www.infoglobe.sk » Hotel Park v Piešťanoch: Miesto, kde si odpočinie vaše telo aj myseľ

Hotel Park v Piešťanoch: Miesto, kde si odpočinie vaše telo aj myseľ

Jedna kríza strieda druhú a obavy z budúcnosti nám nedávajú spávať, čo v kombinácii so stresom z náročnej práce spôsobuje nášmu telu kolaps. Z týchto a iných dobre známych dôvodov je oddych pre náš organizmus viac než potrebný. Aby ste si ho mohli užiť bez najmenších problémov a starostí, máme pre vás dobrý tip na návštevu celosvetovo známych kúpeľov, v ktorých sa o vaše unavené telo i myseľ postarajú nielen termálne pramene a voda, ale aj špecialisti.

Reč je o kúpeľnom meste Piešťany, ktoré sa o naše a zdravie ľudí z celého sveta stará už dlhé roky a s veľkým úspechom. Tak sa poďme spoločne o tom presvedčiť.

Vymeňte dovolenku v exotike za wellness pobyt v Piešťanoch

Mesto Piešťany je známe liečivými účinkami termálnej vody už veľmi dávno. Prvé účinky tejto vody, ktorá vyviera z hĺbky zeme až 2000 metrov, boli popísané v 14. storočí. Veľmi dobre známa je aj vysoká teploty týchto prameňov v rozmedzí od 67 do  69°C s obsahom voľných plynov, najmä sírovodíka, vďaka čomu nezamŕzajú ani v zime.

moderný hotel Park Piešťany

Voda priaznivo pôsobí na organizmus vďaka vysokému obsahu minerálov, viac ako 1500 mg minerálnych látok na 1 liter. Prostredníctvom kúpeľov a pitnej kúry tak môžete dať do poriadku celé svoje telo, najmä však pohybové ústrojenstvo. A nepotrebujete na to ani celý týždeň dovolenky, stačí si rezervovať krátky, no rovnako príjemný wellness pobyt v Piešťanoch cez víkend.

Rezervujte si ubytovanie v hoteli Park

Ide o ubytovací komplex moderného charakteru, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti Nábrežia Ivana Krasku a Mestského parku. Aj vďaka tomu budete v obklopení prírody, takže okrem termálnych prameňov a liečivého bahna sa o vaše uvoľnenie postará aj nádherné prostredie.

moderný hotel Park Piešťany

Hotel Park môžete využiť vďaka jeho unikátnej polohe, modernému vybaveniu, komfortnému ubytovaniu a rôznym službám aj na plánovaný kongres v Piešťanoch.

Pár metrov od hotela sa nachádza centrum mesta s promenádou a kaviarňami. Prípadne sa môžete vybrať cez Sklenený most na Kúpeľný ostrov, kde sa nachádzajú spomínané liečivé termálne pramene a kúpeľné budovy, v ktorých sa liečili a liečia bežní, no aj významní ľudia z celého sveta.

moderný hotel Park Piešťany

Ak si teda chcete skutočne oddýchnuť a načerpať za krátky čas potrebné sily, vybavte svoje auto kvalitnými gumovými vaničkami do kufra, aby ste mali kde počas cesty bezpečne uložiť batožinu, a vydajte sa na cesty za príjemným relaxom. Určte to vašej fyzickej i psychickej kondícii len prospeje.

 

GPS: 48°35'42.8"N 17°50'24.8"E

Zdroj: Partnerský článok

Foto: www.hotelpark.skDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy I.
Publikované: 28.5.2017
Začiatkom tohto roku sme navštívili mesto Piešťany, ktoré nás okúzlilo natoľko, že sme sa sem museli vrátiť. Avšak tentoraz nielen na jeden deň. Postupne sme objavovali prírodné zákutia, pamiatky a históriu tohto kúpeľného mestečka, ktoré vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy II.
Publikované: 4.6.2017
Minulý týždeň sme začali so spoznávaním kúpeľného mesta Piešťany. Navštívili sme Kolonádu, mestský park aj Kursalon. Dnes budeme pokračovať. Prvou zastávkou bude Dom umenia.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy III.
Publikované: 11.6.2017
Od bývalého luxusného hotela Grand Hotel Royal sme sa vydali na ulicu Sad A. Kmeťa resp. Winterovu ulicu, ktorá nás prevedie historickým centrom mesta. Hneď po prvých krokoch sa ocitáme v zástavbe tzv. penziónov Berlín (Dr. Cmunt).

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy IV.
Publikované: 18.6.2017
Minulý týždeň sme začali spoznávať krásy a pamiatky piešťanskej pešej zóny. Dnes budeme v podobných potulkách pokračovať. Našou prvou zastávkou je most zaľúbených, ktorý sa nachádza pár krokov od nemocnice resp. informačného centra.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy V.
Publikované: 25.6.2017
Minulý týždeň sme sa poprechádzali historickým centrom kúpeľného mesta Piešťany a našu púť sme ukončili pri funkcionalistickom skvoste – Kolonádovom moste, ktorý sa nazýva aj Sklený most.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy VI.
Publikované: 2.7.2017
Po prejdení Kolonádového mosta sme sa ocitli na Kúpeľnom ostrove. Táto oáza zdravia bola zahalená do nádhernej upravenej zelene, ktorú pretínali chodníčky a malé námestia. Tie boli obklopené krásnymi historickými stavbami, ktoré ukrývajú doslova poklady.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy VII.
Publikované: 9.7.2017
Posledné týždne sme si predstavovali pamiatky, prírodné zákutia a pozoruhodné miesta kúpeľného mesta Piešťany. Dnes naše putovanie pomaly ukončíme, a to návštevou osobného prístavu na pravom brehu rieky Váh, odkiaľ vyrazíme na dobrodružnú plavbu.

SR, Piešťany – nezabudnuteľný zážitok v Eko Parku
Publikované: 11.10.2020
Tentoraz vás zavedieme do malého zvieracieho raja, ktorý našiel svoje miesto neďaleko Piešťan, pri brehu Vodnej nádrže Sĺňava. Tunajší Eko Park v sebe snúbi kontaktnú zoo, nezvyčajné ubytovanie i príjemné posedenie.

SR, Piešťany – uzdravujúce mesto
Publikované: 18.1.2017
Navštívte spolu s nami jedno z najvýznamnejších kúpeľných miest na Slovensku, ktoré je bohaté nielen na prírodné bohatstvo, ale aj kultúru či úchvatné pamiatky. Tým miestom sú Piešťany.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Piešťany – prechádzka po Eko Parku
Kúsok od kúpeľného mesta Piešťany, pri priehradnom jazere Sĺňava vyrástla nová atrakcia pre rodin...

SR, Piešťany – mesto rodu Winterovcov
Ako už názov dnešnej fotogalérie napovedá, navštívime mesto Piešťany, ktoré je späté s rodinou Wi...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Objavujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
1. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení

Aktuality:

25.6.2022
V poradí 67. ročník folklórneho festivalu Východná sa uskutoční od 29. júna do 3. júla 2022 v obci Východná. Lákadlom tohtoročného festivalu budú nielen víťazi celoštátnych súťaží, ale i originálne celovečerné programy, profesionálny súbor z Budapešti, prezentácia gajdošskej tradície a bohaté interaktívne a vzdelávacie programy pre deti a dospelých.
23.6.2022
V dňoch 25. a 26. júna 2022 sa v priestoroch starého rušňového depa Bratislava východ uskutoční v poradí už 22. ročník celoslovenského zrazu historických železničných vozidiel - Rendez 2022. Návštevníkov čaká nielen vyše tridsať prevádzkyschopných historických hnacích vozidiel, ale aj bohatý sprievodný program.
22.6.2022
Všetci pretekári, nadšenci a priaznivci automobilizmu sa už dozaista nemôžu dočkať unikátneho podujatia a pretekov 500km slovenských, ktoré sa uskutočnia od 29. júna do 2. júla 2022. Súčasťou pretekov bude aj skvost na koľajniciach, vlak Slovenská strela.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 25. 6. 2022
sviatok:Tadeáš

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X