www.infoglobe.sk » SR, Piešťany – nezabudnuteľný zážitok v Eko Parku

SR, Piešťany – nezabudnuteľný zážitok v Eko Parku

Publikované: 11.10.2020
Tentoraz vás zavedieme do malého zvieracieho raja, ktorý našiel svoje miesto neďaleko Piešťan, pri brehu Vodnej nádrže Sĺňava. Tunajší Eko Park v sebe snúbi kontaktnú zoo, nezvyčajné ubytovanie i príjemné posedenie.

Približne tri kilometre od Piešťan vyrástla relatívne nová turistická atrakcia v podobe Eko Parku. Situovaná je pri pozoruhodnej stavbe nazývanej Rybársky Dvor, ktorému dominuje slamená strecha. Jedná sa o ubytovacie i reštauračné zariadenie, ktorého okolie je viac než skvostné. Tvoria ho viaceré vodné plochy, dokonca aj pomerne veľké jazero. Množstvo kveteny, upravených krovín a prírodné zátišia sú doslova balzamom na dušu.

Rybársky Dvor

Rybársky Dvor (okolie)Rybársky Dvor (okolie)

Kúsok od tejto nevídanej stavby nájdete vstup do kontaktnej zoo. Po zaplatení primeraného vstupného sa bezprostredne dostanete k zvieracím obyvateľom z Afriky, Ázie, Južnej i Severnej Ameriky, Austrálie a samozrejme Európy. Dovedna vyše 180 zvierat sa teší na stretnutie s vami.

Eko Park - kontaktná zoo

Naozaj skutočným zážitkom je vstúpiť do klietok, pohladkať si zvieratko či ho nakŕmiť. To čo je v bežnej zoologickej záhrade zakázané, tu je dovolené! Čakajú vás tu nádherné papagáje, sovy i rešpekt vyvolávajúce vtáky emu. Nechýbajú dravce, nádherné čierne labute či exotickejšie pelikány, plameniaky alebo žeriavy kráľovské.

Eko Park - kontaktná zoo

Okrem vtáčích obyvateľov sa môžete tešiť na lamy, zajace, morčatá, zebry, rozkošné nosále, veveričky i surikaty. Pozoruhodné sú aj klokany či antilopy. Pre deti sú tu k dispozícii aj obrovské skákacie hrady, motokáry, viaceré ihriská a dospelí dozaista ocenia mnoho miest na sedenie a vychutnávanie si prírodných krás okolia. Odporúčame napríklad chvíľkový oddych pri leknovisku.

Eko Park - kontaktná zoo

Eko Park - kontaktná zooEko Park - kontaktná zoo

Návštevou Eko Parku sa nielen potešíte, ale aj pomôžete k záchrane čiernych vtákov kakadu v Austrálii, kde putuje časť z každého zaplateného vstupného. Vaše deti môžete prihlásiť do Eko krúžku, kde sa dozvedia všeličo o ochrane i chove zvierat, o rybolove, o rastlinách a popritom si vyskúšajú rôzne športové aktivity.

Eko Park - veľké jazero

Nevšednou ďalšou atrakciou je prezeranie zoo z vody, a to prostredníctvom eko-elektrických člnov. Eko Park je okrem auta (k dispozícii je tu veľké bezplatné parkovisko) dostupný aj na bicykli, keďže popri brehu priehradného jazera Sĺňava je vybudovaná asfaltová cyklotrasa. Otváracie hodiny odporúčame si vopred skontrolovať, nakoľko prevádzka Eko Parku nie je celoročná a do veľkej miery závisí aj od počasia.

Vodná nádrž Sĺňava

cyklotrasavodný kanál

Eko Park Piešťany je výborným rodinným tipom na výlet, na ktorý budete dozaista radi ešte dlho spomínať.

 

GPS: 48°33'01.2"N 17°48'46.7"E

Text a foto: Oskár MažgútDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy I.
Publikované: 28.5.2017
Začiatkom tohto roku sme navštívili mesto Piešťany, ktoré nás okúzlilo natoľko, že sme sa sem museli vrátiť. Avšak tentoraz nielen na jeden deň. Postupne sme objavovali prírodné zákutia, pamiatky a históriu tohto kúpeľného mestečka, ktoré vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy II.
Publikované: 4.6.2017
Minulý týždeň sme začali so spoznávaním kúpeľného mesta Piešťany. Navštívili sme Kolonádu, mestský park aj Kursalon. Dnes budeme pokračovať. Prvou zastávkou bude Dom umenia.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy III.
Publikované: 11.6.2017
Od bývalého luxusného hotela Grand Hotel Royal sme sa vydali na ulicu Sad A. Kmeťa resp. Winterovu ulicu, ktorá nás prevedie historickým centrom mesta. Hneď po prvých krokoch sa ocitáme v zástavbe tzv. penziónov Berlín (Dr. Cmunt).

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy IV.
Publikované: 18.6.2017
Minulý týždeň sme začali spoznávať krásy a pamiatky piešťanskej pešej zóny. Dnes budeme v podobných potulkách pokračovať. Našou prvou zastávkou je most zaľúbených, ktorý sa nachádza pár krokov od nemocnice resp. informačného centra.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy V.
Publikované: 25.6.2017
Minulý týždeň sme sa poprechádzali historickým centrom kúpeľného mesta Piešťany a našu púť sme ukončili pri funkcionalistickom skvoste – Kolonádovom moste, ktorý sa nazýva aj Sklený most.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy VI.
Publikované: 2.7.2017
Po prejdení Kolonádového mosta sme sa ocitli na Kúpeľnom ostrove. Táto oáza zdravia bola zahalená do nádhernej upravenej zelene, ktorú pretínali chodníčky a malé námestia. Tie boli obklopené krásnymi historickými stavbami, ktoré ukrývajú doslova poklady.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy VII.
Publikované: 9.7.2017
Posledné týždne sme si predstavovali pamiatky, prírodné zákutia a pozoruhodné miesta kúpeľného mesta Piešťany. Dnes naše putovanie pomaly ukončíme, a to návštevou osobného prístavu na pravom brehu rieky Váh, odkiaľ vyrazíme na dobrodružnú plavbu.

SR, Piešťany – uzdravujúce mesto
Publikované: 18.1.2017
Navštívte spolu s nami jedno z najvýznamnejších kúpeľných miest na Slovensku, ktoré je bohaté nielen na prírodné bohatstvo, ale aj kultúru či úchvatné pamiatky. Tým miestom sú Piešťany.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Piešťany – prechádzka po Eko Parku
Kúsok od kúpeľného mesta Piešťany, pri priehradnom jazere Sĺňava vyrástla nová atrakcia pre rodin...

SR, Piešťany – mesto rodu Winterovcov
Ako už názov dnešnej fotogalérie napovedá, navštívime mesto Piešťany, ktoré je späté s rodinou Wi...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
3. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčekový kancelársky balíček od portálu Infoglobe

Aktuality:

27.1.2021
Letecký tím fotografov a pilotov zo skupiny Slovensko z neba pripravuje doteraz najväčšie letecké snímkovanie Slovenska. Snímky plánujú bezplatne sprístupniť aj verejnosti.
25.1.2021
Momentálna situácia u nás doma, ale aj vo svete, stále neumožňuje voľne cestovať, zažívať dobrodružstvá či spoznávať rôzne kúty našej planéty. A preto je ideálnym riešením posadiť sa v pohodlí domova k počítaču a pozrieť si online cestovateľské besedy v podaní úžasných prednášateľov.
22.1.2021
Fotopublikácia Slovenské hrady a zámky Slovenska z autorského pera Milana Paprčku bola spracovaná ako audiokniha pre seniorov. Na konci minulého roka bola darovaná domovom dôchodcov vo forme DVD nosičov a v súčasnosti je už dostupná aj širokej verejnosti.  
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 27. 1. 2021
sviatok:Bohuš
dnes:
streda 27.1.
-1 °C
zajtra:
štvrtok 28.1.
1 °C