www.infoglobe.sk » SR, Piešťany – domov zdravia a krásy VII.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy VII.

Publikované: 9.7.2017
Posledné týždne sme si predstavovali pamiatky, prírodné zákutia a pozoruhodné miesta kúpeľného mesta Piešťany. Dnes naše putovanie pomaly ukončíme, a to návštevou osobného prístavu na pravom brehu rieky Váh, odkiaľ vyrazíme na dobrodružnú plavbu.

Malý prístav nachádzajúci sa pod Kolonádovým mostom je domovom výletnej loďky nazývanej Trajan. Tá umožňuje plavbu bezmála šesťdesiatich pasažierov, ktorí sa môžu usadiť v uzatvorenej palube, na otvorenej terase alebo pred kormidelňou. V ponuke sú dva typy plavieb – krátky a dlhý okruh. Oba smerujú k priehradnému jazeru Sĺňava, avšak dlhší vás zavedie aj cez Ratnovskú zátoku či k Dráhovskej hati. Samozrejme všetko je závislé od počasia a aktuálneho stavu hladiny.  

Piešťany - malý prístav 

My sme plavbu vôbec neplánovali, bolo to skôr spontánne rozhodnutie. Na prístavnej tabuli sme si našli termíny plavieb a v určený čas sme dorazili na nalodenie. Prednosť mala pomerne početná skupinka kúpeľných hostí, ktorá si miesta rezervovala vopred, no pár miest ešte ostalo. Nezaváhali sme a vydali sa v ústrety dobrodružstvu.

Piešťany - Krajinský most

Piešťany - Krajinský mostPiešťany - Lodenica

Usadení na korbe lodi sme sa postupne začali vzďaľovať od Kolonádového mosta, podplávali sme Krajinský most a nasmerovali sa smerom k lodenici. Mesto sa vzďaľovalo, vytŕčali už len paneláky miestneho sídliska Floreát. Zanedlho sme sa už ocitli pri lesoparku a rekreačnej zóne Lodenica, kde sa nachádza areál kempingu, reštaurácie, bufety, tenisové kurty či stredisko vodných športov, ako napr. windsurfing, jachting, skif či jazdy na kajakoch. Zároveň je Lodenica miestom konania viacerých významných celoštátnych a medzinárodných pretekov, ako aj najväčšieho festivalu country a folkovej hudby na Slovensku.

Piešťany - Lodenica

Piešťany - LodenicaPiešťany - Sĺňava

Plavba pokračovala ďalej a nás zaujala zvláštna stavba so slamenou strechou. Až neskôr sme sa dozvedeli, že sa jedná o hotel Rybársky dvor. O pár desiatok metrov ďalej sme pozorovali miestnu „Siesta pláž“ s bufetmi a atrakciami pre deti. Za ňou už bola len hať vodnej nádrže.

Piešťany - Siesta pláž

Piešťany - hotel Rybársky dvorPiešťany - hať Drahovce

Po otočení sa na priehradnom jazere Sĺňava, rozprestierajúcom sa medzi mestom Piešťany a obcou Drahovce, sa nám naskytli nádherné výhľady na zalesnené kopce Považského Inovca. Ako už samotný názov jazera prezrádza,  jedná sa o oblasť s vysokým počtom slnečných dní v roku. Najskorej aj tento fakt prispel k vytvoreniu umelého ostrova Čajka, ktorý sa stal obrovským hniezdiskom rybára riečneho, čajok a iných vtákov či zimoviskom arktických a teplomilných druhov vtáctva. Ostrov je zaradený  do zoznamu vzácnych vtáčích území Európy. Zaujímavosťou Sĺňavy je aj informácia, že nádrž údajne slúži ako zásobáreň vody pre atómovú elektráreň v Jaslovských Bohuniciach.  

Piešťany - vtáčí ostrov ČajkaPiešťany - Považský Inovec

Pri pohľade na húfy vtáctva sme prestali vnímať okolité brehy a chvíľami sme sa cítili ako na mori. Pomaly sme sa vracali do mesta vychutnávajúc si jeho malebnú panorámu. Po vylodení sme sa dozvedeli, že podobnú trasu možno absolvovať aj na peši (3 hod.), bicykli či korčuliach (cca 45 min), nakoľko okolo priehrady je vybudovaná dvanásťkilometrová asfaltová trasa. Celý okruh je prístupný od apríla do októbra.  

Piešťany - Kolonádový most

Výlet bol vynikajúcim spestrením nášho pobytu v Piešťanoch. Toto kúpeľné mestečko sme si zamilovali a určite sa sem budeme radi vracať. Zároveň dúfame, že sme vás inšpirovali k jeho návšteve.

 Piešťany - malý prístav

GPS: 48°33'14.5"N 17°49'36.4"E

Text a foto: Oskár Mažgút         Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Piešťany – uzdravujúce mesto
Publikované: 18.1.2017
Navštívte spolu s nami jedno z najvýznamnejších kúpeľných miest na Slovensku, ktoré je bohaté nielen na prírodné bohatstvo, ale aj kultúru či úchvatné pamiatky. Tým miestom sú Piešťany.

SR, Radošina: prírodná pamiatka Čertova pec – VIDEO
Publikované: 12.12.2017
Jesenné obdobie nám pomaly vrcholí, no kým ho nahradí zima, vyberieme sa do okresu Topoľčany, presnejšie do obce Radošina, ktorú preslávilo vyhlásené Radošinské naivné divadlo. Avšak naším cieľom nebude samotná obec, ale prírodná pamiatka Čertova pec.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy I.
Publikované: 28.5.2017
Začiatkom tohto roku sme navštívili mesto Piešťany, ktoré nás okúzlilo natoľko, že sme sa sem museli vrátiť. Avšak tentoraz nielen na jeden deň. Postupne sme objavovali prírodné zákutia, pamiatky a históriu tohto kúpeľného mestečka, ktoré vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy II.
Publikované: 4.6.2017
Minulý týždeň sme začali so spoznávaním kúpeľného mesta Piešťany. Navštívili sme Kolonádu, mestský park aj Kursalon. Dnes budeme pokračovať. Prvou zastávkou bude Dom umenia.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy III.
Publikované: 11.6.2017
Od bývalého luxusného hotela Grand Hotel Royal sme sa vydali na ulicu Sad A. Kmeťa resp. Winterovu ulicu, ktorá nás prevedie historickým centrom mesta. Hneď po prvých krokoch sa ocitáme v zástavbe tzv. penziónov Berlín (Dr. Cmunt).

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy IV.
Publikované: 18.6.2017
Minulý týždeň sme začali spoznávať krásy a pamiatky piešťanskej pešej zóny. Dnes budeme v podobných potulkách pokračovať. Našou prvou zastávkou je most zaľúbených, ktorý sa nachádza pár krokov od nemocnice resp. informačného centra.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy V.
Publikované: 25.6.2017
Minulý týždeň sme sa poprechádzali historickým centrom kúpeľného mesta Piešťany a našu púť sme ukončili pri funkcionalistickom skvoste – Kolonádovom moste, ktorý sa nazýva aj Sklený most.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy VI.
Publikované: 2.7.2017
Po prejdení Kolonádového mosta sme sa ocitli na Kúpeľnom ostrove. Táto oáza zdravia bola zahalená do nádhernej upravenej zelene, ktorú pretínali chodníčky a malé námestia. Tie boli obklopené krásnymi historickými stavbami, ktoré ukrývajú doslova poklady.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Piešťany – mesto rodu Winterovcov
Ako už názov dnešnej fotogalérie napovedá, navštívime mesto Piešťany, ktoré je späté s rodinou Wi...

SR, Trenčianske Teplice – kúpele s orientálnym nádychom
Neďaleko kráľovského mesta Trenčín sa rozprestiera kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice, ktoré je...

SR, hrad Beckov – dominanta Považia
Región Považia ponúka k zhliadnutiu množstvo hradov, ale len málo z nich je tak dominantných, že ...

SR, Trenčiansky hrad – monument stredného Považia
Neprehliadnuteľná dominanta mesta Trenčín, ktorá oddávna strážila obchodné trasy spájajúce stredo...

SR, Trnava: Tradičný trnavský jarmok
Aj tento rok sa konal Tradičný trnavský jarmok, ktorý je zároveň najstarší jarmokom na Slovensku....

SR: Mesto Trnava
Trnava je jedným z historicky najzaujímavejších miest Slovenska. Rozkladá sa v centrálnej časti T...


Súvisiace video

SR: Jaskyňa Čertova pec
Neďaleko obce Radošina sa nachádza prírodná pamiatka Čertova pec. Jedná sa o krasovú jaskyňu, kto...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

28.1.2020
Národná galéria Praha oslávi 224. výročie od svojho založenia voľným vstupom. V dňoch 1. a 2. februára sa do zbierkových expozícií dostanete úplne zdarma. Akciu sprevádza bohatý sprievodný program.
27.1.2020
Druhú februárovú sobotu (8.2.) ožije Horehronie, presnejšie obec Valaská jedinečným 3. ročníkom slovenského pohára v krňačkových pretekoch.
26.1.2020
Nenechajte si ujsť v poradí 8. ročník Tradičnej fašiangovej zabíjačky, ktorý sa uskutoční v sobotu 1. februára 2020 od 10-tej hodiny v centre kráľovského mesta Kežmarok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - RUSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 28. 1. 2020
sviatok:Alfonz
dnes:
utorok 28.1.
3 °C
zajtra:
streda 29.1.
3 °C