť o nové divadlo.

predstavenie v La Scale (Miláno)

Rovnako, ako u väčšiny divadiel i v La Scale bolo kasíno s hazardnými hráčmi, ktorí sedeli v hale. Druhá svetová vojna zasiahla aj La Scalu, budovu poškodil nálet (1943) a opätovne bola otvorená až 11. mája 1946. Poslednú rekonštrukciu divadlo podstúpilo len pred časom, 7. decembra 2004 bolo slávnostne otvorené tou istou operou ako po prvý raz - Salieriho operou L'Europa riconosciuta. Vstupenky na predstavenie stáli 2 000 €.

 

Pred operou to žije celý deň, ale pred večerným predstavením sa mení atmosféra miesta. Stojíme pred slávnym plagátom na predstavenia v La Scale, dnes to bude Verdiho Luisa Miller. Tradícia hovorí, že ten kto príde prvý k plagátu po skončení predstavenia, môže si ho zvesiť a zobrať ako suvenír.

plagát na predstavenie v La Scale (Miláno)

Pred múzeom a muzeálnym obchodíkom so suvenírmi striehnu pouliční predavači lístkov na predstavenia v La Scale. Sú to špekulanti, ktorí nakúpia lístky na operu hneď ako ich začnú oficiálne predávať a potom sa ich za drahší peniaz snažia predať turistom. Lístky na predstavenie sa rýchlo vypredajú a sprostredkúvajú ich aj rôzne cestovné kancelárie a sumy sa vždy od tej oficiálnej líšia. My sme sa rozhodli, že to riskneme a uvidíme či sa nám podarí zohnať lacnejšie lístky priamo na mieste, aj keď oficiálna kasa mala už dávno vypredané. Všade sa potulovali špekulanti, ktorí ponúkali lístky, ale dôležité bolo, aby boli pravé. V oficiálnej pokladni La Scaly nám ich pravosť potvrdili, a tak sme kúpili o polovicu lacnejšie lístky, ako keby sme ich kupovali cez cestovnú kanceláriu na Slovensku. Aj keď na lístku svieti ešte o polovicu nižšia cena.

La Scala (Miláno)

Cena sa líši nielen od programu predstavenia, ale aj od miesta na sedenie. Najlacnejšie lístky sú do galérie na samom vrchu divadla. No i v boxe uvidíte niekde možno ešte menej ako hore v galérii. V minulosti tieto lóže patrili smotánke, ktorá chcela byť dobre videná, a to im izolovanosť v lóži umožnila. Samozrejme, ak ste v tej kráľovskej najväčšej a najširšej lóži výhľad aj pohľad bude stáť zato. Zároveň tí čo zaplatia za lístky menej majú aj iný vchod do divadla. Priestor divadla tvorí červený zamat kombinovaný so zlatom a svetlom krištáľových lustrov.

La Scala (Miláno)

Pokiaľ zoženiete lístky na predstavenie, určite vás napadne otázka, ako sa správne obliecť. Rozdielnosť sa prejavuje i v oblečení. Ak máte pochybnosti, či ste dosť slávnostne oblečení, tak v galérii nemusíte mať až také obavy. Stretnete tu divákov oblečených v rifliach a po prvom dejstve i turistov v krátkych nohaviciach, pričom v tých by vás nepustili ani do milánskeho Dómu. Priestor divadla sa po druhom dejstve viac zaľudnil, počas predstavenia sa dajú kúpiť lístky ešte lacnejšie, keďže tí čo ich nakúpili chcú ešte čo to zarobiť.

Fanúšikovia, to je ďalšia zo samostatných kapitol. La Scala je známa kontroverzným a emotívnym publikom. Je plná milovníkov opery, ktorí sú vo vytržení, alebo nemilosrdní voči speváckym výkonom. Je to považované za krst ohňom vo svete opery, a na neúspech sa dlho spomína. Veď žiadny umelec by nechcel byť uprostred predstavenia vypískaný a na pódiu vymenený náhradníkom. No ani výkriky „Bravó“ uprostred predstavenia nechýbajú.

La Scala po večernom predstavení (Miláno)  Všetky predstavenia v La Scale musia skončiť pred polnocou. Potom sa priestor pred operou opäť zaplní odchádzajúcimi návštevníkmi. Tí solventnejší si to možno namieria do Grand Hotela Miláno, ktorý sa nachádza len pár minút chôdze od La Scaly. Tento luxusný hotel z 18. storočia je známy i ako Milanský dom Giuseppe Verdiho. V tomto hoteli na ulici Via Manzoni, s výhľadom na módnu ulicu Via Montenapoleone, trávil svoje pobyty v Miláne slávny skladateľ Verdi. Tu napokon i v januári 1901 umrel. Hotel dodnes ponúka návštevníkom pobyt vo Verdiho izbe, kde sa nachádza aj skladateľov pôvodný písací stôl, kde zložil opery Othello a Falstaff.

Hoci na Miláno padla noc, mesto má pre svojich návštevníkov ešte veľa lákadiel. Preto sa sem ďalší deň určite vrátime.

 

GPS: 45°28'02.3"N 9°11'23.4"E

Text a foto: Mgr. Anna Nociarová

Textová úprava: redakcia



Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Taliansko, Miláno – Duomo
Publikované: 18.7.2018
Miláno je aj mesto s cirkevnou históriou o čom svedčí množstvo svätcov, ktorí tu pôsobili počas svojho života. No jeho najväčšou pýchou je nepochybne centrum mesta s katedrálou. Il Duomo di Milano nájdete na všetkých vyobrazeniach mesta, preto pri návšteve Milána nesmiete tento architektonický skvost vynechať. V nasledujúcich riadkoch sa prejdeme nielen jeho interiérom, ale navštívime aj strechu.

Taliansko, Parma – tu si pochutíte
Publikované: 6.7.2018
Máte radi parmskú šunku a parmezán? Teraz už určite tušíte, že tieto dve pochutiny sa zrodili práve v meste Parma. Takmer dvojtisícové mesto leží medzi Apeninami a Pádskou nížinou a je hlavným mestom severotaliaskeho regiónu Emilia Romagna.

Taliansko: Piacenza II. – úchvatné sakrálne stavby
Publikované: 12.9.2018
V nasledujúcich riadkoch nazrieme do niektorých významných chrámov Piacenzy, ktoré poskytnú priestor na tiché rozjímanie, pohľad na krásne umelecké diela i útočisko pred horúcimi slnečnými lúčmi. Historické paláce zároveň reprezentujú bohatstvo a slávu mesta, ako aj jeho výnimočného ducha.

Taliansko: Cremona – pamiatky historického centra
Publikované: 23.9.2022
Keď sa ocitnete v talianskom regióne Lombardia, určite zavítate do Milána, ale tento región ukrýva i ďalšie miesta a mestečká, ktoré stoja za návštevu. My sme sa vybrali do mesta s najvyššou stredovekou vežou v Taliansku. Poďte i vy s nami do historického centra malebnej Cremony.

Taliansko: Cremona - mesto huslí
Publikované: 15.9.2022
Kto miluje hudbu, určite toto mesto pozná. Dnes sa vydáme za slávnou husliarskou minulosťou Cremony. Navštívime viaceré pamätníky, povieme si prečo sa mestečko nazýva tiež „mestom huslí“ a predstavíme si viaceré osobnosti na čele so slávnym básnikom Vergíliusom, ktorý tu študoval.

Taliansko: Cremona - oddýchnite si a ochutnajte špeciality mesta
Publikované: 30.9.2022
Cremona je miestom, ktoré omámi všetky vaše zmysly. Videli i dotkli sme sa nádherných architektonických skvostov, započúvali sa do nenahraditeľných zvukov huslí, a tak nadišiel čas podráždiť aj naše chuťové bunky. V meste totiž necítiť len vôňu dreva a farieb z husliarskych dielní, ale šíri sa aj zo stánkov ponúkajúcich miestne špeciality.

Taliansko: Grazzano Visconti I. – história jedného nevšedného miesta
Publikované: 24.10.2018
Taliansko ponúka na obdiv mnoho architektonických skvostov, ktoré vás prevedú do rôznych období histórie od antiky až po súčasnosť, ale počuli ste už o mestečku, ktoré vyzerá celé ako zo stredoveku? Je ním Grazzano Visconti, o ktorom som ja nikdy nepočula, preto som sa rozhodla čosi o tomto mestečku a jeho histórii zistiť.

Taliansko: Salsomaggiore Terme I. – od malej dedinky až po kúpeľné mesto
Publikované: 9.12.2022
Pri potulkách svetom sa dá spojiť príjemné s ešte príjemnejším, preto vás dnes zavedieme do kúpeľov. Spomedzi množstva talianskych kúpeľných mestečiek, kde si môžete zregenerovať svoju dušu i telo, sme si vybrali Salsomaggiore Terme nachádzajúce sa na úpätí Apenín v oblasti Emilia-Romagna.

Taliansko: Salsomaggiore Terme III. – symbol mesta Terme Berzieri
Publikované: 23.12.2022
Krásne prírodné prostredie, blahodarné účinky termálnych prameňov, pulzujúci večerný život v uliciach a krása štýlu Liberty a Art Deco uplatnená v architektúre - to je kúpeľné mestečko Salsomaggiore Terme. Dnes spoznávanie tohto mestečka ukončíme, a to pohľadom na jeho symbol v podobe kúpeľného domu Terme Berzieri.

Taliansko: Montecatini Terme I. – liečivá sila vyvierajúca spod zeme
Publikované: 30.12.2022
Po krátkom čase vás opäť pozveme na prechádzku do talianskeho kúpeľného mestečka. Tentokrát sa presunieme do Toskánska, presnejšie do jeho najväčšieho a najznámejšieho kúpeľného mesta, ktoré navštívilo mnoho významných osobností. Luxus, oddych a únik od každodennej rutiny a povinností si môžete dopriať i vy, ak navštívite vychýrené kúpele Montecatini Terme a vniknete do sveta bez stresu a starostí.

Taliansko: Montecatini Terme II. – rušné kúpeľné centrum
Publikované: 6.1.2023
Cez deň miesto, kde vaše telo relaxuje a vstrebáva liečivé vlastnosti minerálnych vôd a večer centrum zábavy, dobrého jedla či nakupovania. Takto vnímajú návštevníci vychýrené kúpele Montecatini Terme. Po zotmení vyrážame do mestských ulíc, aby sme objavili pulzujúcu tepnu plnú života.

Taliansko, Modena I. - história mesta
Publikované: 23.1.2019
Taliansko je krajina vlniacich sa vrchov a rovín s nádhernými scenériami historických miest. Tentoraz vás zavedieme do malebnej nížiny regiónu Emilia-Romagna, ktorou preteká rieka Pád. Naším cieľom bude známe mesto Modena, ktoré sa spája okrem iného i s úchvatnými hlasmi jeho rodákov Luciana Pavarottiho a Mirelly Freni.

Taliansko, Parma II. – svetské pamiatky v historickom centre
Publikované: 7.4.2019
Takmer každé Talianske mesto sa pýši nejednou architektonicky zaujímavou pamiatkou. Výnimkou nie je ani Parma. V meste môžete na každom rohu objaviť súkromný palác patriaci niektorej z tunajších zámožných rodín. Avšak my sa dnes vydáme za najnavštevovanejšími pamiatkami svetskej architektúry nachádzajúcimi sa priamo v srdci mesta.

Taliansko, Parma III. – umelecké skvosty v historickom centre
Publikované: 14.4.2019
Taliansko je krajina, kde môžeme obdivovať mnoho kostolov z rôznych období. Samotná Parma ich má vyše šesťdesiat. Mesto ponúka návštevníkom architektonický i gurmánsky zážitok, ktorý sa dozaista nezaobíde bez návštevy nejakého toho kostola. Sakrálne stavby totiž lákajú nielen na svoju duchovnú atmosféru, ale i umenie. Poďte s nami navštíviť pár z nich a dozvedieť sa tak, aké umelecké skvosty pod svojimi klenbami ukrývajú.

Taliansko, Kalábria – pokoj v špičke talianskej čižmy
Publikované: 21.7.2022
Niekedy mám dojem, že sa na túto časť Talianska trochu zabúda, a pritom je tak prekrásna. Kalábria sa nachádza na juhu Apeninského polostrova a je známa predovšetkým dlhými plážami, nádhernou krajinou, národnými parkmi, prírodou a skvelou kuchyňou.

Taliansko – mestá duchov
Publikované: 5.4.2021
V celom Taliansku je až na dvadsať tisíc miest duchov, áno, je to neuveriteľné číslo. Na svedomí ho má časté zemetrasenie a zosuvy pôdy, a tým pádom nevyhovujúce podmienky pre poľnohospodárstvo a život. Dnes spolu navštívime tie najznámejšie vyľudnené mestá a dozvieme sa niečo o ich minulosti a súčasnosti.

Taliansko, Miláno - Parco Sempione a Castello Sforzesco
Publikované: 11.7.2018
Nielen rušné módne ulice veľkomesta, ale i priestor na oddych v chládku mestských parkov ponúkne svojim návštevníkom Miláno. Z množstva parkov určite nevynechajte aspoň ten jeden priamo v centre mesta. A to nielen preto, že sa tu nachádza ďalší zo symbolov Milána - hrad Castello Sforzesco.

Taliansko, Miláno –  Leonardo da Vinci a Posledná večera
Publikované: 4.7.2018
Taliansko ponúka svojim návštevníkom úžasné umelecké skvosty svetoznámych výtvarných umelcov. Miláno je spojené s jedným z najznámejších renesančných maliarov, ktorého dielo len tak jednoducho neprenesú do niektorej zo svetových galérií. Jedná sa o slávnu Poslednú večeru Leonadra da Vinci.

Taliansko: Benátky – mesto medzi vodnými kanálmi I
Publikované: 17.6.2017
Ak ste ešte neboli v severotalianskych Benátkách, tak teraz je ideálny čas tam vyraziť. Centrum nepozná hluk áut ani chaos na cestách a hlavným dopravným prostriedkom tu je loď akejkoľvek veľkosti, rýchlosti a pohonu. Vďaka svojej svojráznosti lákajú Benátky mnoho turistov v ktoromkoľvek ročnom období. Mimo sezóny tu je podstatne menej turistov, ale aj v lete sa sem isto vojdete. Dnes vám poskytneme zopár praktických rád.

Taliansko, Rím: Nápady a inšpirácie na eurovíkend v meste plnom (proti)kladov
Publikované: 26.10.2015
Máte na starom kontinente svoju obľúbenú krajinu alebo turistickú oblasť? Pre nás je to jednoznačne Rím! Pýtate sa prečo? Tak to je otázka, na ktorú stručne odpovedať nedokážeme. Naozaj dobrých dôvodov by sme asi dokázali vymenovať desiatky.

Taliansko, Po stopách Verdiho – La Roncole
Publikované: 16.5.2018
V Taliansku môžete obdivovať mnoho turistických zaujímavostí z oblasti módy, prírody, gastronómie a umenia. Táto krajina je neodmysliteľne spojená i s hudbou. Dnes navštívime malú dedinu La Roncole, kde svetlo sveta prvý raz uzrel jeden zo svetovo najznámejších hudobných skladateľov Giuseppe Verdi.

Taliansko, Pisa – Campo Santo a skvosty mesta
Publikované: 14.7.2022
V prvej časti o talianskej Pise sme navštívili trojicu pamiatok, ktoré sú hneď vedľa seba. K tým ďalším to tiež nie je ďaleko, takže sa nemusíte obávať, nenachodíte sa.

Taliansko, Po stopách Verdiho - Miláno, miesto posledného odpočinku
Publikované: 6.6.2018
Miláno - druhé najväčšie mesto Talianska známe ako mesto módy, športu, umenia a obchodu. My sem prichádzame, aby sme doplnili a zároveň zavŕšili skladačku života jedného z najslávnejších hudobných skladateľov Giuseppe Verdiho.

Taliansko, Miláno - významné i menej známe
Publikované: 20.6.2018
Miláno patrí medzi mestá, v ktorom môžete stráviť niekoľko dní a stále objavíte niečo nové. Mesto sa od dôb Keltov rozvinulo na moderné ekonomické centrum Talianska, ale v spleti uličiek preplnených autami zavše natrafíte na niečo zaujímavé z histórie, čo síce nepatrí medzi top lákadlá Milána, ale keď sme už tu, prečo sa na chvíľku nepozastaviť a neobjaviť niečo nové.

Taliansko, Miláno – centrum módy a dizajnu
Publikované: 25.6.2021
Mesto módy a dizajnu, financií, športu a čulého nočného života. Práve to do Milána láka mnohých. A keď sa už raz do tohto mesta dostanete, i keď váš prvotný cieľ boli pamiatky, nemôžete vynechať ani túto jeho stránku, ktorá z neho robí najbohatšie mesto krajiny.

Taliansko, Po stopách Verdiho - Busseto
Publikované: 23.5.2018
Z rodiska slávneho hudobného skladateľa Giuseppe Verdiho – La Roncole sa prevezieme len do pár kilometrov vzdialeného mestečka Busseto. Hoc je to neveľké mestečko, zohralo významnú úlohu nielen v hudobnom, ale i osobnom živote slávneho skladateľa Verdiho.

Taliansko, Po stopách Verdiho - Busseto a Sant'Agata
Publikované: 30.5.2018
Z Busseta sme úplne neodišli, presunuli sme sa len z jeho centra na okraj a do tri kilometre vzdialenej usadlosti v Sant'Agata, aby sme doplnili chýbajúce kúsky skladačky Verdiho života.

Taliansko: ostrov Ischia – miesto mnohých kontrastov
Publikované: 26.4.2015
Opúšťame umelcami toľko milovaný Neapolský záliv a mierime na stredomorský ostrov, ktorý vďaka vulkanickej činnosti vyrástol z mora na konci treťohôr a po milióny rokov sa formoval do útvaru, ktorý dnes nazývame Ischia.

Taliansko: ostrov Capri – synonymum luxusu
Publikované: 12.1.2013
Táto prírodná rezervácia s prvotriednymi službami pre náročných, miesto pre zastúpenie svetovo známych firiem s množstvom obchodov, leží len niekoľko kilometrov od prístavného mesta Neapol. Na malom území žije pomerne dosť obyvateľov, ktorých živí práve čulý turistický ruch.

Taliansko: Alpentrip V. - Lago di Garda I.
Publikované: 9.9.2012
Lago di Garda - akési synonymum aktívnej dovolenky, ktorá každoročne láka státisíce turistov do jednej z najatraktívnejších alpských lokalít, kde si na svoje prídu predovšetkým milovníci všetkých druhov horskej turistiky, cyklistiky i windsurfingu.

Taliansko, Sardínia – Cagliari
Publikované: 27.4.2018
Dnes opustíme pevninské Taliansko a vydáme sa na slnečnú Sardíniu.

Taliansko, Siena – renesančné mestečko
Publikované: 1.12.2017
Na mape nájdeme Sienu v centrálnom Toskánsku, regióne, ktorý bol kolískou renesancie a ktorého obyvatelia sú pre svoju regionálnu uvedomelosť často považovaní za národ v národe.

Taliansko, Turín – nielen Turínske plátno I.
Publikované: 22.12.2017
Určite ste zachytili meno mesta v súvislosti s Turínskym plátnom. Traduje sa, že práve do neho bol krátko po svojom ukrižovaní zahalený Ježiš Kristus. Významné je ale aj preto, že otlačok tváre, ktorý je na ňom viditeľný, údajne patrí samotnému Kristovi. Plátno je už dlho predmetom debát a špekulácií, podrobili ho nespočetnému množstvu skúmaní, vzniklo veľké množstvo teórií, ktoré buď vyvracajú, alebo potvrdzujú jeho vierohodnosť.

Taliansko, Pistoia – za pokladmi katolíckej cirkvi
Publikované: 25.5.2018
Toskánsko je kúzelné a je domovom mnohých miest, ktoré aspoň stoja za zváženie, či ich navštíviť.

Taliansko, Ravenna – mesto mozaík
Publikované: 5.1.2018
Ravenna je jedno z historicky najvýznamnejších miest v Taliansku. V rokoch 402 až 476 bolo hlavným mestom Západorímskej ríše. Dnes tu žije takmer 160 tisíc obyvateľov a každoročne sa tu koná letný festival opery a klasickej hudby.


Súvisiaca fotogaléria

Taliansko: Čarokrásne mestá a mestečká
Keď sa povie Taliansko, každý si predstaví módu, umenie, hudbu, nádherné pamiatky, výnimočnú gast...

Taliansko: Staroveká kráska - Rím
Poďte sa s nami pozrieť do srdca Talianska a vychutnajte si všetky známe stavby, ktoré ste dotera...

Taliansko, Bibione – more na dosah
Pokiaľ neradi dlho cestujete, ale máte radi prímorskú atmosféru, tak ideálnym miestom pre vás je ...

Taliansko: Benátky – Pestrofarebný karneval
Carnevale di Venezia alebo Benátsky karneval každoročne do Benátok priláka množstvo turistov z ce...

Taliansko, Benátky: Jeden večer v Benátkach
Letný večer v Benátkach... Foto: Jan Chaloupka, júl 2012

Taliansko: Pompeje
Vitajte v Pompejach, v meste, ktoré bolo pýchou rímskej ríše a zaniklo živelnou katastrofou ... ...

Taliansko: Maják v Bibione
Málokto z návštevníkov jadranského letoviska Bibione na Benátskej riviére videl zblízka maják Al ...


Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

V tejto chvíli nie je žiadna súťaž aktívna. Predchádzajúce súťaže nájdete v našom archíve súťaží.

Aktuality:

9.4.2024
Krásy Slovenska, Trenčín región a KST Dubnica nad Váhom vás pozývajú na 59. stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska, ktoré sa uskutoční tradične poslednú májovú sobotu, tentokrát na Vršatských bradlách.
9.4.2024
Objavte najkrajšie turistické miesta s trilógiou kníh Turistické Slovensko. Trojica knižných sprievodcov pozýva spoznávať prírodné zákutia, krásne scenérie, výhľady a inšpiruje pri plánovaní výletov. Vydanie unikátnej trilógie môžete teraz podporiť priamo na StartLabe.
20.3.2024
Druhé tohtoročné číslo časopisu Krásy Slovenska prináša zaujímavý rozhovor s dobrovoľným horským záchranárom, horským sprievodcom a tatranským nosičom Štefanom Bačkorom, predstaví príťažlivosť Kysuckých bradiel a ponúkne aj cykloturistiku krížom-krážom Malými Karpatami.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 19. 4. 2024
sviatok:Jela
dnes:
piatok 19.4.
3 °C
zajtra:
sobota 20.4.
6 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X