www.infoglobe.sk » SR, Piešťany – domov zdravia a krásy IV.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy IV.

Publikované: 18.6.2017
Minulý týždeň sme začali spoznávať krásy a pamiatky piešťanskej pešej zóny. Dnes budeme v podobných potulkách pokračovať. Našou prvou zastávkou je most zaľúbených, ktorý sa nachádza pár krokov od nemocnice resp. informačného centra.

Most večnej lásky, kde si zaľúbené páry môžu tzv. zamknúť lásku, je farebným a vyhľadávaním miestom nielen mladých ľudí. Okolie je tvorené pestrou kvetenou, fontánkou a za pozornosť určite stojí aj hotelový komplex Jalta – Eden, ktorý predstavuje dve moderné funkcionalistické stavby. My sme so sebou žiaľ zámok lásky nemali, a tak sme po krátkej obhliadke pokračovali ďalej.

Piešťany - Most zaľúbených

Pešia zóna sa vinula v podobe dlhej ulice. Bola plná terás s bohatou ponukou jedál, nápojov a sladkých maškŕt, okrem ktorých nás zaujala aj prítomnosť množstva arabskej klientely vychutnávajúcej tunajšiu atmosféru.

Piešťany - pešia zónaPiešťany - pešia zóna

Po zakúpení suvenírov, návšteve butikov s oblečením a osviežení sa zmrzlinou sme sa pristavili pri budove bývalého riaditeľstva kúpeľov, ktorá sa hrdí titulom najstaršej funkčnej budovy v meste. Kedysi tu bol panský hostinec, v súčasnosti je sídlom viacerých spoločností. O pár metrov ďalej sa nachádza tzv. Zelený strom, čo je pomerne honosná stavba skoro palácového typu, kde žil a pôsobil nájomca a riaditeľ kúpeľov Ľudovít Winter. Budova neskôr slúžila aj ako hotel či liečebný dom.

Piešťany - budova bývalého riaditeľstva kúpeľov

Piešťany - Zelený stromPiešťany - pešia zóna

Na konci jednej časti pešej zóny sme uličkou zamierili na Námestie Slobody, ktoré je častým miestom koncertov a spoločenských akcií. Okrem obchodov a kaviarní jeho dominantu tvorí čierna podlhovastá fontána.

Piešťany - Námestie Slobody

Piešťany - Námestie SlobodyPiešťany - Námestie Slobody

Hneď vedľa námestia je známe obchodné centrum a za ním modernistický rímskokatolícky kostol Svätého Cyrila a Metoda. Pokiaľ budete pokračovať smerom k nábrežiu, tak ako my, dostanete sa ku Krajinskému mostu, ktorý je kultúrnou pamiatkou. Projektovaný bol v rokoch 1930 až 1931 a tvorí ho železobetónová konštrukcia. Dominantnými prvkami mosta sú bočné oblúky ako aj spodné oblúky a svojho času patril medzi najodvážnejšie mostné konštrukcie v Česko-Slovensku. Po jeho prejdení sa dostanete za rameno Váhu.

Piešťany - kostol Svatého Cyrila a Metoda

Naskytá sa vám tu možnosť obhliadky kúpeľného ostrova z opačnej strany, návšteva obce Banka a jej kostola sv. Martina z 13. storočia či preslávenej dedinky Moravany nad Váhom, ktorá je miestom nálezu Moravianskej venuše a ďalších vzácnych vykopávok. Nachádza sa tu aj renesančný kaštieľ i stála výstava vozidiel a motocyklov Classic Car Múzea.

Piešťany - Krajinský most

Avšak pokiaľ tejto ponuke výletu odoláte, môžete sa nábrežím prejsť až ku Kolonádovému mostu, ktorý tvorí akúsi hranicu dvoch svetov – mestského a kúpeľného. Už o týždeň sa po moste prejdeme, navštívime kúpele, minizoo, uvidíme slávnu maľbu a veľa ďalšieho.

 

GPS: 48°35'21.2"N 17°50'03.7"E

Text a foto: Oskár Mažgút  Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Trnava – slovenský Malý Rím
Publikované: 3.4.2014
Mesto Trnava rozkladajúce sa v centrálnej časti Trnavskej pahorkatiny je jedným z historicky najzaujímavejších miest Slovenska. Preto neváhajte a vydajte sa spolu s nami na spoznávanie mesta, kde sa od pradávna križovali obchodné cesty, striedali panovníci a vznikali dychvyrážajúce sakrálne stavby.

SR, Radošina: prírodná pamiatka Čertova pec – VIDEO
Publikované: 12.12.2017
Jesenné obdobie nám pomaly vrcholí, no kým ho nahradí zima, vyberieme sa do okresu Topoľčany, presnejšie do obce Radošina, ktorú preslávilo vyhlásené Radošinské naivné divadlo. Avšak naším cieľom nebude samotná obec, ale prírodná pamiatka Čertova pec.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy VII.
Publikované: 9.7.2017
Posledné týždne sme si predstavovali pamiatky, prírodné zákutia a pozoruhodné miesta kúpeľného mesta Piešťany. Dnes naše putovanie pomaly ukončíme, a to návštevou osobného prístavu na pravom brehu rieky Váh, odkiaľ vyrazíme na dobrodružnú plavbu.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy VI.
Publikované: 2.7.2017
Po prejdení Kolonádového mosta sme sa ocitli na Kúpeľnom ostrove. Táto oáza zdravia bola zahalená do nádhernej upravenej zelene, ktorú pretínali chodníčky a malé námestia. Tie boli obklopené krásnymi historickými stavbami, ktoré ukrývajú doslova poklady.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy V.
Publikované: 25.6.2017
Minulý týždeň sme sa poprechádzali historickým centrom kúpeľného mesta Piešťany a našu púť sme ukončili pri funkcionalistickom skvoste – Kolonádovom moste, ktorý sa nazýva aj Sklený most.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy I.
Publikované: 28.5.2017
Začiatkom tohto roku sme navštívili mesto Piešťany, ktoré nás okúzlilo natoľko, že sme sa sem museli vrátiť. Avšak tentoraz nielen na jeden deň. Postupne sme objavovali prírodné zákutia, pamiatky a históriu tohto kúpeľného mestečka, ktoré vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

SR, Piešťany – uzdravujúce mesto
Publikované: 18.1.2017
Navštívte spolu s nami jedno z najvýznamnejších kúpeľných miest na Slovensku, ktoré je bohaté nielen na prírodné bohatstvo, ale aj kultúru či úchvatné pamiatky. Tým miestom sú Piešťany.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy II.
Publikované: 4.6.2017
Minulý týždeň sme začali so spoznávaním kúpeľného mesta Piešťany. Navštívili sme Kolonádu, mestský park aj Kursalon. Dnes budeme pokračovať. Prvou zastávkou bude Dom umenia.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy III.
Publikované: 11.6.2017
Od bývalého luxusného hotela Grand Hotel Royal sme sa vydali na ulicu Sad A. Kmeťa resp. Winterovu ulicu, ktorá nás prevedie historickým centrom mesta. Hneď po prvých krokoch sa ocitáme v zástavbe tzv. penziónov Berlín (Dr. Cmunt).

SR, Beckov: stredoveká obec na Považí – VIDEO
Publikované: 17.11.2015
Slovenský región Považie ukrýva mnoho prírodných aj ľudskou rukou vytvorených krás. Za jednou z nich sa dnes vydáme. V blízkosti Nového Mesta nad Váhom sa rozprestiera obec Beckov, ktorú väčšina z nás spozná podľa je najväčšej dominanty, a to Beckovskému hradu.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Haluzice – tajomná zima
Do zimného šatu sa ponorila príroda Bošáckej doliny, ktorej dominuje vrch Hájnica (341 m n. m.). ...

SR, Záhorie: Adamovské jazerá a unikátny kostolík
Dnešnou fotogalériou sa presunieme do západoslovenského regiónu Záhorie, ktorý zo severozápadu oh...

SR: Mesto Trnava
Trnava je jedným z historicky najzaujímavejších miest Slovenska. Rozkladá sa v centrálnej časti T...


Súvisiace video

SR: Jaskyňa Čertova pec
Neďaleko obce Radošina sa nachádza prírodná pamiatka Čertova pec. Jedná sa o krasovú jaskyňu, kto...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

17.9.2019
Tradičný festival vinárov, kvalitného vína a zábavy vás čaká v dňoch 20. až 22. septembra v centre Mělníka.
16.9.2019
Už 20. a 21. septembra 2019 sa uskutoční 38. Kubínsky jarmok spolu s mestskými dňami, ktoré prinesú bohatý spoločenský program.
15.9.2019
Jeseň je v znamení jarmokov, a preto si určite nechajte ujsť v poradí už 39. ročník tradičného Žitnoostrovského jarmoku, ktorý sa začne vo štvrtok 19. septembra a potrvá až do nedele.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - KOSTARIKA, PANAMA, NIKARAGUA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 17. 9. 2019
sviatok:Olympia
dnes:
utorok 17.9.
19 °C
zajtra:
streda 18.9.
17 °C