www.infoglobe.sk » Kúpele Luhačovice si zamilujete

Kúpele Luhačovice si zamilujete

Publikované: 12.7.2018
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo práve Kúpele Luhačovice patria medzi najobľúbenejšie české kúpele? Prečo ich milujú stovky chorých i zdravých ľudí, ktorí sa sem opakovane vracajú a nedajú na nich dopustiť?

Luhačovice nie sú len malebné mestečko, ale je to aj pocit, pohoda, vzťah, príroda, história, kultúra a v neposlednom rade ľudia. Azda najlepšie na vyjadrenie neopísateľných pocitov sú slová "genius loci". duch miesta, jeho čaro, atmosféra. Súhrn vecí hmatateľných aj nehmotných.

Kúpele Luhačovice

Základom slávy a uznania Luhačovíc je prostredie ideálne pre dýchacie cesty aj ďalšie ťažkosti. Veľmi presne to vyjadrila v rozhovore pre Kúpeľné listy 4/2016 Prof. MUDr. Hana Hrstková, CSc., pediatrička, prednostka I. detskej internej kliniky Lekárskej fakulty Masarykovej univerzity a Fakultnej nemocnice Brno: „V Luhačoviciach sa z lekárskeho hľadiska stretlo niekoľko priaznivých faktorov. Prvým je široká paleta minerálnych vôd s účinkom najmä na dýchacie cesty a pohybové ústrojenstvo, ďalším je čistý vzduch bez alergénov, nezaťažený priemyselnými zdrojmi škodlivín a obnovovaný okolitým širokým pásom lesov, ktoré zaisťujú jeho optimálnu vlhkosť, ďalej orientácia údolia, ktoré tak má ideálne oslnenie a počasie bez veľkých výkyvov. A posledný, asi najdôležitejší faktor - milí ľudia, ochotný personál, kvalitné služby. To sa hneď tak všade nestretne.“

Kúpele Luhačovice

Na adresu detskej kúpeľnej starostlivosti v Kúpeľoch Luhačovice, a. s., dodala: „Uvedomme si, že detská liečebňa lieči využívaním prírodných zdrojov a postupmi, ktoré z nich vychádzajú. Nezaťažuje pacientov nadmierou medikamentov, súčasne rozvíja aj vôľu k zdravému a primeranému pohybu v zdravom prostredí. To sú trendy, ku ktorým sa súčasná medicína pomaly ale isto prikláňa. Prevencia je vždy lepšia a lacnejšia ako následné liečenie. Z tohto uhla pohľadu rola kúpeľníctva ďalej porastie, dnešné deti, budúci dospelí, budú mať ku kúpeľom vždy srdečný vzťah.“

Kúpele Luhačovice

V neposlednom rade k návšteve Luhačovíc láka okrem prameňov a liečebného zamerania hlavne okolitá príroda, architektúra, infraštruktúra a tiež úžasná spoločensko-kultúrna kúpeľná nálada. Vynikajúcim spôsobom túto atmosféru opísal Mgr. Martin Kuba, stály hosť festivalu Janáček a Luhačovice v kúpeľných listoch 3/2016: „Stovky ázijských turistov s fotoaparátmi. Mesto zaplnené autobusmi zájazdových agentúr. Sprievodcovia so zdvihnutými vlajočkami. Pouličné stánky s náramkami z jantáru, Matriošky a športové dresy FC Barcelona. Všadeprítomný závan kebabu. Partie podnapitých Severanov... tak to v Luhačoviciach nenájdete! Aspoň ja som to nevidel. Ani tento rok, pri 25. ročníku hudobného Festivalu Janáček a Luhačovice, ani vlani či v predchádzajúcich rokoch. Myslím, že je to veľmi dobre a dúfam, že ani v nasledujúcich kúpeľných sezónach nedôjde k prílivu vyššie opísaných javov. Pýtate sa prečo? Pretože Luhačovice predstavujú oázu pokoja. Exkluzívneho pokoja, ktorý lieči a uzdravuje. Spolu s minerálnou vodou, vzduchom okolitých lesov, chrumkavými oplátkami a predovšetkým - milými ľuďmi. Je ťažko zodpovedateľnou otázkou, či milé prostredie tvorí milých obyvateľov, alebo či milí ľudia tak intenzívne ovplyvňujú svoje kúpele. Kým liečebné procedúry tiel prebiehajú v útrobách zariadení, kam z tajomného podzemia prýštia pramene ozdravných vôd, duše nachádzajú rozptýlenie a upokojenie v koncertoch, výstavách a komentovaných prechádzkach.“

Kúpele Luhačovice

V Kúpeľoch Luhačovice, a.s. okrem pobytov hradených zdravotnými poisťovňami rastie záujem o samoplatcovské pobyty. Liečebné, relaxačné, wellness či víkendové pobyty majú v ponuke pevné miesto a dosiahnuté počty klientov radia akciovú spoločnosť k popredným českým poskytovateľom. Naviac u chronicky chorých je zima zvlášť vhodná pre kúpeľnú liečbu, pretože zvýšenú záťaž v podobe inverzie môžu lepšie prekonať na čistom vzduchu v Luhačoviciach. Nespornými výhodami je široké spektrum ubytovacích kapacít od penziónu až po štvorhviezdičkový hotel a prednosťou je tiež poskytovanie exkluzívnych výhod pre hostí akciovej spoločnosti. Tie im zaisťuje klientska karta zliav a výhod. Pre mnoho samoplatcov je synonymom luhačovickej liečby pobyt v hoteli Palace, týždennú relaxačnú dovolenku si mnohí z nich nedokážu predstaviť inde ako v hoteli Jurkovičov dom a za wellness víkendy s gastronomickými zážitkami sa vracajú do hotela Alexandria. Práve tento hotel sa môže pochváliť každoročným nárastom obsadenosti, ktorá už dosiahla 60 %. Hotel tento rok obhájil svoje pozície medzi wellness hotelmi a získal šiesty krát prestížne ocenenie v súťaži Czech Hotel Awards - Hotel roka 2018 v Zlínskom kraji. Nachádza sa tu najväčšie wellness centrum v Luhačoviciach.

Návštevníkov okúzľujú aj zachovalé stavby najvýznamnejšieho slovenského architekta Dušana Samuela Jurkoviča v štýle takzvanej ľudovej secesie. Najvýznamnejšou a najkrajšou z nich je Jurkovičov dom (dnes štvorhviezdičkový hotel). Hosťom je v ňom k dispozícii exteriér i vnútorné priestory takmer tak, ako tomu bolo pred 100 rokmi. Najviac pôvodných funkčných prvkov mobiliáru sa zachovalo v balneočasti - originálne ležadlá, zrkadlá, vešiaky, sedačky, stoličky, stôl, lavice, kvetinové podstavce, toaletky so zrkadlom, stolíky s keramickou doskou, všetko navrhnuté Dušanom Jurkovičom. Hostia majú k dispozícii aj takzvanú zlatú vaňu. A tak, aj po viac ako sto rokoch, si v nej môžu vyskúšať blahodarné účinky prírodných minerálnych kúpeľov. Zažijú tak rovnaké pocity, ako hostia pred storočím ...

Kúpele Luhačovice

Luhačovice sú atraktívne pre Čechov i Slovákov. Sú vzdialené iba 25 km od hraničného prechodu Drietoma - Starý Hrozenkov, 54 km od Trenčína a 165 km od Bratislavy. V neposlednom rade je lákadlom jedinečnosť a vzácnosť luhačovických minerálnych vôd. Spoločnosť Kúpele Luhačovice spravuje 10 hydrogénuhličitan-chlorido-sodných-jódových minerálnych prameňov, ktoré vyvierajú na území Luhačovíc. Polovica z nich je verejne prístupná väčšinu roka a to bezplatne. Do väčšiny liečebných domov akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice sú privedené minerálne pramene. Z desiatich spomínaných minerálnych prameňov je svetovo známa práve Vincentka, ktorá je základným inhalačným médiom vo väčšine inhalatórií v Českej republike. Jej účinok priamo z prameňa je však nenahraditeľný. Najznámejšími luhačovickými liečivými prameňmi sú okrem Vincentky tiež Aloiska, Ottovka, Prameň Dr. Šťastného a Nový Jubilejný.

 

Zdroj a foto: Kúpele Luhačovice, a.s.Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

ČR: Luhačovice - Valašsko pravé – kúpeľné
Publikované: 9.9.2011
Aj keď naše zastavenia v niekoľkých kúpeľných mestách vypovedali skôr o tom, že kúpeľníctvo v Česku upadá, Luhačovice sú v tomto ohľade výnimočné.

ČR, Luhačovice – krásne kúpele a zaujímavé okolie I.
Publikované: 9.8.2017
Kúpele Luhačovice sú krásne, malebné a liečivé v každom ročnom období. Vždy zas a znova okúzľujú návštevníkov rozmanitou architektúrou, krásnym okolím a všadeprítomnou zeleňou.

ČR, Luhačovice – krásne kúpele a zaujímavé okolie II.
Publikované: 16.8.2017
Po minulotýždňovom predstavení Luhačovíc a ich svetoznámych kúpeľov sa dnes vydáme za krásnymi prírodnými, kultúrnymi i historickými pamiatkami okolia. Pohybovať sa budeme po oblasti svojrázneho Valašska, pohostinného Slovácka a úrodnej Hanej.

ČR, Luhačovice: Kúpele budú oslavovať 145. výročie narodenia Dušana Jurkoviča
Publikované: 2.3.2013
V tomto roku budú Kúpele Luhačovice oslavovať 145. výročie narodenia Dušana Jurkoviča. Pri tejto príležitosti sa očakáva zvýšený záujem nielen domácich, ale zahraničných návštevníkov.

ČR, SR – Po stopách Dušana Samuela Jurkoviča
Publikované: 25.7.2018
Tento rok si pripomíname 150. výročie narodenia najvýznamnejšieho slovenského architekta Dušana Samuela Jurkoviča. V dnešnom článku si túto slávnu osobnosť pripomenieme prostredníctvom návštev unikátnych stavieb a prezradíme vám i čo-to o jeho živote.

Inhalovanie Vincentky je liečbou i prevenciou
Publikované: 11.3.2018
Minerálna voda Vincentka dala základ kúpeľnej liečbe a preslávila aj Kúpele Luhačovice. Už od začiatku kúpeľníctva slúžila na pitné kúry a neskôr na vaňové kúpele. Jednou z najúčinnejších foriem jej pôsobenia je inhalovanie. Vincentku však môžete inhalovať nielen priamo v Luhačoviciach, ale aj v domácom prostredí.

Leto svedčí Vincentke
Publikované: 31.5.2018
Minerálna voda Vincentka vyvierajúca v Kúpeľoch (Lázních) Luhačovice je využiteľná celoročne. Na jeseň a v zime pomáha pri klasickej nádche a ochoreniach dýchacích ciest, na jar prináša úľavu pri alergickej nádche. Špecifickým prípadom je leto. Tu sa Vincentka uplatní pri dopĺňaní minerálov, keď pomáha nahrádzať straty solí po fyzickej námahe a športovaní, čím pomáha regenerovať vnútorné prostredie človeka po veľkých stratách potu.

Vincentka vyrazila dobyť  Ukrajinu
Publikované: 1.4.2018
Plne naložený kamión s nákladom Vincentky vyrazil v marci na Ukrajinu a jeden kontajner aj do Číny, kde sa po menšej prestávke obnovili dodávky. Táto svetoznáma prírodná liečivá minerálna voda, vyvierajúca v Kúpeľoch Luhačovice, tak začala dobýjať nové trhy.


Súvisiaca fotogaléria

ČR, Luhačovice – očarujúce kúpele
V juhovýchodnej časti Českej republiky sa nachádza malé kúpeľné mestečko Luhačovice. Je situované...

ČR, Kúpele Luhačovice – oddych pre telo aj dušu
Kúpele Luhačovice sú nielen tradičné kúpeľné a relaxačné mestečko, ktoré ponúka širokú škálu služ...

ČR: Luhačovice
Luhačovice - najväčšie moravské kúpele a štvrté najväčšie v celej Českej republike. Mesto, v ktor...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

18.6.2019
Múzeum východných Čiech prešlo od minulého mája dôkladnou opravou. K obnove sa pridali aj dve sedemmetrové sochy z priečelia Eliškinho nábrežia a fontána. Pre verejnosť múzeum opäť otvoria už na jeseň.
17.6.2019
Nenechajte si ujsť čarovný festival s kvalitnou hudbou a množstvom sprievodného programu, ktorý sa uskutoční v prvý augustový víkend na lúke za Hontianskymi Nemcami (okres Krupina).
16.6.2019
Spoznajte krásy a zaujímavosti Malých Karpát. Využiť môžete turistický autobus Malokarpatský expres, ktorý premáva každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava – Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 18. 6. 2019
sviatok:Vratislav