www.infoglobe.sk » SR, Bratislava – Most SNP a jedinečná vyhliadka na jeho vrchole

SR, Bratislava – Most SNP a jedinečná vyhliadka na jeho vrchole

Publikované: 25.7.2013
Jedinečný most SNP s neprehliadnuteľnou stavbou pripomínajúcou ufo na vrchole pylónu jednoznačne patrí k najznámejším a najfotografovanejším dominantám Bratislavy. Dnes už akosi prirodzene patrí k tvári hlavného mesta, no vždy to tak nebolo.

Dóm sv. MartinaMost Slovenského národného povstania je dozaista najkontroverznejším mostom na Slovensku. Napriek tomu, že mal spájať, ešte aj dnes Bratislavčanov rozdeľuje. Jedni ho považujú za technický zázrak či ozdobu Bratislavy, iní v ňom vidia iba demonštráciu sily, ega a progresu vtedajšej spoločnosti. Obeťou jeho výstavby sa totiž stala mimoriadne pekná historická časť centra mesta vrátane vzácnej židovskej synagógy, ktorá kedysi stála pri Dóme sv. Martina.

Od výstavby po súčasnosť

Most SNPS jeho výstavbou sa začalo v roku 1967 a pre verejnosť začal slúžiť o pár rokov neskôr, v auguste roku 1972. V tom období potrebovala Bratislava dosť súrne prepojenie centra mesta s v  tej dobe budovaným, dnes najväčším, sídliskom na Slovensku - s Petržalkou. Či to muselo byť práve v tomto mieste, a či sa naozaj musel kvôli jeho výstavbe zničiť tak významný kus Bratislavy je už dnes asi zbytočné skúmať. Zamerajme sa preto radšej na tie príjemnejšie a pozitívnejšie informácie ohľadom tejto vskutku jedinečnej stavby. Čo sa týka jeho inžinierskej a technickej stránky, tak je tento oceľový most zavesený na jedinom pylóne obdivovaný a uznávaný po celom svete. Je dlhý takmer 431 metrov a jeho celková výška od základov po vrchol dosahuje 95 metrov. Na moste sú dve dvojprúdové vozovky a pod nimi je po oboch stranách chodník, ktorý je rozdelený pre peších aj cyklistov. K zaujímavostiam mosta patrí aj fakt, že doposiaľ na ňom napriek jeho neustálemu vyťaženiu, nemuseli byť vykonávané žiadne väčšie stavebné úpravy. Jediný problém sa objavil ešte pri výstavbe mosta a ten bol našťastie včas odstránený. Zistila sa totiž chyba pri statickom výpočte, a tak most zabezpečili doplnkovou podperou na ľavom brehu Dunaja. Odvtedy už stačí iba bežná údržba. Dlhé obdobie sa volal aj Nový most, avšak v deň 68. výročia Slovenského národného povstania sa vrátilo k jeho pôvodnému názvu, a tak dnes môžeme opäť hovoriť o Moste SNP. Most získal aj viacero ocenení či prvenstiev. Napr. v roku 2001 bol Most SNP vyhlásený za stavbu storočia na Slovensku v kategórii mostné stavby, svojho času išlo o najdlhší asymetrický zavesený most s jedným pylónom a jednou závesnou rovinou na svete.

Pohľad z lietadla

Bratislava ako na dlani     

Už na prvý pohľad most upúta svojim jedinečným dizajnom. Zvláštnou atrakciou nielen pre Bratislavčanov, ale predovšetkým pre návštevníkov hlavného mesta je reštaurácia a jedinečná vyhliadka na vrchole pylónu, ktorá už z diaľky pripomína ufo. V prvom rade sa musíte dostať k pylónu mosta, ktorý je umiestnený na petržalskej stane Dunaja. V pravej strane piliera je umiestnené núdzové schodisko, ktoré je však bežne neprístupné a v jeho ľavej strane sa ukrýva rýchlovýťah, ktorý vás za 45 sekúnd vyvezie z nuly až do vtáčej perspektívy. Vstup do výťahu je spoplatnený, avšak pokiaľ sa rozhodnete navštíviť aj reštaurácii, táto cena vám bude z ceny výsledného účtu za konzumáciu jedla odpočítaná. Reštaurácia sa nachádza vo výške 85 metrov. Po zdolaní 35 schodov oceľového schodiska v pylóne sa dostanete ešte o 7 metrov vyššie na nekrytú vyhliadkovú plošinu, z ktorej môžete za dobrého počasie obdivovať nielen Bratislavu a jej blízke okolie, ale tiež krásy Dunaja či neďalekú časť Rakúska.  Na jednej z najvyšších nekrytých vyhliadkových plošín v Európe je zadarmo k dispozícii aj ďalekohľad. O tom, čo všetko vidíte, vás informujú tabule, ktoré sú nainštalované dookola. 

Most SNP v pozadípohľad z lietadla   

Most SNP - pohľad z loďky

Zaujímavosti v okolí

Sad Janka KráľaV blízkosti mosta sú aj mnohé ďalšie zaujímavosti , ktoré rozhodne stojí za to navštíviť. Na petržalskej strane je to napríklad Sad Janka Kráľa, ktorý je najstarším verejným parkom v strednej Európe. Pokiaľ sa rozhodnete prejsť po moste a navštíviť radšej historické jadro mesta, určite by ste nemali vynechať návštevu Dómu sv. Martina, ktorý bol svedkom 18. korunovácii, či zrekonštruovanú Starú radnicu alebo Kostol sv. Alžbety, ktorý väčšina ľudí pozná ako Modrý kostolík. Napriek tomu, že historická časť Bratislavy je pomerne malá, pamiatok ale aj iných zaujímavostí ukrýva neúrekom (napr. socha Čumila či Napoleona, moderné nábrežie Dunaja a Eurovea, menšie či väčšie námestia, Michalská veža, rôzne múzeá, Bratislavský hrad...). Preto je len na vás, čomu dáte prednosť, či sa budete len tak bezcieľne túlať mestom a vychutnávať atmosféru tohto malého veľkomesta na Dunaji, alebo si svoju prechádzku starostlivo naplánujete a navštívite iba to, čo vás skutočne zaujíma. V každom prípade vám prajem príjemne strávené chvíle v Bratislave.

Bratislavský hrad

Stará radnicaMichalská vežaModrý kostolík

Text: O. Maňáková

Foto: O. Mažgút, M. Koczová, J. Výborný, O. MaňákováDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR: Čo ste o Bratislave nevedeli
Publikované: 31.12.2017
Hlavné mesto Slovenska sa opäť dočkalo veľmi zaujímavej publikácie, ktorá sa len nedávno dostala na pulty dobrých kníhkupectiev. Bratislava je v knihe opísaná z pohľadu rekordov, ktoré vám priblížia nie až tak známe fakty o meste, nazývanom aj perla na Dunaji.

SR, Bratislava: Vodárenská záhrada a múzeum
Publikované: 24.8.2016
V prechádzkach po zelených miestach Bratislavy budeme pokračovať aj dnes. Navštívime nie až tak dávno pre verejnosť otvorenú Vodárenskú záhradu, nachádzajúcu sa neďaleko Dunaja v mestskej časti Karlova Ves.

SR, Bratislava – Botanická záhrada
Publikované: 31.8.2016
Po tom ako sme navštívili Vodárenskú záhradu s jej mnohými atrakciami sme sa popri Karloveskom ramene presunuli k ďalšiemu atraktívnemu miestu – k Botanickej záhrade Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá bola vôbec prvá na Slovensku.

SR, Bratislava – Františkánska záhrada a letná čitáreň
Publikované: 7.9.2016
V okolí historického centra Bratislavy sa nachádza množstvo zaujímavých parkov, záhrad, či iných zelených plôch, ktoré poskytujú obyvateľom mesta, ako aj návštevníkom, oddych v prírode. No ani samotné centrum nie je až tak kamenné.

SR, Výlet do starobylej Bratislavy
Publikované: 18.4.2021
Viete, ako vyzerali ulice a námestia Bratislavy pred 300 rokmi? Viete si predstaviť, čím sa živili jej obyvatelia a ako vyzeral v tej dobe život v uliciach a domoch bohatých a menej bohatých občanov? Nová knižná publikácia Bratislava známa-neznáma nám ukáže, ako a čím žilo mesto v 18. storočí a zároveň nám umožní doslova nakuknúť do jeho jednotlivých zákutí.

SR, Bratislava: Medická záhrada – park v srdci mesta
Publikované: 19.12.2021
Pozývame vás na prechádzku jedným z najobľúbenejších i najkrajších verejných parkov v Bratislave. Nachádza sa v pomerne husto zastavanej oblasti mestskej časti Staré Mesto a nesie pomenovanie Medická záhrada, ktoré trefne vystihuje okolitú prítomnosť polikliniky, školy či dekanátu Lekárskej fakulty Univerzity Komenského.

SR, Ivanka pri Dunaji: prímestská kráska s romantickým kaštieľom  - VIDEO
Publikované: 3.4.2022
V juhozápadnej časti Slovenska, za hranicou hlavného mesta Bratislavy, sa rozprestiera najslnečnejšia obec v krajine - Ivanka pri Dunaji. Počtom obyvateľov je druhou najväčšou obcou seneckého okresu, Bratislavského kraja a dokonca patrí do prvej päťky najpočetnejších obcí Slovenska. Prijmite pozvanie na malú prechádzku po jej pamiatkach a malebných zákutiach.

SR, Bratislava: čarovné vianočné trhy - VIDEO
Publikované: 15.12.2022
Bratislavské Vianoce sa vrátili do ulíc hlavného mesta. Navštívte spolu s nami stále prebiehajúce vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí i Hviezdoslavovom námestí, ponúkajúce chutné občerstvenie, krásne tipy na darčeky i bohatý kultúrny program.

SR, Bratislava: Železničné múzeum – VIDEO
Publikované: 5.3.2023
Dnes vás zavedieme do starého rušňového depa Bratislava východ, ktoré je od roku 2007 chránenou pamiatkovou zónou. Jedná sa o intaktne zachovaný areál bývalej prevádzkovej základne parných rušňov z konca 19. storočia. V súčasnosti je tu zriadené Železničné múzeum, kde vás v nasledovných riadkoch pozveme na návštevu.

SR, Bratislava: Slovenská národná galéria - VIDEO
Publikované: 26.3.2023
Ikona slovenskej kultúry a zároveň najvýraznejšia stavba bratislavského nábrežia sa po dlhých rokoch rekonštrukcie otvorila verejnosti a ponúka jedny z najimpozantnejších priestorov aké na Slovensku máme. Vydajme sa teda na návštevu tohto kultúrno-umeleckého skvostu.

SR, Bratislava – retro prechádzka mestom
Publikované: 23.12.2018
Pozývame vás na retro obrazovo-textovú prechádzku po Bratislave, ktorú prináša knižná novinka. Prenesieme sa do rokov 1948 až 1989. Obraz hlavného mesta v období socializmu budeme spoznávať prostredníctvom vtedy vydaných pohľadníc. Tie pripomenú, nielen Bratislavčanom, ako vyzeralo a čím žilo mesto pred ešte relatívne krátkym obdobím.

SR, Bratislava: Kochova záhrada - VIDEO
Publikované: 16.4.2023
V bratislavskom Starom Meste sa po dlhých rokoch verejnosti otvorila historická Kochova záhrada, ktorá na pol hektárovom pozemku ponúka únik do prírody. Táto oáza zelene v obklopení pomerne hustej zástavby je situovaná medzi Partizánskou a Bartoňovou ulicou. Otvorená je sedem dní v týždni a vďaka bratislavským lavičkám a tzv. mobiliáru „Sadni si“ ponúka príjemný odpočinok v tôni vyrastených stromov.

SR: Bratislava - Stará radnica opäť krásna ako za mladi
Publikované: 4.8.2011
Od začiatku júla 2011 sa pre všetkých opäť otvorila brána bratislavskej Starej radnice, ktorá v posledných rokoch prechádzala kompletnou rekonštrukciou. Radnica a jej priestory sú pre verejnosť otvorené každý deň okrem pondelka.

SR, Bratislava: Horský park - prírodná oáza pokoja uprostred mesta  
Publikované: 8.1.2015
Už vás nebaví spoznávanie historických a kultúrnych pamiatok, či bezcieľne túlanie sa po bratislavských zákutiach, ktoré neraz ukrývajú očarujúce miesta s neopakovateľnou atmosférou? Máte dosť mestského smogu a radi by ste aspoň na chvíľku vybehli niekam do prírody? Máme pre vás skvelý tip! Poďte sa spolu s nami pomotkať po Horskom parku, ktorý sa nachádza takmer v geografickom strede Bratislavy!

SR, Bratislava: moderné mesto s historickým centrom - VIDEO
Publikované: 6.1.2015
Bratislava je hlavným a najväčším mestom Slovenska. Touto metropolou preteká rieka Dunaj, cez ktorú vedie 5 mostov (v súčasnosti 4, Starý most je demontovaný a bude nahradený novým). Tým najzaujímavejším je v 20. storočí postavený most SNP. Okolo Dunaja sa nachádza niekoľko slepých ramien s lužnými lesmi. Bratislava hraničí s dvoma štátmi, a to s Maďarskom a Rakúskom.

SR, Bratislava: rozprávkový Modrý kostolík - VIDEO
Publikované: 29.1.2023
V Českej republike majú svoj orloj, vo Viedni svetoznámu katedrálu Sv. Štefana a u nás na Slovensku sa pýšime jedinečným Modrým kostolíkom, ktorý patrí medzi pozoruhodné lákadla Bratislavy.

SR: Bratislava – únik do prírody
Publikované: 3.5.2012
Jar je v plnom prúde, všetko navôkol sa začína pekne zelenať, a aj ľudia žijúci v hlavnom meste čoraz častejšie opúšťajú svoje príbytky, utekajú skôr z kancelárií, či namiesto siahodlhých potuliek po nákupných centrách, ktoré často krát navštívili aj tak bezdôvodne, hľadajú útočisko v prebúdzajúcej sa prírode.

ZOO Bratislava - exotická divočina uprostred veľkomesta
Publikované: 5.7.2012
Aj v hlavnom meste Slovenska, neďaleko jednej z najrušnejších križovatiek - Patrónky, sa rozprestiera obrovská plocha zelene, ktorá sa stala domovom pre mnohé, často krát exotické či ohrozené druhy zvierat – ZOO Bratislava.

SR, Bratislava: Ulica svetla
Publikované: 20.3.2014
V jednu marcovú sobotu sme sa vydali v ústrety poznávaniu nášho hlavného mesta – Bratislavy. Dozvedeli sme sa totiž, že má novú atrakciu nielen pre návštevníkov zo zahraničia, ale hlavne pre domácich. Tou atrakciou je tzv. Ulica svetla.

SR, Bratislava – Kamzík symbol mesta
Publikované: 3.3.2016
Keď sa povie slovo kamzík, hneď si predstavíme dve veci. Prvou je zviera žijúce vysoko v horách a tou druhou je televízny vysielač, ktorý sa roky hrdo týči nad hlavným mestom Slovenska. A práve tento symbol Bratislavy sme sa rozhodli navštíviť.

SR, Bratislava – náučný chodník Rusovce
Publikované: 20.4.2016
Pozývame vás stráviť niektorý z príjemných slnečných jarných dní prechádzkou napríklad po bratislavskej mestskej časti Rusovce, kde okrem kaštieľa či archeologického náleziska (Gerulata) nájdete aj prekrásnu prírodu.

SR, Bratislava: Mestské hradby
Publikované: 3.8.2016
Po minulotýždňovej návšteve Prezidentskej záhrady sa aj dnes vydáme na jedno veľmi pekné miesto Bratislavy. Budú ním mestské hradby, ktoré vás bezplatne zavedú do čias stredoveku a zároveň ochladia v horúcich dňoch.

SR, Bratislava – nový Starý most
Publikované: 10.8.2016
Po vskutku malebnej prechádzke mestskými hradbami sme sa vydali historickým centrom Bratislavy k ďalšej pamätihodnosti, ktorej dejiny siahajú viac ako 120 rokov dozadu, no napriek tomu je úplne nová.

SR: Ako tráviť leto v Bratislavskom kraji? Predsa na bicykli!
Publikované: 7.8.2016
Rodiny s deťmi, jednotlivci aj športoví nadšenci môžu bicyklovať celé leto po cyklotrasách, horských chodníčkoch či poľných cestách. Nielenže sa počas horúcich dní osviežia, ale urobia aj čo-to pre svoje zdravie. Pokiaľ vám chýba odhodlanie či inšpirácia na tento typ dobrodružstva, tak čítajte ďalej a ani sa nenazdáte a budete sedieť na vašom dvojkolesovom tátoši.

SR, Rusovce – historický klenot Bratislavy
Publikované: 11.2.2016
Hlavné mesto Slovenska ukrýva mnohé historické, prírodné aj kultúrne poklady. A za jedným takým pokladom sa dnes vydáme. Tentoraz to nebude len pamiatka či prírodná rezervácia, ale celá mestská časť.

SR: Bratislava - malé veľké mesto - VIDEO
Publikované: 12.1.2016
Hlavné mesto Slovenska vidí väčšina ľudí len z okna vlaku, autobusu alebo auta pri ceste medzi Slovenskou republikou a Maďarskom. Bola by ale veľká škoda sa aspoň na chvíľku v takmer polmiliónovej metropole na brehoch Dunaja nezastaviť. Bratislava sa zmenila, jej povesť niekdajšieho nudného mesta už dávno neplatí. Pomaly, ale isto sa darí napraviť to, čo na pamiatkach napáchali komunisti. S novou generáciou sa do Bratislavy vracia život.

SR, Bratislava - mestská pláž a Sad Janka Kráľa
Publikované: 17.8.2016
Po minulotýždňovom prejdení nového Starého mosta sme sa ocitli na pravej strane Dunaja v mestskej časti Petržalka. Hneď po nádhernom moste nás upútali ďalšie dve veci. Prvou bola vodárenská veža a druhou hluk idúci z nábrežia.

SR, Bratislava – kostol Panny Márie Snežnej
Publikované: 1.1.2015
Len nedávno sme zavítali do pokojnej časti Bratislavy, ktorá síce leží len na skok od historického jadra mesta, no rozhodne nepatrí k turisticky hojne navštevovaným. Bratislavčania však na túto lokalitu nedajú dopustiť. Dnes sa po Hlbokej ceste vyberieme ďalej. Navštívime kostol Panny Márie Snežnej, ktorý je situovaný hneď nad Lurdskou jaskyňou.

SR, Bratislava – Hlboká cesta: Lurdská jaskyňa
Publikované: 11.12.2014
Bratislava - hlavné mesto Slovenska, ktorého najznámejšie turistické atrakcie, ako Bratislavský hrad, Slavín, Dóm sv. Martina, Most SNP s povestným ufom či mnohé ďalšie kultúrne a historické pamiatky sú notoricky známe azda všetkým Slovákom bez toho, aby Bratislavu vôbec museli niekedy navštíviť.

SR, Bratislava: Bikepark Koliba – kúsok bajkového raja
Publikované: 19.3.2014
Pokiaľ aj vy patríte k milovníkom horskej cyklistiky, tak vám nevysoké, približne 100 kilometrov dlhé horské pásmo Malých Karpát isto netreba veľmi predstavovať. Najmä Bratislavčania a ľudia zo západného Slovenska tu hľadajú relax v lone krásnej přírody, ale tiež adrenalín, ktorý im úplne vyčistí hlavu a pomôže zabudnúť na starosti všedných dní.

SR, Bratislava: Cyklomost slobody
Publikované: 27.9.2012
Cyklisti hlavného mesta Slovenska, a nie len tí, sa tešia z nedávno otvoreného cyklomostu medzi mestskou časťou Devínska Nová Ves a rakúskou obcou Schlosshof. Most je postavený na mieste, kde za čias Márie Terézie stával jeho predchodca . Na jeho slávnostnom otvorení sa zúčastnil aj náš portál Infoglobe.

Cyklovýlet: Petržalka - Wolfsthal
Publikované: 24.7.2013
Bicykel – jednoduchý stroj na dvoch kolesách sme sa rozhodli využiť počas našej letnej dovolenky na spoznávanie krás prírody, oboznamovanie sa s históriou miest a v neposlednom rade na zlepšenie osobnej kondície. Vydajte sa spolu s nami na nevšednú cyklotúru, ktorú dnes začneme v najväčšom sídlisku na Slovensku - Petržalke a ukončíme v malebnej rakúskej dedinke Wolfstahal.

SR: Bratislava - Prírodné zákutia a zaujímavosti Petržalky
Publikované: 8.8.2013
Petržalka je najväčšou a najhustejšie obývanou mestskou časťou Bratislavy, zároveň je najväčším sídliskom v strednej Európe. Mnohí ju často v minulosti označovali prívlastkom “betónová džungľa“. V súčasnosti sa však táto mestská časť môže pýšiť nielen bohatou zeleňou, ale i viacerými zaujímavými prírodnými zákutiami rozprestierajúcimi sa priamo medzi zástavbou, ale i v jej blízkom okolí.

SR, Bratislava: Slavín - pamätník a vyhliadka v jednom
Publikované: 22.1.2015
Počas pekného slnkom zaliateho dňa sme sa vybrali na malú prechádzku hlavným mestom Slovenska - Bratislavou. Za cieľ nášho výletu sme si zvolili jednu z dominánt mesta, ktorou je pamätník na Slavíne.

Bratislava: múzeum vo vojenskom bunkri
Publikované: 7.4.2011
Zrejme najmladšie múzeum v slovenskej metropole sa nachádza v bývalom vojenskom bunkri v Petržalke neďaleko hranice s Rakúskom. Vybudovala ho hŕstka nadšencov z občianskeho združenia „Zachráňme petržalské bunkre“.

Bratislava: pamätníky komunizmu dnes
Publikované: 13.1.2011
Bratislava sa nám mení pred očami. Je rozkošné nechať sa unášať stredovekou históriou Starého mesta. Čo sa však deje za jeho hradbami? A čo sa dialo za posledných 70 rokov? Dnešnú Bratislavu vyformovalo predovšetkým obdobie socializmu. V podmienkach trhu sa metropola mení opäť. Kto chce spoznať autentickú tvár mesta, musí po prechádzke uličkami historického centra vyjsť aj za jeho hradby.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Bratislava – Ondrejský cintorín v jesennom šate
Prijmite pozvanie na jesennú prechádzku historickým Ondrejským cintorínom, ktorý bol založený v r...

SR, Bratislava – malá veľká botanická záhrada
Hlavné mesto Slovenska – Bratislava ponúka domácim aj návštevníkom mnoho krásnych zelených oáz, k...

SR, Bratislava – Dni majstrov
V prvý septembrový víkend sme si nenechali ujsť návštevu najväčšieho mestského festivalu – Dni ma...

SR, Bratislava: Zraz historických železničných vozidiel
V jeden krásny slnečný víkend sme navštívili každoročne sa konajúci celoslovenský zraz historický...

SR, Bratislava – mesto pod snehom
V posledných rokoch nebýva zvykom, aby naše hlavné mesto pokryla snehová nádielka. No tento raz s...

SR, Bratislava – Hlboká cesta a Horský park
Hlboká cesta spolu so svojimi zákutiami ukrýva nejedno zaujímavé miesto, ktoré rozhodne stojí za ...

SR, Bratislava – zelený Starý háj
Starý háj v Petržalke je oázou zelene uprostred najväčšieho slovenského sídliska. Les, kde na kon...

SR: Dunaj – splav najväčšieho európskeho veľtoku
Partia kamarátov nás s manželom zlákala vyskúšať si víkendový splav Dunaja. Aj napriek tomu, že p...

SR, Bratislava: Bratislavský hrad
Dnešnej kolosálnej stavbe predchádzalo mnoho podôb – od pôvodného keltského oppida cez hradisko, ...

SR, Bratislava – zrúcanina hradu Devín
Hrad Devín je veľmi dobre zachovaná zrúcanina. Rozprestiera sa na brale pri sútoku Moravy s Dunaj...

Rakúsko: Hainburg – mestečko na Dunaji
Neďaleko hlavného mesta Slovenska v spolkovej krajine Dolné Rakúsko, sa nachádza malebné mestečko...

ZOO Bratislava – expozície plné života
V bratislavskej zoologickej záhrade, ktorá svoje brány pre návštevníkov otvorila už v roku 1960, ...

SR: Bratislava - Stará radnica a výhľad z jej veže
Bratislavská Stará radnica sa nachádza v historickom jadre mesta. Z jej veže sa naskytá krásny kr...

Slovensko: Bratislava stará a nová
Prakticky v každom meste sa dajú nájsť zaujímavé zákutia a pohľady pre objektív fotoaparátu, slov...


Súvisiace video

SR, Bratislava – historická Kochova záhrada
Po dlhých rokoch sa verejnosti otvorila historická Kochova záhrada situovaná v bratislavskom Star...

SR, Bratislava - Železničné múzeum
Prostredníctvom dnešného videa vás zavedieme do starého rušňového depa Bratislava východ, ktoré j...

SR, Bratislava: rozprávkový Modrý kostolík
Vo východnej časti bratislavského Starého mesta, na Bezručovej ulici, sa nachádza Kostol svätej A...

SR, Bratislava – malé veľké mesto
Hlavné mesto Slovenska malo dlhú dobu povesť nudného miesta. To už ale neplatí. Do Bratislavy sa ...

Bratislava: súlad histórie s modernou
Bratislava je krásne mesto s bohatou históriou, ktoré leží na Dunaji a je obklopené panorámou Mal...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakcie:
Láskyplný balíček
2. cena redakcie:
Láskyplný balíček
3. cena redakcie:
Láskyplný balíček

Aktuality:

30.5.2023
Opět vám přinášíme zajímavý žebříček měst. Tentokrát vám představíme nejbohatší města světa, z pohledu počtu nejbohatších lidí žijících na jednom místě. Do studie byli započítaní nejen milionáři, stomilionáři či miliardáři žijící v jednom městě, ale důraz se kladl i na globální a realitní význam daných lokalít.
27.5.2023
Aj toto leto sa môžete tešiť na množstvo podujatí či noviniek, ktoré spolu s obrovským prírodným potenciálom, kultúrnym bohatstvom a kvalitou poskytovaných služieb zaručia, že región Horehronia sa stane pre turistov obľúbenou dovolenkovou destináciou.
24.5.2023
Nenechajte si ujsť tradičný nočný výstup na hrad Bezděz v sobotu 27. mája od 19-tej hodiny. Čaká na vás bohatý sprievodný program, ukončený fantastickou ohňovou šou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 30. 5. 2023
sviatok:Ferdinand
dnes:
utorok 30.5.
15 °C
zajtra:
streda 31.5.
16 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X