www.infoglobe.sk » Cyprus: 4 hlavné dôvody, prečo by ste ho mali navštíviť

Cyprus: 4 hlavné dôvody, prečo by ste ho mali navštíviť

Publikované: 17.5.2021
Aj vy plánujete tohtoročnú dovolenku tak, aby ste nemuseli ďaleko a dlho cestovať? Aby ste pritom neboli ohrození na zdraví a zvládli všetko bez zbytočne komplikovaných potvrdení a karantény? V tom prípade si môžete začať plánovať dovolenku na Cypre, ktorý je turistami vyhľadávaný z mnohých ďalších zaujímavých dôvodov.

Ktoré presne to sú, si povieme v našom zaujímavom článku. 

Veľmi dobrá poloha

Takmer po celý rok má slnečný dovolenkový Cyprus veľmi dobrú polohu, pretože ostrov sa nachádza v Stredozemnom mori medzi Gréckom, Tureckom a Egyptom, takže nebudete musieť minúť za let pôsobivú sumu a tiež dlho čakať, kým sa prispôsobíte časovému pásmu. 

Cyprus

Prekrásne more a pláže

Exotické dovolenky si vyberáme a plánujeme najmä pre ich more a prekrásne pláže zaliate celý deň slnkom. Na Cypre je more všetkých odtieňoch azúrovej farby a niektoré pláže sú označené modrými vlajkami. 

Pokiaľ by vás ale nebavilo len tak celý deň polihovať na pláži. Pre milovníkov aktívneho odpočinku sú aj na Cypre k dispozícii rôzne druhy vodnej zábavy a množstvo prekrásnych pamiatok. Tak sa na ich spoznávanie vybavte ľahkými letnými šatami

Cyprus

Historické pamiatky a skvosty starovekých civilizácií

Dejiny civilizácie na Cypre siahajú až do neolitu. Ostrov bol „chutným sústom“ pre mnoho národov - Asýrčanov, Egypťanov, Peržanov, starých Grékov a Rimanov, ktorí tu vždy zanechali po sebe určitú stopu v podobe špecifickej architektúry. 

Jedným z takýchto najsvetlejších období v histórii Cypru je byzantské obdobie, z ktorého môžete napríklad v pohorí Troodos obdivovať vtedajšie kostoly a kláštory, z ktorých niektoré sú dokonca uvedené i v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.

Cyprus

Ideálna klíma

Výhodou exotických krajín, ktoré sú bližšie k rovníku, je aj ich podnebie. Po celý rok sú tu vhodné podmienky na relax aj zábavu. V hlavnej letnej sezóne príjemné teplo, ktoré však nie je moc silné.

Cyprus

Samozrejme, aby ste si relax pri mori užili plnými dúškami, nezabudnite sa na všetko dôkladne pripraviť, vybrať si výhodný last minute a preštudovať si zoznam všetkých dôležitých podmienok našej krajiny a tej cieľovej, do ktorej sa chystáte vycestovať za odpočinkom. 

Cyprus

GPS: 35°10'05.8"N 33°21'28.8"E

Zdroj: Partnerský článok

Foto: Pixabay.comDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Cyprus – Zem zasvätená bohyni Afrodite I.
Publikované: 13.3.2016
Cyprus je po talianskych ostrovoch tretím najväčším ostrovom v Stredozemnom mori. Nachádza sa južne od Turecka. Od roku 1974 je rozdelený na dve časti, a to tzv. Zelenou líniou. Na severnej časti ostrova sa rozkladá Severocyperská turecká republika a na juhozápade Cyperská republika, ktorá je členom EU.

Cyprus: Ostrov dvoch svetov I. - Nikózia
Publikované: 15.5.2023
Ak ste ešte neboli na Cypre, mali by ste sa sem vydať, zaručene vás okúzli – možno svojimi horami, starobylosťami či pôvabom miest. Nech je to ako chce, takú rozmanitosť zážitkov hneď tak všade nezískate.

Cyprus: Ostrov dvoch svetov II. - Kyrenia
Publikované: 22.5.2023
Z hlavného mesta Nikózie vyrážam smer Kyrenia (Girne). Mierime do hôr, ktoré prejdeme a už je vidieť more a severné pobrežie Cypru. Pod nami je prívetivé mesto Kyrenia s malebným prístavom a pôsobivým hradom.

Cyprus: Ostrov dvoch svetov III. – Famagusta
Publikované: 29.5.2023
Famagusta alebo Gazimagusa sa kedysi dávno nazývala Ammochostos, čo znamená „pochovaný v piesku“. Tunajšia krajina je celkom rovinatá, ale s úrodnými poliami, kde sú vidieť zelené potrubia. Tie privádzajú vodu z Turecka podmorským potrubím. Tu na Cypre je totiž nedostato vody.

Cyprus: Ostrov dvoch svetov V – polostrov Karpaz
Publikované: 15.4.2017
Karpaz je odpočinkovou zastávkou sťahovavých vtákov a nachádza sa tu 40 druhov orchideí. Vyskytuje sa tu tiež druhov hadov, ale len 3 druhy sú jedovaté. Karpaz je tiež vyhlásené miesto korytnačiek a divokých somárov.

Cyprus: Ostrov dvoch svetov VI – Pafos a krátky výlet do hôr
Publikované: 22.4.2017
Cestou do mesta Pafos ešte odbočím z diaľnice na panoramatickú vyhliadku Petra tou Romiou – rímsky kameň… Tu vraj Afrodita po prvý raz vystúpila na pevninu. Vo vode je obria skala, ktorá je pozoruhodná tým, že je z rovnakého materiálu ako pohorie Bes Parmak, ktoré je odtiaľ vzdialené 3 hodiny cesty. Legenda vraví, že byzantský vojak Dienis Arkitas, čo tu strážil pobrežie pred nájazdmi Arabov, odišiel na sever k Bes Parmak a z diaľky uvidel, ako sem mieria arabské lode. A tak vzal kus skaly a mrštil ňou až sem, aby ich odohnal…

Cyprus – Zem zasvätená bohyni Afrodite II.
Publikované: 20.3.2016
Na pláži zasvätenej bohyni lásky a krásy Afrodite sme si dokonale odpočinuli, a tak môžeme pokračovať v objavovaní pamiatok a prírodných krás Cyperskej republiky.


Súvisiaca fotogaléria

Cyprus: od dávnoveku po súčasnosť
Cyprus je tretím najväčším ostrovom v Stredozemnom mori a je rozdelený na tureckú a grécku časť t...

Cyprus: turistické letovisko Protaras
Mestečko Protaras, vzdialené asi 45 kilometrov od medzinárodného letiska v Larnake, bolo kedysi m...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakcie:
Láskyplný balíček
2. cena redakcie:
Láskyplný balíček
3. cena redakcie:
Láskyplný balíček

Aktuality:

31.5.2023
V Bardejovských kúpeľoch sa v piatok 2. júna 2023 slávnostne začne 26. ročník kúpeľnej sezóny. Na programe bude otvorenie Parku Bélu Kellera pri Stredisku obchodu a služieb, jeho hudobnej lavičky a pamätnej tabule. Chýbať nebude ani požehnanie minerálnych prameňov za účasti zástupcov cirkví v priestoroch kúpeľnej kolonády a mnoho iného.
30.5.2023
Opäť vám prinášame zaujímavý rebríček miest. Tentoraz vám predstavíme najbohatšie mestá sveta, z pohľadu počtu najbohatších ľudí žijúcich na jednom mieste. Do štúdie boli započítaní nielen milionári, stomilionári či miliardári žijúci v jednom meste, ale dôraz sa kládol aj na globálny a realitný význam daných lokalít.
27.5.2023
Aj toto leto sa môžete tešiť na množstvo podujatí či noviniek, ktoré spolu s obrovským prírodným potenciálom, kultúrnym bohatstvom a kvalitou poskytovaných služieb zaručia, že región Horehronia sa stane pre turistov obľúbenou dovolenkovou destináciou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 1. 6. 2023
sviatok:Žaneta
dnes:
štvrtok 1.6.
16 °C
zajtra:
piatok 2.6.
17 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X