www.infoglobe.sk » SR: Vysoké Tatry – predĺžený víkend plný dobrodružstva III.

SR: Vysoké Tatry – predĺžený víkend plný dobrodružstva III.

Publikované: 2.6.2011
Vysoké Tatry svojou krásnou prírodou a sviežim horským vzduchom každoročne prilákajú mnoho turistov. Napriek nedávnej silnej víchrici, ktorá opäť polámala veľa stromov, majú Tatry stále svoje neopakovateľné čaro. Navštevujú ich tiež ľudia s rôznymi zdravotnými problémami. Základnou liečebnou metódou je klimatoterapia (pobyt pacientov na čerstvom vzduchu), ktorá zvykne byť dopĺňaná rehabilitáciou.

Vysoké TatryMy sme však vo Vysokých Tatrách neboli ani na liečení, ani ako lyžiari, ktorí si v čase nášho pobytu vychutnávali posledné dni tohtoročnej lyžiarskej sezóny. Prišli sme zažiť predĺžený víkend plný dobrodružstva. Ako som už písala v predchádzajúcich častiach, prvú noc nášho pobytu sme strávili na Lomnickom štíte v najvyššie položenom apartmáne v strednej Európe, čo rozhodne patrilo k najkrajším cestovateľským zážitkom, ktoré sme doposiaľ zažili. Ani piatok nebol zlý. Stretli sme sa s priateľmi, ktorých sme už dlhšie nevideli a ešte sme si stihli obzrieť aj mesto Poprad. Navečer sme sa presunuli do podtatranskej obce Batizovce, v ktorej sme si už dopredu zarezervovali ubytovanie v súkromí na dve noci. Po rýchlej večeri sme si vybehli na pivko do miestneho pohostinstva, kde nás okrem milej obsluhy prekvapil aj fakt, že za biliard či stolný futbal sa neplatí. Pre hostí sú tieto zábavky zadarmo. Večer sme si dali už len rýchlu sprchu a úplne vyčerpaní sme padli do postele a zaspali.

Zo Štrbského na Popradské pleso

smerovník Ráno nás síce nevítalo slniečko, ako by sme si priali, no ani to nás neodradilo od peknej prechádzky, ktorú sme si deň dopredu dohodli s našimi popradskými kamarátmi. Tí nás okolo deviatej vyzdvihli a spolu sme sa autom presunuli na Štrbské pleso. Odtiaľ to podľa turistického sprievodcu malo byť na Popradské pleso hodinku a pol pohodlnou chôdzou, takže sme si mysleli, že naším svižným tempom to do hodinky krásne stihneme. No mýlili sme sa. Celou cestou nám slniečko spoza mrakov vykuklo len zopárkrát. Silné mrholenie sa striedalo so slabým snežením. Popradské plesoZo Štrbského na Popradské pleso sme sa vydali po turistickom chodníku, ktorý je súčasťou náučného chodníku Štrbské pleso – Popradské pleso – Hincovo pleso. Po červenej turistickej značke sme miernym stúpaním šliapali do zalesneného svahu Trigan. Čím sme boli vyššie a hlbšie v lese, tým viac sme pod nohami cítili klzký terén pozostávajúci z udupanej vrstvy starého snehu, spod ktorého kde tu vytŕčali korene stromov. Pohodová prechádzka sa razom stala náročným turistickým výletom. Boli sme naozaj radi, že sme mali obutú pevnú turistickú obuv. Zimná uzávera turistického chodníkaNa rázcestí nad Popradským plesom (1499 m n. m.) sme zišli z červenej značky a ďalej pokračovali po zelenej tzv. zimnej ceste. Pokiaľ sa sem však vyberiete v letnom období, určite pokračujte ďalej po červenej, pretože na nej sa vám naskytnú neopakovateľne krásne scenérie Mengusovskej doliny. Obe značky, tak červená, ktorá však bola v čase nášho výletu sezónne uzavretá, ako aj zelená, ktorou sme pokračovali, vás privedú k Chate na Popradskom plese (1494 m n. m.) na západnom brehu rovnomenného jazera. V horskom hoteli sme navštívili samoobslužnú reštauráciu, kde sme sa schuti naobedovali a zanedlho sme sa po rovnakej trase vydali nazad, pretože už o tretej poobede nás čakal v Batizovciach ďalší zaujímavý program – oboznámenie sa s kiteboardingom.

Horský hotel na Poipradskom plese

Pokiaľ navštívite Popradské pleso a nebudete mať naponáhlo, určite sa od chaty vydajte po žlto značenom chodníku na Symbolický cintorín – pietne miesto v limbovom háji na západnom svahu vrchu Ostrva venované pamiatke obetiam Vysokých Tatier. Z turistického chodníčka môžete obdivovať krásny výhľad na jazero, chatu či okolité tatranské štíty.

Čo to vlastne kiteboarding je, pre koho je určený a ako prebiehalo naše prvé zoznámenie sa s týmto športom si môžete prečítať už o týždeň.

Text a foto: O. KubáčkováDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Vysoké Tatry: všetky tváre prírody
Publikované: 16.12.2009
Krása i bolesť, taký je terajší obraz najvyšších slovenských hôr. Víchrica, ktorá sa prehnala nad Tatrami, vryla do známej horskej krajiny na desaťročia nezmazateľný odkaz.

SR, Štrbské pleso: ľadovcová pýcha Slovákov – VIDEO
Publikované: 11.12.2012
Na Štrbskom plese bol snáď každý správny Čechoslovák. Toto, prírodou prísne vymedzené miestečko vo Vysokých Tatrách, je pýchou Slovákov. Nevyžaduje si od turistov žiadnu fyzickú zdatnosť. Aj keď chladné, je útulné a otvorené všetkým, ktorí ho prídu navštíviť.

SR: Vysoké Tatry – zabudnuté Bystré sedlo
Publikované: 9.2.2014
Len máloktoré miesto vo Vysokých Tatrách stojí tak stranou pozornosti bežného návštevníka hôr ako práve Bystré sedlo (2314 m n. m.). Snáď preto, že na trase nie je žiadna chata, ktorá by ponúkala akékoľvek osvieženie počas celodennej túry, alebo preto, že cesta nedobýva žiaden vrchol, stretáme tu iba minimum turistov. O to viac si však pobyt v srdci nedotknutej tatranskej prírody vychutnáme.

Vysoké Tatry: Výstup na Veľkú Svišťovku
Publikované: 17.2.2014
Aj keď je zima v plnom prúdu a prívaly snehu lákajú skôr k obutiu lyžiarok než turistických topánok, je pomaly na čase naplánovať výlety na letnú sezónu. Kto sa chystá do Vysokých Tatier, môže vystúpiť napríklad na jeden z najvýchodnejších štítov pohoria, na Veľkú Svišťovku (2037 m n. m.).

SR, Vysoké Tatry: romantický výlet vlakom
Publikované: 5.1.2015
Vo Vysokých Tatrách som sa zastavil na dva dni cestou z Košíc a východného Slovenska. Mal som šťastie - podarilo sa mi totiž chytiť jedny z najkrajších jesenných dní, a aj keď slnko svietilo vždy len dopoludnia, celkovo mi počasie veľmi prialo. Nepršalo, nesnežilo, nebola zima a ani príliš horúco. Do hôr ideálne.

Popradské Pleso: Spomienka na obete hôr
Publikované: 26.10.2011
Blíži sa Sviatok všetkých svätých a pri tejto príležitosti sa pod hojne navštevovaným tatranským vrchom Ostrva (1984 m) v sobotu 28. októbra uskutoční tradičná spomienka na všetkých tých, ktorí zahynuli v horách.

Vysoké Tatry: Čisté hory
Publikované: 21.9.2011
V sobotu 24. septembra sa na území Tatranského a Pieninského národného parku uskutoční veľká upratovacia akcia nesúca názov Čisté hory.

Vysoké Tatry: Svište na plese
Publikované: 22.8.2011
Posledný augustový víkend sa na Štrbskom Plese stretnú rodiny s deťmi, aby predviedli svoje športové umenie a bojovnosť v sebe.

Štrbské pleso
Publikované: 19.8.2010
Lokalita jazera s jedinečnou panorámou tatranských končiarov patrí tradične k najvyhľadávanejším cieľom turistov vo Vysokých Tatrách a nie náhodou sa dostala medzi 77 kandidátov v celosvetovom internetovom hlasovaní o nových sedem divov sveta.

SR: Vysoké Tatry – predĺžený víkend plný dobrodružstva I.
Publikované: 19.5.2011
Ešte koncom minulého roka som sa s kamarátom dohodla, že tohtoročný Valentín prichystáme našim polovičkám neopakovateľný zážitok v podobe predĺženého víkendu vo Vysokých Tatrách. Nemal to však byť obyčajný pobyt v horách, plný namáhavej turistiky a prepotenej bielizne od potu, ale naopak romantický víkend bohatý na zážitky, krásne výhľady a so závanom dobrodružstva.

SR: Vysoké Tatry – predĺžený víkend plný dobrodružstva II.
Publikované: 26.5.2011
Lomnický štít sa dlho považoval za najvyšší vrch najmenších veľhôr sveta – Vysokých Tatier. Dnes už ale vieme, že najvyšším je Gerlachovský štít (2655 m n. m.). Lomnický štít (2634 m n. m.) však patrí k najkrajším tatranským štítom a vďaka lanovke, ktorá vás sem pohodlne vyvezie, je obľúbeným cieľom výletov aj pre menej zdatných turistov, rodiny s deťmi či ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu.

SR: Vysoké Tatry – predĺžený víkend plný dobrodružstva IV.
Publikované: 9.6.2011
V poslednej časti nášho rozprávania o nezabudnuteľnom predĺženom víkende vo Vysokých Tatrách sa zameriame na jeden z mnohých adrenalínových športov, ktorý má aj u nás čoraz viacej priaznivcov. Powerkiting je športová aktivita, pri ktorej sa využíva sila vetra a jazdec je pomocou ťažného šarkana (kite-u) posúvaný smerom dopredu či už na bugine, mountainboarde, snowboarde, lyžiach alebo korčuliach.

Deň detí vo Vysokých Tatrách
Publikované: 3.6.2011
Medzinárodný deň detí sa každoročne oslavuje 1.júna v mnohých krajinách sveta. Keďže tento rok vyšiel sviatok na stredu, viaceré podujatia venované deťom sa uskutočnia až počas nasledujúceho víkendu, aby sa ho spolu so svojimi ratolesťami mohli zúčastniť aj pracujúci rodičia.

Cez víkend sa na Štrbskom plese otvára sezóna člnkovania
Publikované: 15.6.2011
Štrbské pleso s jedinečnou panorámou tatranských končiarov patrí k najnavštevovanejším turistickým cieľom návštevníkov Vysokých Tatier. Dýchať čerstvý horský vzduch a obdivovať nádherné okolie druhého najväčšieho jazera na slovenskej strane Tatier je možné aj počas romantickej plavby loďkou.

Aero-moto víkend v Poprade
Publikované: 23.6.2011
Už tento víkend sa pri príležitosti otvárania hlavnej letnej sezóny uskutoční pod končiarmi Vysokých Tatier zaujímavá akcia pod názvom Aero-moto víkend v Poprade.

Vysoké Tatry: Najnavštevovanejšie miesta
Publikované: 23.7.2011
Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry uskutočnilo medzi turistami anketu s cieľom zistiť, ktoré z tatranských lokalít sú medzi ich návštevníkmi najobľúbenejšie.

Školenia, semináre a teambuildingy uprostred golfového areálu  BLACK STORK
Publikované: 1.10.2019
Ak hľadáte výnimočné prostredie s výhľadmi na tatranské štíty, možnosťou outdoorového športového vyžitia a teambuildingových aktivít, najlepšou voľbou je Hotel International a rezort Black Stork vo Veľkej Lomnici.


Súvisiaca fotogaléria

SR: Vysoké Tatry - zimný šat
Naše malé veľhory ponúkajú nevšedný vizuálny zážitok po celý rok, no azda najzaujímavejší práve v...

SR: Tatranský fotomaratón 2011
Prvý tatranský fotomaratón sa úspešne uskutočnil v sobotu, 1.10.2011. Podujatie otvoril primátor ...

SR: Vysoké Tatry – Lomnický štít
Lomnický štít (2634 m n. m.) bol dlho považovaný za najvyšší zo všetkých tatranských štítov. Dnes...

SR: Vysoké Tatry - Zo Štrbského na Popradské pleso
Tatry sú krásne v každom ročnom období. Napriek tomu, že počas našej prechádzky zo Štrbského na P...

Vysoké Tatry: hory, ktoré vás uchvátia
Fotografie boli vytvorené na jeseň v roku 2009. Vtedy bolo tesne po konci letnej sezóny a počasie...

SR: Pohorie Vysoké Tatry
Vysoké Tatry sú jednou z najkrajších a turistami vyhľadávaných oblastí cestovného ruchu v Slovens...


Súvisiace video

SR: Vysoké Tatry - ničivý rok 2004
Podívajte sa s nami ako vyzerali Vysoké Tatry po ničivej víchrici, ktorá sa v roku 2004 prehnala ...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Náučné prechádzky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Sada vitamínov pre Vaše zdravie + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy - Linda a kľúč od Andary
1. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakcie:
Exkluzívna kolekcia mini dámskych vôní VERSACE
3. cena redakcie:
Knižná publikácia Bratislava známa - neznáma z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

16.6.2021
Kráľ Žigmund, krátko po nástupe na uhorský trón, musí zachrániť svoju manželku kráľovnú Máriu z chorvátskeho zajatia. Vyzbieraním výkupného poverí svojho verného vojvodu Stibora zo Stiboríc. Pomôžte aj vy Stiborovi. Vyrazte na štyri jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Žigmundove dukáty a osloboďte kráľovnú Máriu zo zajatia.

15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách sa stala prvou osobnou lanovkou na Slovensku vybavenou špeciálnymi ochrannými prvkami, ktoré by mali zabrániť kolíziám s prelietajúcim vtáctvom.
12.6.2021
V Českých Budějoviciach je výstava sôch pod šírym nebom už tradíciou. Tie sa nachádzajú v uliciach i v parkoch, čo znamená, že umenie prichádza za ľuďmi do ich prirodzeného prostredia, a teda nemusíte za ním do galérií.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST na Slovensku:

TOP 5 MIEST na Slovensku

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Martin - hlavné mesto kultúry Slovákov

Bratislava - malé veľké mesto

Košice – unikátna metropola východného Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lone prírody

Trenčín – majestátny hrad nad Váhom

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 16. 6. 2021
sviatok:Blanka
dnes:
streda 16.6.
28 °C
zajtra:
štvrtok 17.6.
30 °C