www.infoglobe.sk » Dolné Rakúsko: Adventné tradície, história a čarovné miesta

Dolné Rakúsko: Adventné tradície, história a čarovné miesta

Publikované: 24.11.2019
V čase blížiacich sa Vianoc sa v Dolnom Rakúsku otvárajú brány zámkov, kláštorov a kováčskych dielní. Taktiež umenie remeselníkov a trubačov môžete spoznávať na rozmanitých adventných trhoch. Predvianočnú atmosféru umocňujú nielen pôsobivé koše s horiacim ohňom a pariace sa hrnčeky vareného muštu, ale aj nádherné prostredie, tvorené starými múrmi a jedinečnými prírodnými krásami. Staré zvyky, na ktoré sa vo vianočnom zhone často zabúda, tu zažijete takmer na každom kroku.

Pozývame vás na návštevu 6 dolnorakúskych regiónov, ktoré sú vďaka výhodnej polohe v okolí hlavného mesta Rakúska - Viedne ľahko dostupné verejnou dopravou i autom.

Weinviertel - (c) Weinviertel Tourismus / Astrid Bartl

Weinviertel - zvyky a tradície vínneho regiónu

Weinviertel - (c) Weinviertel Tourismus / Astrid BartlWeinviertel, Kellergasse - (c) Niederösterreich Werbung / Robert HerbstZažite pocit z Vianoc a adventného obdobia, ako sa slávili kedysi, a to vďaka vínnym uličkám a kulisám historických pamiatok v regióne Weinviertel. Pokiaľ tu budete hľadať vianočné koláčiky, pýtajte si „Weihnachtskrapferl“! Ide totiž o miestne označenie sladkého sviatočného pečiva. Radostné očakávanie Vianoc si môžete spríjemniť prechádzkou najdlhšou vínnou uličkou v Európe v obci Hadres alebo pri prechádzke cez Loamgrui, idylickú dedinku s približne 60 lisovňami. Všetky tipy na adventné trhy v tejto oblasti nájdete TU

Weinviertel, Kellergasse - (c) Niederösterreich Werbung / Robert Herbst

Žiarivé Vianoce - to je horúci mušt a železné iskry

Gaming - (c) Mostviertel Tourismus, schwarz-koenig.atSvetlo a oheň, mušt a železo. Patróni regiónu Mostviertel sa vo svojej najlepšej podobe prezentujú na adventnom podujatí „Žiarivé Vianoce“ (Flammende Weihnacht). Oheň a chlad vytvoria v zámkoch Waidhofen a. d. Ybbs, Neubruck, St. Peter in the Au, v kováčstvach v meste Ybbs, v kartuziánskom kláštore Gaming a opátstve Seitenstetten príjemnú a výnimočnú predvianočnú atmosféru. Malé, ale čarovné adventné podujatia v Lunzi, Sonntagbergu, Rosenau a Reinsbergu prvýkrát obohacujú ponuku trhov a pozývajú na vianočnú pohodu. Viac adventných výletných tipov nájdete TU.

Waidhofen - (c) Mostviertel Tourismus, schwarz-koenig.at

Advent vo Wachau - zažite jedinečné historické kulisy

Melk - (c) Niederösterreich Werbung / Michael LiebertSústreďte sa na to podstatné - rodinu a priateľov, a popritom si vychutnajte najpokojnejšie obdobie roka. Tam, kde v lete kvitnú vinice, ovocné sady a záhrady v celej svojej kráse, nastáva v zime skutočný pokoj. Zámky Rossatz a Spitz, opátstva Melk a Göttweig i zrúcaniny hradov Dürnstein a Aggstein sa uprostred krajiny svetového kultúrneho dedičstva počas programu „Adventu vo Wachau“ stávajú dejiskom adventných koncertov a trhov. Keď zatrúbia trubači a vôňa vareného vína sa šíri údolím Dunaja, všade nastáva pokojná atmosféra. Tradičné vianočné trhy na námestí Rathausplatz v St. Pölten, hlavnom meste Dolného Rakúska, rovnako ponúkajú všetko, čo si od trhov želáte a na čo sa vždy najviac tešíte. Zároveň si nenechajte ujsť úplnú novinku! V lesku vianočných svetielok sa počas prvého tohtoročného adventného víkendu po prvýkrát rozžiari botanická záhrada GARTEN TULLN. Prehľad všetkých adventných trhov v oblasti Wachau nájdete TU.

Göttweig - (c) Niederösterreich Werbung / Robert HerbstSt. Polten - (c) Niederösterreich Werbung / Robert Herbst

Vo Viedenskom lese sa rozžiaria najmä detské oči

Bad Vöslau - (c) Märchenhaften Advent, Silke EbsterAdventné trhy vo Viedenskom lese sú rovnako pestré, ako adventný kalendár v detskej izbe. Pred čarovne nasvieteným hradom v Bad Vöslau pobehujú živé vianočné stromčeky a rozprávkové postavičky. Na hrade Neuhaus sa zjaví aj Perinbaba, ktorá zatrasie svojou perinou a porozpráva deťom rozprávkový príbeh. Na cestu do minulosti vás zavedie prehliadka historických miestností bývalého poľovníckeho zámku Habsbursko-lotrinskej dynastie, ktorá je exkluzívne prístupná návštevníkom adventných trhov.

Bad Vöslau - (c) Märchenhaften Advent, Rene Kussnow

Zimná adventná túra vo Viedenských Alpách

Kirschlag - (c) Wiener Alpen / Christian KremslZamrznuté potoky a zasnežené hory sú jedinečnými prírodnými lokalitami adventných trhov typických pre tento región. Vo Viedenských Alpách je návšteva útulných vianočných trhov často spojená so zimnou prechádzkou. Na hradnom kopci vysoko nad mestom Kirschlag v ruinách hradu si pri pití punču môžete vychutnať dokonalý pohľad na kopce pohoria Bucklige Welt. V elegantnom zámku Reichenau sa návštevníci môžu prechádzať medzi stánkami vianočných trhov v obci Rohr im Gebirge a ochutnať šunku z diviny pripravenú podľa starého receptu, údeného pstruha a trhance. Všetky ďalšie tipy na adventné trhy v tejto oblasti nájdete TU

Reichenau - (c) Wiener Alpen / Christian Kremsl

Vo Waldvierteli je remeslo srdcovou záležitosťou

Adventné trhy, Rosenburg - (c) Waldviertel Tourismus, Studio KerschbaumRučne vyrábané produkty, dostupné na adventných trhoch v regióne Waldviertel, dodávajú darčekom ešte viac jedinečnosti a krásy. Mnohé remeselné kúsky zo stánkov vianočných trhov na zámku Rosenburg, v Grafeneggu, Zwettlu a v meste Weitra vás potešia, ako darčeky pod vianočným stromčekom. Na adventných trhoch sa môžete inšpirovať a potom si v rámci Waldviertelských remeselných týždňov vyskúšať remeslá na vlastnej koži. Na chvíľku sa tak stanete sústružníkmi, hrnčiarmi alebo tkáčmi. Ak by vám to však nestačilo, s pomocou skutočných profesionálov sa na podujatí Waldviertler Häferlgucker naučíte uvariť nejednu špecialitu z maku, zemiakov, piva, byliniek alebo si vyskúšate mnohé ďalšie regionálne pochúťky a špeciality.

Remeslá vo Waldvierteli - (c) Waldviertel Tourismus, Robert HerbstWaldviertler Häferlgucker - (c) Waldviertel Tourismus, Studio KerschbaumNa záver máme pre vás možnosť objednania si zadarmo brožúry s programom adventných dolnorakúskych podujatí TU alebo si môžete bez čakania stiahnuť  katalóg online v PDF TU.

Mestečko Weitra - (c) Waldviertel Tourismus, Studio KerschbaumŽeláme vám tie najkrajšie vianočné trhy v Dolnom Rakúsku.

 

GPS: 48°12'09.2"N 15°38'07.8"E (Sankt Pölten)

Zdroj: PR, Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: (c) Niederösterreich Werbung / Michael Liebert (úvodná), (c) pri fotografiách 

Textová úprava: redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Dolné Rakúsko: 6 regiónov s čarovnými vianočnými trhmi
Publikované: 28.11.2018
Chcete si spríjemniť adventný čas a zaujímajú vás rôzne regionálne tradície? Určite navštívte dolnorakúske adventné trhy. Prezradíme vám, kde je v Dolnom Rakúsku najkrajšia atmosféra a kam sa môžete ísť pozrieť na pôvodné zvyky.

Dolné Rakúsko: 5 neuveriteľných kulinárskych podujatí
Publikované: 1.9.2017
Celé mestá, mestečká a dediny v Dolnom Rakúsku počas Vinárskej jesene oslavujú zber hrozna a pôžitok z lahodného vína. Osem dolnorakúskych vínnych oblastí sa počas tohto obdobia spája a spoločne vytvoria až 830 km dlhú vínnu cestu, ktorá patrí medzi najdlhšie vínne cesty na svete.

Dolné Rakúsko: 4 tipy na nevšedné zážitky
Publikované: 21.3.2018
Jar patrí medzi najvhodnejšie obdobia, kedy sa oplatí vyraziť do Dolného Rakúska a objavovať jeho krásy. Ujdite zime na bicykli, vydajte sa na nové turistické chodníky, ochutnajte mladé vínka a vychutnajte si horské slnko počas posledných lyžiarskych dní.

Dolné Rakúsko:  Najkrajšie historické miesta
Publikované: 18.11.2015
Jeseň je v plnom prúde a s ňou aj pekné počasie, preto sme sa rozhodli inšpirovať vás k návšteve susedného Dolného Rakúska, ktoré priam pozýva objavovať históriu. Okrem najznámejšieho zámku Schloss Hof, ponúka táto spolková krajina aj niekoľko svetových historických unikátov, ktoré postupne predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Dolné Rakúsko - návšteva rozmanitých vinárskych slávností
Publikované: 27.3.2019
Dolné Rakúsko je rajom nielen pre cyklistov a turistov, ale je to predovšetkým krajina prvotriedneho vína. Šport, tradičnú gastronómiu a aj degustáciu vín vám ponúkajú regióny neďaleko slovenských i českých hraníc aj počas jari.

Dolné Rakúsko: 6 skvelých tipov na letné výlety do prírody
Publikované: 5.7.2017
Dolné Rakúsko je výnimočné svojou výbornou infraštruktúrou, skvelými službami a nespočetnými možnosťami na výlety do prírody a hôr. Počas horúcich letných dní práve hory a lesy ponúkajú príjemné osvieženie, zábavu a dobrodružstvo. Vybrali sme pre vás šesť tipov na výlety s nevšednými zážitkami typickými pre dolnorakúsky kraj.

Dolné Rakúsko: Cyklistický raj uprostred Európy
Publikované: 19.4.2017
Sieť cyklistických chodníkov s celkovou dĺžkou viac ako 4 200 kilometrov, osem top cyklotrás s premyslenou infraštruktúrou, cykloregióny s tematickým zameraním, hviezdicové cyklistické chodníky, novozriadené bike parky, traily a rodinné cyklochodníky, to všetko na vás čaká v Dolnom Rakúsku.

Dolné Rakúsko: Cyklotrasy, ktoré prepájajú celú Európu
Publikované: 1.5.2019
Cyklistická sezóna nám už začala, a preto vás dnes pozveme na skúšobnú jazdu po európskych cyklotrasách EuroVelo. Na sedadle bicykla budeme spoznávať krásy prírody, pamiatok i miest. Ako východiskovú krajinu pre nezabudnuteľné cyklistické zážitky si vyberieme Dolné Rakúsko.

Dolné Rakúsko: Kam sa oplatí ísť na bicykli
Publikované: 1.5.2016
Pomaly ale iste už začína cyklistická sezóna, preto je najvyšší čas vytiahnuť svojho dvojkolesového tátoša z garáže alebo pivnice, poumývať ho, namazať, dofúkať kolesá a vydať sa za dobrodružstvom. Pre tých čo radi objavujú svet na kolesách, sme pripravili zopár zaujímavých tematických okruhov u našich susedov.

Dolné Rakúsko: Letné osvieženie, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I.
Publikované: 19.6.2016
Ak neviete kam na letnú dovolenku, hory sú skvelou alternatívou k dovolenke pri mori. Osvieži vás horský vietor a slniť sa môžete na lesných čistinkách a terasách. Žiadne preplnené kúpaliská, zápchy ani hučiace klimatizácie. Iba krásne hory, krištáľové plesá a útulné chaty. Tak neváhajte a poďte s nami na jednodňový výlet, víkendový pobyt či celú letnú dovolenku do dolnorakúskych hôr.

Dolné Rakúsko: malebná dedinka Mitterbach
Publikované: 7.2.2011
Mitterbach je neveľká dedinka ležiaca v čarokrásnej prírode spolkovej krajiny Dolné Rakúsko. V posledných rokoch ju čoraz viac objavujú aj návštevníci zo Slovenska a Čiech, a to nielen pre jej polohu v lone prírody, nenáročnú časovú dostupnosť a dobré cestné spojenie, ale tiež pre množstvo pamiatok a zaujímavostí nachádzajúcich sa v jej okolí.

Dolné Rakúsko: Na bicykli rôznorodou krajinou
Publikované: 6.5.2015
V týchto dňoch sa nám do rúk dostala celkom nová cyklomapa Dolného Rakúska, ktorá ponúka okrem 7 hlavných TOP cyklistických okruhov aj cyklotrasy vhodné pre rodiny s deťmi i náročnejšie horské cyklocesty, ale predovšetkým celkom nové tipy na hviezdicové výlety so zážitkovými miestami a atrakciami.

Dolné Rakúsko: Lyžovanie v obľúbených lyžiarskych centrách
Publikované: 27.12.2018
Lyžiarske strediská v Dolnom Rakúsku sú známe tým, že ponúkajú možnosti takmer pre každého, kto má rád zábavu na svahu. Či ide o rodinný svah v Annabergu alebo zjazdovku svetového pohára v Semmeringu, dolnorakúske lyžiarske strediská ponúkajú naozaj všetko - od celkom ľahkých až po skutočne náročné zjazdovky.


Súvisiaca fotogaléria

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolnom Rakúsku II.
V predošlej fotogalérií sme zo sedla bicykla obdivovali krásy prírody, zaujímavých zákutí a miest...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolnom Rakúsku I.
Bratislava a jej okolie ponúka priam ideálne možnosti pre cykloturistiku. A tak sme sa rozhodli (...

Rakúsko: zámocký komplex Schloss Hof
Preneste sa spolu s nami do obdobia baroka, ktoré môžete obdivovať počas návštevy najväčšieho bar...

Dolné Rakúsko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolnom Rakúsku, v ktorej sa nachádza aj rovnomenné lyžiarske stredisko, k...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Náučné prechádzky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Sada vitamínov pre Vaše zdravie + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy - Linda a kľúč od Andary
1. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakcie:
Exkluzívna kolekcia mini dámskych vôní VERSACE
3. cena redakcie:
Knižná publikácia Bratislava známa - neznáma z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

12.6.2021
V Českých Budějoviciach je výstava sôch pod šírym nebom už tradíciou. Tie sa nachádzajú v uliciach i v parkoch, čo znamená, že umenie prichádza za ľuďmi do ich prirodzeného prostredia, a teda nemusíte za ním do galérií.
9.6.2021
Jednoduchšie cestovanie po Európskej únii umožní nová aplikácia GreenPass, do ktorej si naskenujete QR kódy potvrdzujúce vakcináciu, test či prekonanie ochorenia COVID-19 a následne sa jednoducho pri prekročení hraníc preukážete takýmto potvrdením.
8.6.2021
Milovníci adrenalínu sa dočkali. Vo Vysokých Tatrách vznikne nová zaistená turistická trasa tzv. via ferrata v Priečnom sedle, ktorá tak nahradí pôvodne plánovanú ferratu od vodopádu Skok na Predné Solisko v Mlynickej doline.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST na Slovensku:

TOP 5 MIEST na Slovensku

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Martin - hlavné mesto kultúry Slovákov

Bratislava - malé veľké mesto

Košice – unikátna metropola východného Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lone prírody

Trenčín – majestátny hrad nad Váhom

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 12. 6. 2021
sviatok:Zlatko
dnes:
sobota 12.6.
26 °C
zajtra:
nedeľa 13.6.
21 °C