www.infoglobe.sk » Španielsko, Barcelona: mesto, ktoré má všetko - VIDEO

Španielsko, Barcelona: mesto, ktoré má všetko - VIDEO

Publikované: 1.12.2020
Na našom webe môžete nájsť články o rôznych zaujímavých mestách. Nie tak dávno sme navštívili napríklad Valenciu či americké New Jersey. Geograficky na to pôjdeme aj dnes, konkrétne sa zameriame na malebnú metropolu Katalánska - Barcelonu. Jedná sa totiž o mesto, ktorému prídete na chuť určite aj vy. Prečo sme takí sebaistí? Pretože toto mesto má jednoducho všetko. Ponúka toho toľko, že nemôžete byť sklamaní. Poďme sa na to spoločne pozrieť a trošku spoznať Barcelonu.

Barcelona nie je španielskou metropolou, ale je metropolou Katalánska, autonómnej oblasti, ktorá po ekonomickej, turistickej aj kultúrnej stránke patrí k tomu úplne najlepšiemu, čo ponúka španielske kráľovstvo. Barcelona je rajom turistov zo všetkých kútov sveta, pričom dôvodov, prečo je tomu tak, je hneď celá plejáda. Jedným z nich je hlavne to, že v Barcelone si príde na svoje absolútne každý. Ak máte radi oceán, pláže, vodu, promenády a prístavy – v Barcelone ich nájdete. Ak máte radi hory, lúky, polia, doliny – v Barcelone a v jej okolí ich nájdete. Máte radi kultúru? Máte radi šport? Máte radi veľké námestia aj tiché uličky a zákutia kde môžete byť sami so sebou? Áno, odpoveď znie, že ich v Barcelone nájdete.

Mesto, do ktorého sa v minulosti zamiloval aj legendárny moreplavec Krištof Kolumbus alebo legendárny umelec Antonio Gaudi, ktorý okrem iného vytvoril nádhernú kultúrnu pamiatku s názvom Park Guell. Okrem toho, toto mesto vo svojich piesňach spomínali a spomínajú aj mnohí umelci. Spomenúť môžeme napríklad Freddieho Mercuryho či Eda Sheerena. Taktiež, v roku 1992 tu boli organizované letné olympijské hry. Keď ste v Barcelone, určite by ste sa mali prejsť promenádou až k prístavu, taktiež by ste mali navštíviť vyššie spomínaný park a v neposlednom rade aj olympijský park, vrch Montjuic či tržnicu, kde kúpite všetko, čo vám príde na um. 

Barcelona

Barcelona, prístavBarcelona

Barcelona je v neposlednom rade aj futbal. Veď tu sídli legendárny klub FC Barcelona, ktorého kapitánom je Lionel Messi a svoje domáce zápasy hrá na Camp Nou, štadióne pre bezmála 100 tisíc divákov. Barca je každoročne favoritom v platformách, ktoré prevádzkujú športové tipy, čo sa týka La Ligy, ale aj prestížnej Ligy majstrov. V La Lige sú Katalánci favoritmi spolu s Realom Madrid a Atléticom, pričom kurzy na Barcu proti väčšine klubov sa pohybujú na úrovni 1.3 až 1.4. V Champions League sú medzi najlepšími zas s Bayernom Mníchov, Liverpoolom či Parížom Saint-Germain. Vidieť futbalový zápas na Camp Nou je niečo, čo je obrovským zážitkom. Dvojnásobne, keď hrá Barcelona proti Realu Madrid v slávnom El Clásicu.

Camp Nou, Barcelona

Ak máte radšej koncerty a celkovo kultúrne podujatia, tak nebudete v katalánskej metropole ukrátení. Koncertuje tu množstvo svetových umelcov, rovnako sa tu organizuje viacero festivalov, kde sa prelínajú rôzne štýly, žánre aj kultúry. Nechýba hudba, nechýba tanec a v Barcelone nechýba ani lokálne dobré jedlo. Ak ste v tomto meste už v minulosti boli, tak to potvrdíte a ak nie, tak určite by ste si toto mesto mali dať na svoj zoznam. Pretože, aby ste si nemysleli, že v Barcelone niečo chýba, je tu aj lyžiarske stredisko. Áno, nežartovali sme, keď sme napísali, že v metropole Katalánska môžete robiť skutočne všetko, čo vám príde na um.

 

Barcelona

GPS: 41°24'13.2"N 2°10'26.1"E

Foto: Pixabay.comDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Španielsko, Costa Dorada – dovolenka pre každého
Publikované: 30.1.2021
Dnes sa vypravíme asi 100 km od Barcelony, a to do Costa Dorada. Toto miesto je kvôli krásnym plážam tiež známe ako Zlaté pobrežie.

Španielsko, A Coruña – niekde v Atlantiku
Publikované: 30.12.2020
Na severozápade Pyrenejského polostrova a hranici s Portugalskom nájdeme španielsku oblasť Galíciu.

Španielsko, Sigüenza – cestujme v čase
Publikované: 23.12.2020
Navštevujeme Sigüenzu, kde sa nachádza jeden z najdôležitejších monumentálnych komplexov v provincii Guadalajara (Castilla-La Mancha).

Španielsko, Segovia – skvelý únik z Madridu
Publikované: 16.12.2020
Tentokrát zavítame do mesta, ktoré sa pýši tisícročnou históriou. Leží asi 100 km od Madridu a jeho dominantou je 2000 rokov starý akvadukt. Nachádza sa tu tiež impozantná pevnosť, gotická katedrála a približne dvadsať románskych kostolov.

Španielsko, Alto Ampurdán – návšteva provincie Gerona
Publikované: 9.12.2020
Španielsko má takmer 8 000 kilometrov pobrežia, a to vrátane pláží Atlantického oceánu a pobrežia Stredozemného mora. Dnes navštívime región nachádzajúci sa v autonómnej oblasti Katalánsko (Španielsko sa skladá zo 17 autonómnych spoločenstiev), konkrétne provincii Gerona.

Španielsko I.: Barcelona – katalánske centrum - VIDEO
Publikované: 21.4.2015
Druhé najväčšie mesto Španielska, katalánske centrum, veľmi obľúbený cieľ digitálnych nomádov a hlavne miesto, odkiaľ si priveziete nespočetne veľa krásnych zážitkov. Barcelona je veľmi ústretová pre všetky typy cestovateľov a môžete ju navštíviť v ktoromkoľvek ročnom období.

Španielsko, Barcelona: katalánska metropola I.
Publikované: 26.10.2012
Vitajte pri čítaní nášho nového trojdielneho seriálu o fascinujúcom španielskom mestu Barcelona. Dočítate sa v nich, že je to mesto, ktoré by ste podľa možností mali aspoň raz v živote navštíviť.

Španielsko, Barcelona: katalánska metropola II.
Publikované: 2.11.2012
V druhej časti o krásnom meste na pobreží Stredozemného mora sa dozviete viac o nádherných vilách, ktoré tu po sebe zanechal slávny staviteľ Gaudí.

Španielsko, Barcelona - katalánska metropola IV.
Publikované: 14.12.2012
Toto bohaté mesto sa pýši viac než len architektúrou geniálneho Antonia Gaudího. V tejto časti sa pozrieme do miestneho akvária a na pobrežnú promenádu s historickými loďami a ďalšími zaujímavosťami.

Španielsko IV.: Barcelona – rušný život na uliciach - VIDEO
Publikované: 12.5.2015
Do katalánskeho hlavného mesta som prišiel s rodinou na týždeň cez vianočné sviatky. A pretože rád spoznávam kultúru danej krajiny, strávil som hromadu času blúdením po uliciach a parkoch, chodil som raňajkovať do malých zapadnutých kaviarničiek spolu s miestnymi, užíval si niekoľko hodinové večere s výborným tapas a ešte lepším vínom a snažil sa spoznať čo najviac nových ľudí. Len škoda, že neviem ani španielsky, nieto katalánsky.

Španielsko III.: Barcelona – stovky rokov histórie alebo kam za pamiatkami - VIDEO
Publikované: 5.5.2015
V úzkych uličkách historického centra Barcelony je až neuveriteľne jednoduché zablúdiť. Vždy máte ale istotu, že po chvíli narazíte na katedrálu alebo aspoň menší chrám. Z diaľky ich nie je vidieť, jednoducho sa pri nich zrazu vynoríte. Naopak slávnu Sagrada Família je vidieť už dlho pred tým, než k nej dorazíte.

Španielsko, Barcelona: katalánska metropola III.
Publikované: 16.11.2012
V tretej časti nášho seriálu sa dozviete o ďalších pozoruhodných odkazoch geniálneho Antonia Gaudího, ktorými sú Sagrada Família a park Güell.

Španielsko, Barcelona: katalánska metropola V.
Publikované: 21.12.2012
Posledný diel o našej malej výprave do žiarivej a slnečnej Barcelony.


Súvisiaca fotogaléria

Španielsko: Barcelona – prímorská kráska
Mesto, ktoré nikdy nespí, asi tak by sme veľmi v skratke charakterizovali druhé najväčšie španiel...

Španielsko: Potulky Barcelonou
Hlavné mesto Katalánska – Barcelona leží na pobreží Stredozemného mora v severovýchodnej časti Šp...

Španielsko: Barcelona - mesto snov
Barcelona je hlavným mestom Katalánska, autonómnej španielskej provincie ležiacej na severovýchod...


Súvisiace video

Španielsko IV.: Barcelona – rušný život v uliciach
Barcelona je ideálnou destináciou asi úplne pre každého. Môžete tu chodiť po pamiatkach a galériá...

Španielsko III.: Barcelona - pamiatky
V historickom centre Barcelony je neuveriteľne jednoduché zablúdiť. Vždy sa ale ocitnete pri neja...

Španielsko I.: Barcelona – katalánske centrum
Barcelona leží na pobreží Stredozemného mora v samotnom srdci španielskej provincie Katalánsko. Z...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Dotyk jari

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Exkluzívne miniatúry: remeselný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Ročné predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Liptov – turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

1.3.2021
Súostrovie Madeira sa stalo útočiskom digitálnych nomádov, teda ľudí, ktorí si na živobytie zarábajú pomocou telekomunikačných technológií a nie sú pri tom závislí od lokality. Títo novodobí cestovatelia z celého sveta sú pozývaní do dedinky Ponta do Sol.
26.2.2021
Pre všetkých milovníkov (cyklo)turistiky máme dobré správy. V Národnom parku Poloniny vzniká vyše 90 kilometrový cyklookruh, ktorého cieľom je prepojiť najvýznamnejšie atrakcie či prírodné scenérie parku a podporiť tak rozvoj turizmu v tejto ešte stále turistami málo objavenej časti Slovenska.
24.2.2021
Svetoznámy cestovateľský portál Tripadvisor prináša rebríček najobľúbenejších destinácií sveta pre rok 2021 v rôznych kategóriách zostavený na základe recenzií, hodnotení a ďalších parametrov. My vám v nasledujúcich riadkoch prinášame výsledky v kategórii Národné parky.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - HONGKONG, JUŽNÁ KÓREA, SEVERNÁ KÓREA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 1. 3. 2021
sviatok:Albín
dnes:
pondelok 1.3.
6 °C
zajtra:
utorok 2.3.
5 °C