www.infoglobe.sk » Dovolená na Slovensku i v Česku je dobrý nápad!

Dovolená na Slovensku i v Česku je dobrý nápad!

Publikované: 20.12.2020
V čase, keď pandémia ochorenia COVID-19 spôsobená koronavírusom zasiahla nie len naše zdravie, ale aj ekonomiku – cestovanie nevynímajúc, je ťažké plánovať si dovolenku či relax na nasledujúci rok. Každopádne vycestovať niekam k moru alebo do exotiky sa nateraz javí ako málo pravdepodobné. Avšak zúfať nemusíte, nakoľko Slovensko i susedná Česká republika ponúka množstvo možností kvalitného ubytovania, zážitkov či oddychu v obklopení prírody.

V súčasnosti, keď komerčná letecká doprava funguje vo výrazne obmedzenom režime, zrušená je väčšina kultúrnych podujatí, uzatvárajú resp. neotvárajú sa lyžiarske strediská i obchody (okrem potravín, drogérií, novinových stánkov a pod.) je dobré si naplánovať dovolenku, a aspoň na chvíľku sa odtrhnúť od hektického života, ktorý panuje všade okolo nás.

Bratislava

Dovolenka na Slovensku

Ideálnou možnosťou bezpečného trávenia a vychutnania si voľného času je dovolenka na Slovensku. Vydajte sa na prechádzku Bratislavou, na turistiku do Tatier alebo objavujte pamiatky UNESCO, ktoré pretrvali stáročia. Slovensko je bohatá a rôznorodá krajina ponúkajúca nielen raj (Slovenský), ale aj jedinečnú drevenú sakrálnu architektúru, tajomný podzemný svet v podobe jaskýň, liečivé vody v kúpeľných mestečkách a nejednu stredovekú pevnosť. Samozrejme kvalitné ubytovanie na Slovensku ponúkajú nielen hotely s vysokým štandardom služieb, ale aj menšie penzióny či priváty.

Vysoké Tatry

Pokiaľ vám nevyhovuje tento druh služieb, môžete využiť chaty na prenájom, ktoré ponúkajú nielen skvelé ubytovanie, ale aj záruku relaxu v súkromí. Väčšina chát je situovaná v blízkosti atraktívnych turistických cieľov, preto núdza o zábavu či poznávanie nebude.

 Pribylina – Múzeum liptovskej dediny v prírode

Dovolenka v Českej republike

Objavovať sa oplatí aj susedné Česko, nakoľko ponúka na malom území veľa fantastických miest z celého sveta. Neveríte? Tak navštívte Českú Kanadu, Moravské Toskánsko či České Švajčiarsko. Taktiež tu môžete objaviť rozprávkovú krajinu Narnie, tiesňavy podobné Grand Canyonu, ako aj romantické záhrady malého Versailles. Nechýba tu hora Fudži i český Matterhorn. Znie to neuveriteľne, že?

Praha

Vynechať by ste nemali ani ubytovanie v Prahe. Táto stovežatá perla vás očarí nielen architektúrou, ale aj jedinečnou atmosférou. Chvíľku dozaista potrvá, kým sa ulice tohto mesta zaplnia zahraničnými turistami, o to viac si ju môžete vychutnať.

Brdy

Česká republika je tiež krajinou hradov, zámkov, nedotknutých prírodných parkov, vodných plôch, náučných chodníkov, chránených území a tak ďalej. Jednoducho, každý si tu nájde kúsok toho, čo má rád.

Český Krumlov

Či už si zvolíte dovolenku na Slovensku alebo v Čechách, doprajete si určite zaslúžený odpočinok a navyše pomôžete tým aj všetkým ľuďom, ktorí v tejto oblasti pracujú. Vašou odmenou budú nielen kvalitné služby, ale aj čarovný úsmev, poďakovanie a dobrý pocit.

 

GPS: 48°08'42.2"N 17°06'24.4"E (Bratislava)

GPS: 50°05'09.8"N 14°24'51.8"E (Praha)

Text: PR, redakcia

Foto: redakcia, Pixabay.comDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Bratislava - hlavné mesto Slovenska
Publikované: 20.11.2009
Bratislava patrí k trojici stredoeurópskych metropolí – Viedni, Budapešti – ktoré ležia na modrom Dunaji. Usadená v nížine, je obklopená rozprávkovou panorámou Malých Karpát.

SR, Nízke Tatry – Chata Milana Rastislava Štefánika
Publikované: 13.12.2020
Štefánička – tak sa familiárne nazýva vysokohorská chata, ktorá sa v priebehu desiatok rokov stala neoddeliteľnou súčasťou nízkotatranskej krajiny i turistického života. Oficiálne Chata Milana Rastislava Štefánika nachádzajúca sa v sedle pod vrchom Ďumbier sa dočkala nového knižného spracovania, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch radi predstavíme.

SR, Vysoké Tatry – Chata pri Zelenom plese I.
Publikované: 7.2.2013
Vo východnej časti Vysokých Tatier v závere doliny Zeleného plesa sa nachádza turistami obľúbená Chata pri Zelenom plese ľudovo nazývaná aj „Brnčalka“. Chata leží pri smaragdovo priezračnom plese a je obklopená mohutnými tatranskými štítmi. Osud chaty sa začal písať už na sklonku 19. storočia. Vydajte sa spolu s nami na túru poznania tejto chaty uprostred hôr.

SR, Banská Štiavnica: starobylá kráska v lone prírody – VIDEO
Publikované: 27.6.2017
Vydajte sa prostredníctvom nášho dnešného videočlánku na spoznávanie Štiavnického regiónu, ktorého pomyselným kultúrnym, historickým a spoločenským centrom je Banská Štiavnica.

ČR, Praha – krásna aj škaredá žižkovská veža I.
Publikované: 3.2.2016
V našom putovaní po tradičných aj menej tradičných miestach Českej republiky sa dnes zastavíme v stovežatej Prahe, nad ktorou bdie jedna z výrazných novodobých dominánt – žižkovská veža.

ČR, Praha - Parížska ulica: zóna luxusu – VIDEO
Publikované: 14.1.2014
Bezpochyby najdrahšia ulica v Česku – už podľa toho, aké názvy značiek sa odrážajú vo výkladoch na spojnici medzi pražskou Letnou a večne živým Staromestským námestím.

ČR, Český Krumlov – za históriou do južných Čiech
Publikované: 23.7.2020
Za normálnych okolností je mesto preplnené turistami, v dôsledku boja s koronavírusom teraz ale môžete vidieť Krumlov poloprázdny. Takže neváhajte a choďte, pretože zachovalejší historický celok v Českej republike totiž reprezentuje už len Praha.

ČR: Valtice – vinárske hlavné mesto Moravy – VIDEO
Publikované: 5.7.2016
Za minulého režimu zabudnuté pohraničné mesto, kam nikto nejazdil, dnes prekvitajúce vinárske centrum plné veľmi schopných ľudí. Mesto Valtice patrí spolu s Lednicami do svetového dedičstva UNESCO a nájdete tu nielen krásny renesančno-barokový zámok a park, ale aj preslávený Salón vín, dva krásne kostoly, mnoho zaujímavých domov a niekoľko stavieb v Lednicko-valtickom areáli. V rámci návštevy južnej Moravy vám odporúčame aspoň na pár hodín sa tu zastaviť, ideálne je, ak si môžete na návštevu Valtíc vyhradiť celý deň.


Súvisiaca fotogaléria

ČR, Jeseník – prechádzka svetovými kúpeľmi
Pozývame vás na potulku po svetoznámych kúpeľoch situovaných na severozápadnom okraji mesta Jesen...

ČR, Adršpašsko-teplické skaly a Horolezecké múzeum
V dnešnej fotografickej prechádzke zavítame do oblasti medzi Adršpachom a Teplicami nad Metují vo...

SR, Slovenský raj – príroda z iného sveta
V severovýchodnej časti Slovenského Rudohoria sa rozprestiera Národný park Slovenský raj. Vyhláse...

ČR, Brno – metropola Moravy
Hlavným kultúrnym, spoločenským a vzdelanostným centrom Moravy je druhé najväčšie mesto v Čechách...

SR: Milujeme slovenské hory
Slovensko je krajina bohatá na krásnu prírodu, ktorú obklopujú majestátne vrchy a malebné údolia....

Slovensko: Komárno - mesto pamätníkov
Juhoslovenské mesto Komárno má bohatú históriu, o čom svedčia mnohé pamiatky a pamätníky doslova ...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
3. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčekový kancelársky balíček od portálu Infoglobe

Aktuality:

22.1.2021
Fotopublikácia Slovenské hrady a zámky Slovenska z autorského pera Milana Paprčku bola spracovaná ako audiokniha pre seniorov. Na konci minulého roka bola darovaná domovom dôchodcov vo forme DVD nosičov a v súčasnosti je už dostupná aj širokej verejnosti.  
20.1.2021
Časopis Krásy Slovenska, ktorý je venovaný prírodným unikátom a kultúrnym zaujímavostiam Slovenska, turistike, cestovnému ruchu, horolezectvu, jaskyniarstvu, ochrane prírody a tradíciám sa v tomto roku dožíva jubilejných 100 rokov.
18.1.2021
Krehké vianočné ozdoby zostavené z maličkých trblietavých perličiek, ktoré poznajú celé generácie, sa vyrábajú v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné striebro v podobe hviezdičiek, zvončekov či postavičiek, ktoré sú svetovým unikátom a technológiu výroby pozná len hŕstka ľudí, sa dočkalo zápisu do UNESCO.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 22. 1. 2021
sviatok:Zora
dnes:
piatok 22.1.
10 °C
zajtra:
sobota 23.1.
4 °C