www.infoglobe.sk » Hotel Park Piešťany: Miesto, kde sa postarajú o vaše unavené telo i myseľ

Hotel Park Piešťany: Miesto, kde sa postarajú o vaše unavené telo i myseľ

Piešťany sú najznámejšie kúpeľné mesto na Slovensku. Balneoterapeutické procedúry, ktoré tu môžete absolvovať, sú zamerané najmä na liečbu chorôb či porúch pohybového ústrojenstva a centrálneho nervového systému. V centre mesta sa nachádza veľa zaujímavých historických budov a kúpeľných hotelov, v ktorých môžete načerpať silu a poriadne si oddýchnuť. A jedným z takýchto zariadení je aj hotel Park, o ktorom si niečo povieme.

Ešte predtým si ale trocha pripomenieme zaujímavú históriu tohto mesta, ktoré dnes vyhľadávajú všetci bez ohľadu na vek, národnosť a pohlavie.

Piešťany

História Piešťan

S mestom sa viaže niekoľko zaujímavých legiend o jeho založení. Najznámejšou z nich sú pávy, ktoré si svoje choré nohy vyliečili, keď sa kúpali v rieke a ponorili pritom do vtedy ešte nepoznaného a nepreskúmaného bahna.

Piešťany

Prvé písomné zmienky o Piešťanoch sú z obdobia okolo roku 1113, no liečiť sa tu začalo až v období 18. storočia. V rokoch 1772-1773 tu otvoril gróf Erdődy prvé kúpeľné centrum a sanatórium. Viac ako storočie sa grófska rodina angažovala v meste a rozvíjala sieť nemocníc a zdravotných stredísk.

moderný hotel Park Piešťany

Ešte väčší rozkvet však dosiahlo liečenie v Piešťanoch po roku 1909. Ľudovít Winter tu po smrti svojho otca postavil najznámejšie budovy a sanatóriá vrátane jedného zo symbolov Piešťan – hotel Thermia Palace. Aj vďaka tomu je Ľudovít Winter dnes považovaný za zakladateľa celého strediska.

Ideálne miesto na wellness procedúry

Hotel Thermia Palace neostal dlho jediným skvostom tohto kúpeľného mesta a vhodným miestom na výber uzdravujúcich pobytov pre seniorov v Piešťanoch. Veľký záujem o liečivé účinky termálnej vody a bahna spôsobil, že sa v meste začali stavať viaceré hotely, v ktorých sa mohli aj hostia zo zahraničia bez problémov ubytovať a svoje telo v kúpeľoch zrekreovať.

moderný hotel Park Piešťany

Dnes patrí k takýmto najznámejším komplexom aj moderný hotel Park Piešťany. Nachádza sa v obklopení nádherného Mestského parku a ramena rieky váh. To znamená, že o pokoj tela i duše sa postará aj prostredie, ktoré si jednoducho zamilujete.

moderný hotel Park Piešťany

Hotel poskytuje moderne zariadené izby, má k dispozícii veľkú reštauráciu, wellness zariadenia a príjemný personál. No a aby bol váš pobyt aj liečivý, môžete sa pri výbere liečebných procedúr poradiť s odborným lekárom.

moderný hotel Park Piešťany

Krátkou prechádzkou po parku, na ktorú sa je dobré radšej vybaviť pohodlným dlhým svetrom a kardiganom, sa dostanete do centra mesta, kde si môžete vychutnať v dobrej kaviarni lahodnú kávu alebo chutný obed. Nezabudnite navštíviť aj Kúpeľný ostrov, na ktorý sa z mesta dostanete cez Sklenený most.

Piešťany

Uvidíte, že to bude dovolenka a wellness, na ktorý nikdy nezabudnete.

 

GPS: 48°35'42.8"N 17°50'25.0"E

Zdroj: PR

Foto: hotelpark.sk, redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy I.
Publikované: 28.5.2017
Začiatkom tohto roku sme navštívili mesto Piešťany, ktoré nás okúzlilo natoľko, že sme sa sem museli vrátiť. Avšak tentoraz nielen na jeden deň. Postupne sme objavovali prírodné zákutia, pamiatky a históriu tohto kúpeľného mestečka, ktoré vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy II.
Publikované: 4.6.2017
Minulý týždeň sme začali so spoznávaním kúpeľného mesta Piešťany. Navštívili sme Kolonádu, mestský park aj Kursalon. Dnes budeme pokračovať. Prvou zastávkou bude Dom umenia.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy III.
Publikované: 11.6.2017
Od bývalého luxusného hotela Grand Hotel Royal sme sa vydali na ulicu Sad A. Kmeťa resp. Winterovu ulicu, ktorá nás prevedie historickým centrom mesta. Hneď po prvých krokoch sa ocitáme v zástavbe tzv. penziónov Berlín (Dr. Cmunt).

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy IV.
Publikované: 18.6.2017
Minulý týždeň sme začali spoznávať krásy a pamiatky piešťanskej pešej zóny. Dnes budeme v podobných potulkách pokračovať. Našou prvou zastávkou je most zaľúbených, ktorý sa nachádza pár krokov od nemocnice resp. informačného centra.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy V.
Publikované: 25.6.2017
Minulý týždeň sme sa poprechádzali historickým centrom kúpeľného mesta Piešťany a našu púť sme ukončili pri funkcionalistickom skvoste – Kolonádovom moste, ktorý sa nazýva aj Sklený most.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy VI.
Publikované: 2.7.2017
Po prejdení Kolonádového mosta sme sa ocitli na Kúpeľnom ostrove. Táto oáza zdravia bola zahalená do nádhernej upravenej zelene, ktorú pretínali chodníčky a malé námestia. Tie boli obklopené krásnymi historickými stavbami, ktoré ukrývajú doslova poklady.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy VII.
Publikované: 9.7.2017
Posledné týždne sme si predstavovali pamiatky, prírodné zákutia a pozoruhodné miesta kúpeľného mesta Piešťany. Dnes naše putovanie pomaly ukončíme, a to návštevou osobného prístavu na pravom brehu rieky Váh, odkiaľ vyrazíme na dobrodružnú plavbu.

SR, Piešťany – nezabudnuteľný zážitok v Eko Parku
Publikované: 11.10.2020
Tentoraz vás zavedieme do malého zvieracieho raja, ktorý našiel svoje miesto neďaleko Piešťan, pri brehu Vodnej nádrže Sĺňava. Tunajší Eko Park v sebe snúbi kontaktnú zoo, nezvyčajné ubytovanie i príjemné posedenie.

SR, Piešťany – uzdravujúce mesto
Publikované: 18.1.2017
Navštívte spolu s nami jedno z najvýznamnejších kúpeľných miest na Slovensku, ktoré je bohaté nielen na prírodné bohatstvo, ale aj kultúru či úchvatné pamiatky. Tým miestom sú Piešťany.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Piešťany – prechádzka po Eko Parku
Kúsok od kúpeľného mesta Piešťany, pri priehradnom jazere Sĺňava vyrástla nová atrakcia pre rodin...

SR, Piešťany – mesto rodu Winterovcov
Ako už názov dnešnej fotogalérie napovedá, navštívime mesto Piešťany, ktoré je späté s rodinou Wi...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Kúzlo Vianoc

1. 11. – 31. 12. 2021
1. cena:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
2. cena:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
3. cena:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
1. cena redakcie:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
2. cena redakcie:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
3. cena redakcie:
Kúzelný balíček plný prekvapení!

Aktuality:

27.11.2021
V ankete strom roka 2021 získal prvé miesto vyše 70 ročný buk, stojaci v centre Starého Smokovca, ktorý bude reprezentovať Slovensko i v súťaži Európsky strom roka.
24.11.2021
Aj tento rok sa návštevníci Vysokých Tatier môžu tešiť na Tatranský ľadový dóm, ktorý tradične „vyrástol“ na Hrebienku. Nesie podobu jedného z najvýznamnejších pútnických miest v Európe, ako symbolu konca doby poznačenej pandémiou  a nového začiatku.
23.11.2021
Oblastná organizácia cestovného ruchu ,,ŠARIŠ“- Bardejov, v spolupráci s miestnymi združeniami a aktivistami, dokončila obnovu turistickej infraštruktúry v lokalite Kláštorisko – Mníchovský potok. Na tomto zrevitalizovanom archeologickom nálezisku pribudol altánok a informačná tabuľa.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 30. 11. 2021
sviatok:Ondrej, Andrej

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X