www.infoglobe.sk » SR: Stupava - Biofarma Príroda je oázou pokoja

SR: Stupava - Biofarma Príroda je oázou pokoja

Publikované: 28.7.2011
Každodenné pracovné povinnosti, starostlivosť o domácnosť a rodinu – to je len časť toho, s čím sa musíme denne popasovať. Keď sa k tomu pridajú vybavovačky po úradoch či každodenná jazda preplnenou dopravou, stáva sa, že cez víkend sa nám už nechce ani päty z domu vytiahnuť. Ale to je chyba. Práve vtedy by sme mali načerpať nové sily, a to najlepšie na čerstvom vzduch v čarokrásnej prírode.

Biofarma PrírodaAj v okolí hlavného mesta Slovenska sa nám ponúka veľa možností na aktívne trávenie voľného času. Pri Bratislave sa nachádza viacero značených cyklistických a turistických chodníčkov, z ktorých si určite vyberiete pre seba ten pravý, či už podľa svojej kondície alebo aktuálnej nálady. Po chvíľkovej úvahe, čo s načatým víkendom, sme sa s priateľom rozhodli, že sobotné odpoludnie strávime na Biofarme v Stupave. Na turistiku sme boli tentokrát príliš leniví, avšak upustiť od našich víkendov v prírode sme nechceli. A tak sme sa rozhodli spoznať ďalšie krásne miesto neďaleko od domova – Biofarmu Príroda.

Ako sa tam dostanete

vstupná bránaPokiaľ budete prichádzať v smere od Bratislavy, máte na výber dve možnosti. Prvá vedie po starej ceste v smere od Bratislavy cez Záhorskú Bystricu a celú Stupavu. Ďalej treba pokračovať po starej ceste smerom na Lozorno. Tu uvidíte asi 3 kilometre za Stupavou na pravej strane veľkú trafostanicu, a hneď za ňou informačnú tabuľu Biofarmy Príroda. Neodbočíte doprava hneď pri trafostanici, tak ako sme to nedopatrením urobili my, ale až na ďalšej odbočke sa vydáte doprava na lesnú cestu. V tejto časti je už značenie jednoznačné, treba však dávať zvýšený pozor a dodržiavať tridsiatku, pretože cesta je pomerne úzka a pohybujú sa po nej nielen autá, ale tiež cyklisti a chodci. Druhá prístupová cesta vedie po diaľnici v smere na Brno. Na exite Lozorno neodbočíte doľava smerom na toto malé mestečko, ale doprava v smere na Stupavu. Po pravej strane miniete parkovisko Artézska Studňa, kde už uvidíte značenie, ktoré vás nasmeruje na Biofarmu Príroda. Z hlavnej cesty potom odbočíte doľava na lesnú cestu. Hneď pred vstupom do areálu je bezplatné parkovisko, ktoré však býva počas víkendov preplnené. Nie je však problém s parkovaním popri lesnej cestičke.

Jedinečný salaš v Malých Karpatoch

prasiatko na biofarme PrírodaRozľahlý areál Biofarmy s príznačným názvom Príroda je situovaný v listnatých lesoch Malých Karpát. Vstupné sa tu neplatí, takže nehrozí, že by vám tento výlet spravil prievan v peňaženke. Hneď ako prekročíte vstupnú bránu, zabudnete na každodenné povinnosti a začnete si vychutnávať pokojnú atmosféru, ktorá vládne všade navôkol.  voľne pasúce sa ovečky na biofarme PrírodaNielen vaše ratolesti, ale aj vás určite poteší pohľad na veľké množstvo domácich zvierat , obyvateľov farmy, ktoré môžete nielen obdivovať, ale môžete si ich tiež pohladkať. Stretnete tu napríklad sliepky, koníky, somárika, kozičky, prasiatko, psíka, mačičky či veľké stádo ovečiek. Niektoré zvieratá boli v čase našej návštevy zatvorené vo svojich výbehoch, iné sa voľne pohybovali pomedzi návštevníkov. Tu mi nedá nespomenúť dôležité upozornenie pre všetkých hostí. Keďže sa niektoré zvieratká voľne pohybujú po areáli, pričom sa pasú na chutnej tráve, je tu prísny zákaz fajčenia. detičky si môžu zvieratká aj pohľadkaťJediné miesto pre fajčiarov, ktoré som objavila, je vyhradené z bočnej strany salaša, pri verejných záchodoch. Ale verte mi, na cigaretku si tu ani nespomeniete. Ak ste príliš unavení na ďalšie prechádzky po farme, môžete sa zvaliť do tieňa pod niektorý z košatých stromov a len tak pozorovať okolie. Na najmenších návštevníkov tu čaká detské ihrisko. Tí odvážnejší sa môžu povoziť na poníkovi, alebo sa spolu s rodičmi povoziť na koči ťahanom koňmi.  Veľmi zaujímavé je tiež sledovať, ako sa doja ovečky či ako sa vyrába ovčí syr.

somár na Biofarme Prírodapoobedna siestapoobedna siesta na farmepasúci sa koník na farme Príroda

Hlad nemá šancu

čerstvý chlebík z domácej pekárneV obrovskom areáli je vyhradených viacero miest, kde si môžete s partiou kamarátov alebo s rodinou opiecť špekáčiky či ugrilovať chutné mäsko alebo zeleninu. Rošty na grilovanie a ohniská však boli na naše prekvapenie spoplatnené.  Na druhej strane vám však prevádzkovateľ za tento poplatok pripraví drevo, palice na opekanie, ako aj vrecko na odpad, ktorý za vás tiež odvezie. My sme sa rozhodli navštíviť radšej miestny salaš a ochutnať domáce špeciality. Koliba - Biofarma PrírodaBryndzové halušky s ovčím syrom a slaninou nemali chybu. Pred cestou domov sme sa ešte zastavili v miestnej biopredajni Ďatelinka, kde sme si zakúpili čerstvý, práve upečený chlieb a bryndzu, ktorá sa vyrába zo surového mlieka od miestnych ovečiek. Domov sme sa vrátili s plným bruchom a nabití pozitívnou energiou. Na biofarme sme našli presne to, čo sme tam hľadali. Oddych a relax v príjemnom prostredí.

 

Text a foto: O. KubáčkováDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Stupava: Deň zelá 2014
Publikované: 28.9.2014
V malebnom mestečku na Záhorí v Stupave sa už od roku 1996 na jeseň pravidelne konajú zaujímavé slávnosti kapusty známe ako Dni zelá, čo v preklade zo záhoráčtiny znamená Dni kapusty.

Bratislava: potravinové trhy v Starej tržnici
Publikované: 24.9.2014
Aj vy patríte k tým, ktorí uprednostňujú kvalitné potraviny z lokálnych zdrojov či od malovýrobcov a radšej nakúpia o čosi drahšie od miestnych dodávateľov, ako by mali skúmať drobné písmenká o pôvode a zložení tovaru na etiketách v supermarketoch?

SR, región Záhorie - Kostol sv. Margity Antiochijskej
Publikované: 29.6.2014
Čím ďalším si nás získal západoslovenský región Záhorie? Kde leží jediná dodnes zachovaná sakrálna stavba z čias Veľkej Moravy a ktorá to vlastne je? Odpovede na tieto, ale aj mnohé iné otázky sa dozviete v dnešnom článku.

SR, Borinka – zrúcanina hradu Pajštún
Publikované: 18.5.2014
Príjemné jarné teploty lákajú stále viac ľudí na výlet do prírody. Veľmi častým cieľom turistických vychádzok Bratislavčanov, ale nielen ich, je zrúcanina hradu Pajštún v Malých Karpatoch, kam sa aj my dnes spoločne vyberieme.

SR, Marianka – slovenské Lurdy
Publikované: 23.5.2013
Obec Marianka sa nachádza pár kilometrov od Bratislavy v južnej časti Záhoria. Známa je predovšetkým ako pútnické miesto, no my si ju predstavíme aj ako banícku obec, či miesto nenáročnej turistiky a cykloturistiky.

ZOO Bratislava - exotická divočina uprostred veľkomesta
Publikované: 5.7.2012
Aj v hlavnom meste Slovenska, neďaleko jednej z najrušnejších križovatiek - Patrónky, sa rozprestiera obrovská plocha zelene, ktorá sa stala domovom pre mnohé, často krát exotické či ohrozené druhy zvierat – ZOO Bratislava.

Hrady Malých Karpát
Publikované: 27.1.2011
Malá, no malebná slovenská krajina sa vyznačuje okrem iného výnimočne vysokým počtom hradov. Podľa niektorých štatistík je ich hustota práve tu najvyššia v Európe! Ak ich všetky zrátame, vrátane tých zaniknutých, po ktorých je už ťažké aj kameň objaviť, vyjde nám číslo vyššie ako 200.


Súvisiaca fotogaléria

ZOO Bratislava – expozície plné života
V bratislavskej zoologickej záhrade, ktorá svoje brány pre návštevníkov otvorila už v roku 1960, ...

SR: Stupava – Biofarma Príroda
Pokiaľ aj vy máte chuť nachvíľku si odbehnúť z rýchleho každodenného kolobehu pracovných povinnos...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

20.8.2019
V poradí už 46. ročník najnavštevovanejšej poľnohospodárskej výstavy začína na českobudějovickom výstavisku vo štvrtok 22. a potrvá do utorka 27. augusta. Koniec augusta je pre všetkých poľnohospodárov oslavou a sviatkom úrody. Národné dožinky budú sprevádzať ľudia v krojoch, mažoretky, živá hudba, poľovníci s dravcami a loveckými psami.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 22. 8. 2019
sviatok:Tichomír
dnes:
štvrtok 22.8.
22 °C
zajtra:
piatok 23.8.
26 °C