www.infoglobe.sk » Horné Rakúsko – ferraty, turistika aj skvelé kúpanie pri jazerách

Horné Rakúsko – ferraty, turistika aj skvelé kúpanie pri jazerách

Publikované: 24.8.2020
Máte chuť vyraziť za krásnou prírodou, športom aj osviežením? Naším cieľom bude tento raz Horné Rakúsko, ktoré je pre letné dni ako stvorené. Podobný nápad má síce plno ďalších cestovateľov, ale ani tak sa nestretávame s preplnenými plážami okolo tunajších jazier, ani sa netvoria davy na tunajších ferratách, cyklistických trailoch či turistických cestách.

Našou prvou zastávkou je Atterské jazero. Toto ľadovcové jazero je tretím najväčším v Rakúsku, má krásne priezračnú vodu, ktorá je v letných mesiacoch až neobvykle teplá. Dosahuje totiž teplotu aj 25 °C. Kúpanie je tu preto príjemné aj večer ako osvieženie po celodennej túre. Na koho by voda však bola príliš teplá, môže sa schladiť v podstatne studenšom prítoku jazera Äußere Weißenbach. Tu sme namerali teplotu 8 °C. Kúsok pred jeho ústím do Atterského jazera v mestečku Weißenbach am Attersee sa nachádza navyše aj príjemné posedenie.

prítok Äußere Weißenbach cesta do Weißenbach am Attersee

Z mesta Weißenbach am Attersee sa dá vyraziť na peknú ferratu Attersee Klettersteig, ktorá dosahuje až náročnosť D. Viac ako päťdesiatkilometrový okruh okolo jazera uvítajú cyklisti s cestným bicyklom. V hornatom okolí sa potom nachádzajú jednoduchšie traily pre horské bicykle a v týchto dňoch sú tu veľmi populárne aj elektrobicykle, ktoré tu využíva väčšina návštevníkov. Traily aj turistické chodníky vedú okolo ďalšieho jazera – Schwarzensee, kde sa dá tiež vykúpať. Alebo pre spestrenie, kúsok od jazera sa nachádzajú aj pekné vodopády pri chodníku Salzkammergut Trail Klassisch, ktoré nie sú zvýraznené na mape, ale je pod nimi tiež pekné kúpanie. Trail pre bicykle pokračuje potom do obce Russbach a mestečka Strobl, červenou turistickou cestou je však možné sa vydať k jazeru Haleswiessee a cez peknú vyhliadku na celé Atterské jazero doraziť späť až do Weißenbachu am Attersee. Len pozor, cesta za jazerom prakticky mizne, vedie však cez lúku do kopca a poznať sa dá podľa stôp od kopýt kráv. Po približne kilometri je opäť dobre značená.

Haleswiessee

cestou na Schwarzensee – vodopády s možnosťou kúpania cestou na Schwarzensee

Schwarzensee

Nasledujúci deň ráno sa presúvame smerom na Travenské jazero a mierime konkrétne k hore Predigstuhl, ku ktorej vedie pekná ferrata Mein Land – Dein Land, ktorá dosahuje náročnosť C. Pozdĺž ferraty vedie aj náročnejší peší chodník, ktorým sa tiež dá dosiahnuť vrchol Predigstuhlu, nachádzajúci sa vo výške 1278 metrov nad morom. Je odtiaľ nádherný výhľad na hory oproti a Halštatské jazero. Okruh s ferratou i bez je od najbližšieho parkoviska dlhý necelých 6 kilometrov. Na kúpanie sa vraciame potom na Travenské jazero, ktoré je mierne studenšie než Atterské, ale aj tak je tam skvelé kúpanie s krásnym okolím.

Predigstuhl Predigstuhl

Travenské jazero

Víkend alebo dovolenka v Hornom Rakúsku je ideálna ako pre rodiny s deťmi, tak aj pre mladých či aktívnych športovcov, tiež pre tých, čo hľadajú iba príjemný oddych pri vode.

 

GPS: 47°52'09.4"N 13°32'38.1"E

Text a foto: Veronika Schubertová

Preklad: Oskár MažgútDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Rakúsko: Hallstatt – malebné mestečko na brehu jazera
Publikované: 6.4.2015
Toto malebné mestečko, patriace k svetovému dedičstvu UNESCO, sa nachádza v strede Rakúska, v oblasti, ktorá sa nie nadarmo nazýva Soľná komora. Táto oblasť je ohraničená vysokými vápencovými hrebeňmi a nachádza sa tu veľa krásnych jazier.

Rakúsko, Salzburg: Javisko sveta
Publikované: 16.5.2019
Označenie Javisko sveta (Die Bühne der Welt) dáva tušiť, že to najpôsobivejšie, čo môže človek vo svete hudby zažiť, sa deje práve tu. A možno nejde len o hudbu, krásne a historické mesto Salzburg by obstálo aj bez mozartovského kultu, ktorý je tu už po desaťročia nastolený.

Rakúsko, Zell am See – čarovný salzburský región
Publikované: 26.1.2020
Dnes nás čaká výlet do rakúskej spolkovej krajiny Salzbursko, presnejšie do úchvatného regiónu Zell am See, presláveného veľkolepými lyžiarskymi strediskami, nádhernými jazerami, malebnými dedinkami či majestátnymi horami.

Nemecko, Bad Füssing – termálne kúpele kúsok od Českých Budějovíc I.
Publikované: 30.11.2015
Poslednú dobu viac cestujem a spoznávam veľmi zaujímavé miesta. Návšteva termálnych kúpeľov a wellness pobytov je teraz veľmi populárna. Keď som teda dostala ponuku do jedných kúpeľov vyraziť, tak som vôbec neváhala.

Rakúsko, ferrata Drachenwand: kondička, sila, skúsenosť
Publikované: 1.11.2015
Pokiaľ hľadáte zložitejšiu ferratu, tak sa vydajte na Drachenwand do Rakúskych Álp. Grandiózny výhľad na Mesačné jazero (Mondsee) a dachsteinský masív vyžaduje fyzickú kondičku, poriadnu dávku vnútornej sily a predchádzajúce skúsenosti. Vďaka týmto aspektom si vychutnáte ako výstup na Dračiu stenu (Drachenwand), tak pohľad na alpské panorámy.

Rakúsko: Traunstein – ferratový strážca Soľnej komory
Publikované: 12.10.2015
Zavítajme na jednu z najkrajších zaistených ciest v Alpách. Pod vami sa striebri pokojná hladina azúrového soľného jazera Traunsee, na ktoré dohliadajú strážcovia Julských Álp, na horizonte sa klania Dachstein, Totes Gebirge a šumavské lesy. Tak to je vysnívaný Traunstein.

Nemecko, Sasko – Mníška v Žitavských horách
Publikované: 14.9.2015
Hľadáte ferratu, kde si môžete vyskúšať všetky možné nástrahy? Na česko-nemeckých hraniciach je skala nazývaná Mníška, ktorá je obohnaná lanom, skobami, chytmi, rebríkmi, mostíkom, prevismi, priepasťami aj tiesňavami.

Rakúsko, Štajersko - Medvedia tiesňava a vrch Hochlantsch
Publikované: 11.2.2015
Rakúsko je alpská krajina oplývajúca nespočetným množstvom prírodných krás. Nemusia to byť vždy len vychýrené lyžiarske strediská, či do výšok siahajúce zasnežené končiare monumentálnych alpských štítov, ktoré sa oplatí navštíviť. Nemenej zaujímavé sú aj dve obdivuhodné lokality nachádzajúce sa neďaleko mesta Graz v pohorí Grazer Bergland – Medvedia tiesňava a vrch Hochlantsch.

Rakúsko, Štajersko – cyklistika, pikniky a skvelé podujatia
Publikované: 24.4.2019
Po dlhšom čase sa vrátime do pôvabnej rakúskej spolkovej krajiny Štajersko, ktorá je čoraz väčšmi vyhľadávanou turistickou destináciou. Tento raz sa zameriame na cykloturistiku, avšak nevynecháme ani ďalšie zaujímavé aktivity či podujatia, ktoré robia Štajersko výnimočným.


Súvisiaca fotogaléria

Rakúsko, Štajersko: Hartberg – predvianočná atmosféra
Menšie štajerské mestečko Hartberg, v ktorom žije len približne 6 a pol tisíc obyvateľov, nás pri...

Rakúsko, Salzbursko – lokalita Skicircus
Lyžiarsku lokalitu Skicircus rozprestierajúcu sa v oblasti nad obcami Saalbach, Hinterglemm a Leo...

Rakúsko: Graz - pohľad do Štajerského Hradca I.
V dnešnej fotogalérii s nami zavítate do Štajerského Hradca (slovenský historický názov mesta Gra...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jeseň na bicykli

27. 8. – 31. 10. 2020
1. cena:
Dve vstupenky do expozície Nestville Distillery
2. cena:
Kniha Okolo Slovenska na bicykli od rodinného vydavateľstva Dajama
3. cena:
Kniha Čarovný Liptov od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Štartovací balíček do súťaže Všetci na bajk 2021
2. cena redakcie:
Nové vydanie ORAVA – Panoráma ľudovej piesňovej a hudobnej kultúry (október 2020)
3. cena redakcie:
Kniha Moje najkrajšie cesty za spoznaním sveta od Marcela Králika

Aktuality:

21.9.2020
Medzinárodný deň architektúry ponúkne cez tri stovky akcií v rôznych mestách v Čechách a tiež na Slovensku. V týždni od 1. do 7. októbra vás pozýva na miesta verejnosti bežne neprístupné. Hlavná téma tohtoročného ročníku je UDRŽATEĽNOSŤ a podtéma Sociálny aspekt.
18.9.2020
Počas víkendu 26. a 27. septembra 2020 sa uskutoční podujatie, ktoré deti doslova milujú – Šarkaniáda na zámku Schloss Hof.
16.9.2020
V osade Magurka (Partizánska Ľupča) sa vracajú ku svojim dávnym koreňom. Začiatkom októbra sa bude v najvyššie položenej osade na Slovensku ryžovať zlato. Zároveň sa slávnostne otvorí banský náučný chodník, ktorý opisuje bohatú históriu tejto lokality. Pri otvorení je pripravený aj pestrý sprievodný program.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NEPÁL:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 21. 9. 2020
sviatok:Matúš
dnes:
pondelok 21.9.
23 °C
zajtra:
utorok 22.9.
24 °C