www.infoglobe.sk » Nízke Tatry: Nádherná dovolenka s nádychom Škandinávie

Nízke Tatry: Nádherná dovolenka s nádychom Škandinávie

Nie nadarmo mnohí cestovatelia čoraz častejšie uprednostňujú tento druh rekreácie pred lenivým vyvaľovaním sa na pláži. Výhľady, ktoré sa tu pred vami každý deň otvárajú, ionizovaný vzduch, hlboký sneh či zelená diaľka, rozhodne stoja za to!

Nádherné Nízke Tatry vám tento komfort poskytnú do posledného detailu, stačí sa o tom spolu s nami presvedčiť.

Nízke Tatry

Jedna z ekologicky najbezpečnejších oblastí v Európe

Bezpodmienečné čaro Nízkych Tatier sa skrýva v obrovskom množstve snehu v zime, vďaka čomu  sa stala táto oblasť jedným z najlepších lyžiarskych stredísk v Európe.

Ani v lete sa počet fanúšikov Nízkych Tatier vôbec neznižuje. V júli sa tu koná rozsiahly a veľmi zaujímavý folklórny festival, je otvorený vodný park a prírodné atrakcie kvitnú a voňajú  neuveriteľnou silou.

Nízke Tatry

V roku 1978 bolo takmer celé územie Nízkych Tatier uznané národným parkom a dnes je to jedna z ekologicky najbezpečnejších oblastí v Európe. Pobyt tu vám samozrejme zaručí zlepšenie zdravia, vitalitu, pozitívne emócie a nezabudnuteľné nové dojmy.

V každom ročnom období je vám k dispozícii niekoľko lanoviek, ktoré vás niekoľkokrát denne vyvezú na najkrajšie horské štíty, z ktorých nádherné výhľady si môžete ešte viac užiť s kvalitným ďalekohľadom a v pohodlnom poľovníckom oblečení.

Navštívte Jasnú

Ak ste o tomto stredisku doposiaľ len počuli, je načase presvedčiť sa o jeho kráse a výhodách v praxi. Jasná je považovaná za najlepšie východoeurópske lyžiarske stredisko, ktoré okrem špičkovo vybavených zjazdoviek a komfortného ubytovania v Nízkych Tatrách ponúka aj možnosť sledovať  prebiehajúce súťaže medzi športovými profesionálmi v lyžovaní.

Nízke Tatry

Spoznajte celé okolie

Priaznivci oddychu mimo mesta sa môžu vydať na výlet do Národného parku Veľká Fatra. Park, ktorý sa nachádza na rovnomennom pohorí, oboznamuje turistov s panenskými lesmi Slovenska, ktoré zaberajú plochu takmer 40 000 hektárov.

Nízke Tatry

Vyznávačov zdravotnej turistiky a ich spolucestujúcich pozývame do slovenského termálneho kúpaliska Bešeňová. Ak si chcete po náročnom výlete vychutnať nejaký dobrý obed alebo večeru, nezabudnite navštíviť vychýrenú reštauráciu v Jasnej s barom a panoramatickou terasou.

Nízke Tatry, Bjornsonka

Aj takto jednoducho a nádherne môže vyzerať vaša najbližšia dovolenka, ktorá sa dá absolvovať počas predĺženého víkendu a bez dlhých letov.

 

GPS: 48°58'00.8"N 19°34'54.7"E

Zdroj: PR

Foto: Pixabay.com, bjornsonka.sk



Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Slovensko: Bezpečne na hory IV. – Západné a Nízke Tatry
Publikované: 30.1.2012
V štvrtej časti nášho seriálu o bezpečnosti na horách sa zameriame na morfologicky príbuzné pohoria, a preto sa budeme venovať Západným aj Nízkym Tatrám súbežne. Ich podložie tvorí prevažne hlinitý povrch, výnimkou sú len časti tzv. Roháčov a úsek Ďumbier – Chopok. A tak tu na nás striehnu trochu odlišné nebezpečenstvá, ako tie, o ktorých sme si písali v súvislosti s Vysokými Tatrami.

SR, Nízke Tatry – Chata Milana Rastislava Štefánika
Publikované: 13.12.2020
Štefánička – tak sa familiárne nazýva vysokohorská chata, ktorá sa v priebehu desiatok rokov stala neoddeliteľnou súčasťou nízkotatranskej krajiny i turistického života. Oficiálne Chata Milana Rastislava Štefánika nachádzajúca sa v sedle pod vrchom Ďumbier sa dočkala nového knižného spracovania, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch radi predstavíme.

SR, Nízke Tatry – Kamenná chata pod Chopkom
Publikované: 10.10.2013
Dnes spoločne navštívime tretiu najvyššie položenú vysokohorskú chatu na Slovensku – Kamennú chatu pod Chopkom, ktorej mnohí milovníci našich hôr nepovedia inak ako Kamienka.

SR, Nízke Tatry – turistická rozhľadňa na Ostredku
Publikované: 23.1.2014
V Nízkych Tatrách sa človek nikdy nenudí. Od jari do jesene sem prichádzajú predovšetkým turisti, ktorí si vychutnávajú kratšie či dlhšie túry v lone krásnej tatranskej prírody, v zime zas húfy lyžiarov a snowboardistov, ktorí nedajú na nízkotatranské zjazdovky dopustiť. My vás dnes však zavedieme na miesto, ktoré stojí za to navštíviť v každom ročnom období.

SR, Nízke Tatry – Vrbické pleso
Publikované: 26.9.2013
Vydajte sa spolu s nami na nenáročnú prechádzku okolo prekrásneho Vrbického plesa, od ktorého sa vám naskytnú zaujímavé výhľady na okolité hrebne Nízkych Tatier.

SR, Nízke Tatry – Z Chopka cez Dereše a Poľanu až k Vrbickému plesu
Publikované: 14.11.2013
Milovníci prírody mi isto dajú za pravdu, že koniec leta a začiatok jesene patria k tým najkrajším obdobiam na turistiku. Všetko je akési pokojnejšie a tichšie, keďže letná turistická sezóna je už nenávratne preč a tá zimná ešte nezačala. Príroda sa prezliekla do pestrofarebného jesenného kabáta a zver môžete stretnúť aj tam, kde by ste ju isto nečakali – priamo na turistickom chodníku.

SR, Nízke Tatry: Chata Magurka – neuchopiteľná krása
Publikované: 22.9.2019
Dnes vás zavedieme na miesto obklopené nedotknutou prírodou, kde si dosýtosti oddýchnete od uponáhľanej každodennej reality. Vydáme sa do malebných Nízkych Tatier, presnejšie do osady Magurka, ktorá je súčasťou obce Partizánska Ľupča.

SR: Nízke Tatry – jesenný výstup na Kráľovu hoľu
Publikované: 2.12.2018
Nízke Tatry sú krásnym a majestátnym pohorím Slovenska, ktoré si už získalo srdce nejedného outdoorového nadšenca. Turisticky atraktívne sú predovšetkým nádherné celodenné hrebeňové túry, či výstupy na významné vrchy tohto pohoria. Obľúbeným cieľom turistov je výrazná hôľnatá hora, ktorá dominuje na východnom okraji Nízkych Tatier. Tým vrchom je nízkotatranská kráľovná, legendami opradená a v ľudových piesňach ospevovaná – Kráľova hoľa.

SR: Nízke Tatry – zimná túra z Čertovice na Ďumbier
Publikované: 10.2.2019
V zimnom období ponúkajú Nízke Tatry viacero možností aktívneho outdoorového vyžitia. Či už je to lyžovanie v lyžiarskych strediskách, skialpinistické túry alebo pešia turistika. V tomto článku si predstavíme zimnú túru krásnou prírodou Ďumbierskej časti Nízkych Tatier so začiatkom na Čertovici a prechodom hlavným hrebeňom pohoria až na Ďumbier – najvyšší vrch Nízkych Tatier.


Súvisiaca fotogaléria

SR: Nízke Tatry – výstup na Ďumbier v zimných podmienkach
Ďumbier – vrch v Nízkych Tatrách, ktorý navštívil snáď každý vysokohorský turista. Táto mohutná h...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Kúzlo Vianoc

1. 11. – 31. 12. 2021
1. cena:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
2. cena:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
3. cena:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
1. cena redakcie:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
2. cena redakcie:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
3. cena redakcie:
Kúzelný balíček plný prekvapení!

Aktuality:

27.11.2021
V ankete strom roka 2021 získal prvé miesto vyše 70 ročný buk, stojaci v centre Starého Smokovca, ktorý bude reprezentovať Slovensko i v súťaži Európsky strom roka.
24.11.2021
Aj tento rok sa návštevníci Vysokých Tatier môžu tešiť na Tatranský ľadový dóm, ktorý tradične „vyrástol“ na Hrebienku. Nesie podobu jedného z najvýznamnejších pútnických miest v Európe, ako symbolu konca doby poznačenej pandémiou  a nového začiatku.
23.11.2021
Oblastná organizácia cestovného ruchu ,,ŠARIŠ“- Bardejov, v spolupráci s miestnymi združeniami a aktivistami, dokončila obnovu turistickej infraštruktúry v lokalite Kláštorisko – Mníchovský potok. Na tomto zrevitalizovanom archeologickom nálezisku pribudol altánok a informačná tabuľa.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 30. 11. 2021
sviatok:Ondrej, Andrej

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X