www.infoglobe.sk » Royal Palace: Termálne kúpele proti všetkým neduhom

Royal Palace: Termálne kúpele proti všetkým neduhom

Nielen zima, ale aj leto patrí k obdobiu, počas ktorého nám robia spoločnosť rôzne ochorenia. Či už kožné problémy, bolesti kĺbov alebo chronická bronchitída – žiadne ochorenie dnes ohľad na ročné obdobie neberie. Našťastie môžeme na zmiernenie bolestí použiť lieky, tie však nie sú vždy jediné riešenie.

Širokú škálu ochorení dokážu riešiť aj termálne kúpele. Poďme sa o tom spolu v Royal Palace presvedčiť.

Smaragdový bazén

Komplexné medicínske služby a liečivá sila prírody luxusných kúpeľov

Reč je o Turčianskych kúpeľoch, ktorých prírodné termálne pramene boli podľa zákona o prírodných liečivých vodách vyhlásené za liečivé. Dôvodom je vysoký obsah minerálnych látok v termálnej vode, ktorá má obrovské liečivé účinky na viacero ochorení. A práve vďaka tomu sú vám v týchto nádherných luxusných kúpeľoch poskytované komplexné medicínske služby a liečivá sila prírody.

Na čo sú termálne pramene Turčianskych kúpeľov dobré?

Už staroveké civilizácie vedeli, že nielen kvalitný med, ale aj termálne pramene majú svoju silu a môžu nášmu organizmu po viacerých stránkach pomôcť. Termálna voda naše telo prekrvuje. Vďaka vztlaku je hmotnosť tela vo vode niekoľkonásobne nižšia, takže akýkoľvek pohyb je pohodlnejší a bez bolestí – čo zároveň uľahčuje cvičenie.

Nie je to však len o tlaku vody a jej teplote, ktorá zvyčajne dosahuje od  34°- 38°C, vďaka čomu sa naše telo dokonale uvoľní. Veľmi veľký význam má aj chemické zloženie vody. V tomto prípade je vysoko mineralizovaná, vďaka čomu sa jednotlivé a dôležité minerály dostanú cez pokožku do tela a pôsobia v kombinácii so spomínanou teplotou termálneho prameňa na organizmu blahodarne.

Takáto voda potom slúži nielen ako kúpeľ, ale aj k pitným kúram, ktoré prospievajú organizmu nielen zvonka, ale aj zvnútra. A najlepšou správou na tom celom je, že sa o tom všetkom môžete presvedčiť v tom najkrajšom 5 hviezdičkovom kúpeľnom hoteli na Slovensku!

Kúpele Royal Palace Turčianske Teplice na vás čakajú a ponúkajú vám luxus a relax o akom ste ani nesnívali. Tak si to overte.

 

GPS: 48°51'41.5"N 18°51'32.8"E

Zdroj: Partnerský článok

Foto: www.therme.skDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR: Turčianske Teplice – kúpeľné mesto v kolíske prírody I.
Publikované: 7.8.2014
V dnešnom putovaní po Slovensku zavítame do mestečka ležiacom v oblasti Horného Turca, ktoré je okrem funkcie okresného mesta aj významným kúpeľným, kultúrnym a historickým centrom regiónu. Vydajte sa spolu s nami do Turčianskych Teplíc.

SR: Turčianske Teplice – kúpeľné mesto v kolíske prírody II.
Publikované: 14.8.2014
Po týždňovej prestávke sa opäť vraciame do Turčianskych Teplíc. Potom, čo našu prechádzku prerušila silná prietrž mračien, sme si za útočisko vybrali miestne kino. O chvíľu nebolo po daždi ani chýru a my sme mohli ďalej pokračovať v objavovaní krás mesta.

SR: Turčianska záhradka – vzácny raj na severe Slovenska
Publikované: 26.7.2012
Jeden z najkrajších kútov Slovenska sa rozprestiera medzi pohorím Malej a Veľkej Fatry. Zo severu ho ohraničuje národné kultúrne mesto Slovákov Martin a z juhu kúpeľné mesto Turčianske Teplice. Ten kút, či kraj, sa nazýva Turčianska kotlina, v starších prameňoch označovaná aj ako Turčianska záhradka.

SR: Mošovce – turčianska kráľovská dedinka I.
Publikované: 21.8.2014
Turčianska záhradka, ako sa familiárne nazýva oblasť regiónu Turca, skrýva v sebe krásy prírody, ľudových tradícií aj zachovalých pamätihodností. Dnes sa vydáme do jednej z najväčších turčianskych obcí - do Mošoviec, ktoré ponúkajú spojenie všetkých troch krás dokopy.

SR, Sklené – dedinka na úpätí pohoria Žiar
Publikované: 23.1.2022
Nádherná Turčianska záhradka v sebe skrýva mnoho malebných miest i prírodných krás. Jedným z nich je aj dedinka Sklené situovaná na južnom cípe regiónu Turca v okrese Turčianske Teplice.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Hadviga – zaniknutá turčianska osada
Prijmite pozvanie na prechádzku dnes už zaniknutou osadou Hadviga, ktorú založili nemeckí kolonis...

SR, Turčianske Jaseno – malé Toskánsko
Necelých 8 kilometrov východne od mesta Martin sa rozprestiera dedinka Turčianske Jaseno, ktorej ...

SR: Turčianske Teplice – kúpeľné mestečko
V hornej časti Turca sa rozprestiera okresné mestečko Turčianske Teplice, ktorého dlhoročná kúpeľ...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Objavujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
1. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení

Aktuality:

25.6.2022
V poradí 67. ročník folklórneho festivalu Východná sa uskutoční od 29. júna do 3. júla 2022 v obci Východná. Lákadlom tohtoročného festivalu budú nielen víťazi celoštátnych súťaží, ale i originálne celovečerné programy, profesionálny súbor z Budapešti, prezentácia gajdošskej tradície a bohaté interaktívne a vzdelávacie programy pre deti a dospelých.
23.6.2022
V dňoch 25. a 26. júna 2022 sa v priestoroch starého rušňového depa Bratislava východ uskutoční v poradí už 22. ročník celoslovenského zrazu historických železničných vozidiel - Rendez 2022. Návštevníkov čaká nielen vyše tridsať prevádzkyschopných historických hnacích vozidiel, ale aj bohatý sprievodný program.
22.6.2022
Všetci pretekári, nadšenci a priaznivci automobilizmu sa už dozaista nemôžu dočkať unikátneho podujatia a pretekov 500km slovenských, ktoré sa uskutočnia od 29. júna do 2. júla 2022. Súčasťou pretekov bude aj skvost na koľajniciach, vlak Slovenská strela.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 25. 6. 2022
sviatok:Tadeáš

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X