www.infoglobe.sk » ČR, Soběhrdy: Farmapark – zábava pre celú rodinu

ČR, Soběhrdy: Farmapark – zábava pre celú rodinu

Publikované: 15.9.2019
Stredočeský kraj oplýva množstvom zaujímavých a krásnych miest. Jedným z nich je aj obec Soběhrdy, kde vyrástol unikátny rodinný park so zvieracími obyvateľmi a atrakciami, ktoré sa len tak nevidia.

Približne 7 kilometrov od Benešova (30 km od Prahy) sa nachádza sezónne otvorený rozľahlý rodinný Farmapark. Pre návštevu tohto miesta je ideálne vyraziť z domu autom. Pokiaľ takúto možnosť nemáte, odporúčame využiť autobusové linky zachádzajúce do samotnej obce alebo partnerskú taxislužbu z mesta Benešov. Taktiež sa naskytá možnosť tzv. cykloturistiky. My sme si k výletu ako dopravný prostriedok zvolili auto.

Farmapark Soběhrdy

Po dorazení na miesto sme pohodlne zaparkovali na priestranných parkoviskách, odkiaľ sme sa vydali k vstupnej budove. Po zakúpení vstupeniek sa ocitáme v upravenom prírodnom areáli, ktorý je domovom zvierat z celého sveta. V bezprostrednej blízkosti môžeme obdivovať ťavy, klokanov, pštrosy, byvoly, lamy, poníky, kozy, vysokohorské kravy, labute, muflóny, kapybary a podobne.

Farmapark Soběhrdy

Farmapark SoběhrdyFarmapark Soběhrdy

Veľmi nás teší, že všetkým zvieracím obyvateľom bol vytvorený pozoruhodný životný priestor s veľkými výbehmi pripomínajúcimi ich prirodzené prostredie. Momentálne tu žije vyše 250 zvierat. Niektoré z nich dokonca môžeme aj nakŕmiť, samozrejme iba špeciálnou stravou určenou pre daný druh zvieraťa. Dovedna sa tu nachádza cez desať takýchto stanovísk. Kŕmenie je väčšinou spojené s odborným komentovaním, takže sa nielen radujeme pohľadom i dotykom so zvieraťom, ale sa aj čo-to dozvedáme.

Farmapark Soběhrdy

Ďalšou neoddeliteľnou súčasťou parku sú atrakcie. Je ich tu neúrekom. Môžeme so svojimi ratolesťami absolvovať prechádzku prírodnými chodníčkami, poskákať si na obrovských trampolínach či skákacích hradoch, zabávať sa na tobogánoch, liezť po lanách, spoznávať vodný svet, hojdať sa na lanovej hojdačke, hrať hru na tzv. mravenisku, urobiť si hrad na pieskovisku či si oddýchnuť v hojdacích sieťach. V prípade nepriaznivého počasia je k dispozícií aj krytá herňa s kopou hračiek, preliezačiek a pódiom.

Farmapark Soběhrdy

Neváhame vyskúšať aj platené atrakcie v podobe tubingovej dráhy, kde sa na gumenom kolese spúšťame z kopca plného zákrut. V ponuke máme ešte jazdu na džípe, vláčiku či plávajúcich kruhoch, no akosi sme vyhladli.

Farmapark Soběhrdy

Postupne sa presúvame ku gastro prevádzkam, kde nachádzame varené, grilované, sladké i slané dobroty či osviežujúce nápoje. Je dobre vedieť, že pokiaľ si jedlo donesiete so sebou, tak tu nájdete množstvo miest na sedenie v podobe lavičiek so stolmi či altánkov. Dokonca je tu k dispozícií aj jedáleň s mikrovlnkou pre ohriatie pokrmu.

Farmapark Soběhrdy

Farmapark ponúka celodennú prechádzku pod holým nebom, kde si okrem pohľadu na zvieratká a atrakcie vychutnáte prechádzky po levanduľovom chodníčku, pokocháte sa vodnou kaskádou a tiež  si môžete vyskúšať aj virtuálnu realitu. Suvenírový infostánok je samozrejmosťou.

Farmapark Soběhrdy

Počas sezóny prebiehajú v parku rôzne akcie, ako napríklad skákacie víkendy, divadelné aj hudobné vystúpenia či chovateľské krúžky. Väčšina z podujatí prebieha v letnom amfiteátri alebo v už spomínanej krytej herni. V čase našej návštevy síce žiadna akcia neprebiehala, o to sme si však viac mohli užiť samotný park.

Farmapark Soběhrdy

Na záver nám nedá nespomenúť zopár čísel. Rodinný park ročne navštívi vyše 100 tisíc ľudí, o areál sa stará viac než 100 zamestnancov a ročne sa tu narodí niečo cez 40 mláďat, ktoré spolu s ostatnými zvieratami spotrebujú viac než 200 ton sena. To sú čísla, že?

Farmapark SoběhrdyFarmapark Soběhrdy

Farmapark je skutočným miestom rodinnej kultivovanej zábavy, ktorá približuje zvierací svet v lone prírody a poskytuje radosť, ktorú jednoducho odporúčame zažiť.

 

GPS: 49°49'24.7"N 14°44'30.1"E

Text a foto: Oskár Mažgút     Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Stredné Čechy: nová mapa kempov
Publikované: 16.1.2020
Kam sa vybrať pod stan v stredných Čechách vám poradí nová mapa kempingových miest, ktorú pre vyznávačov dovolenky v prírode pripravil tím Stredočeskej centrály cestovného ruchu. Prehľadne spracované praktické a užitočné informácie tak nájdete pekne pohromade.

ČR, Velké Popovice – Ringhofferovské mestečko
Publikované: 25.8.2019
Súčasťou Ladovho kraja je aj mestečko Velké Popovice. Nájdete tu idylickú krajinku plnú krásnej architektúry, rybníkov, lesov, kveteny, zručných majstrov a v neposlednom rade zaujímavej histórie.

ČR, Říčany: výhodná adresa aj miesto pre turistov - VIDEO
Publikované: 15.4.2014
Kto nechce bývať v Prahe, ale predsa len sa nechce vzdať predností hlavného mesta, pre toho môžu byť Říčany pri Prahe tou správnou voľbou. Říčany nie sú len synonymom ideálnej mimopražskej adresy, aj turistom totiž dokážu ponúknuť mnohé. Je to miesto spojené s históriou a tradíciou.

ČR, Velké Popovice – malebný pivovar
Publikované: 1.9.2019
Minulý týždeň sme navštívili krásne mestečko Velké Popovice, vzdialené len pár kilometrov juhovýchodne od Prahy, kde sme spoznávali nielen históriu, ale aj tunajšie pamiatky či prírodné scenérie. Avšak jednu pamätihodnosť, ktorá je neoddeliteľne spätá s mestečkom, sme zámerne vynechali. Azda už tušíte, že reč je o miestnom preslávenom pivovare, ktorého prehliadku absolvujeme v nasledujúcich riadkoch.

ČR, Hrusice – dedinka, ako z rozprávky
Publikované: 18.8.2019
Dnes vás zavedieme do rozprávkového kraja obklopeného malebnou prírodou. Presnejšie do dedinky, kde žijú vodníci, strašidlá, všakovaké zvieratká, dokonca aj hovoriace. Isto už tušíte, že naším cieľom bude obec Hrusice, nachádzajúca sa necelých 40 kilometrov od historického centra Prahy.

ČR, Benešov: nielen dopravný uzol, ale aj kus histórie - VIDEO
Publikované: 23.10.2012
Dôležitá obchodná a dopravná križovatka, moderné a dynamické mesto, ale tiež miesto plné histórie – taký je Benešov, vzdialený od Prahy necelých päťdesiat kilometrov.

ČR, Kamenice: krajom baróna Ringhoffera - VIDEO
Publikované: 29.7.2014
Do stredočeskej Kamenice, resp. jej časti, sme už raz zavítali, keď sme navštívili zámok Štiřín. V Kamenici ale stoja zámky dva. Ten druhý z nich sa volá rovnako ako samotná obec – Kamenice.

ČR, Ladov kraj – rozprávkový región
Publikované: 11.8.2019
Najbližšie týždne vás povodíme po mikroregióne rozprestierajúcom sa medzi hlavným mestom Českej republiky – Prahou a riekou Sázava. Dovedna 24 obcí sa v roku 2000 spojilo a vytvorilo tak rozprávkovú oblasť, ktorej pomenovanie nesie meno po jednej z najväčších osobností českej kultúry - po maliarovi a spisovateľovi Jozefovi Ladovi.


Súvisiaca fotogaléria

ČR, Velké Popovice – pivovarnícke mestečko
Juhovýchodne od centra Prahy sa nachádza malebné mestečko Velké Popovice preslávené predovšetkým ...

ČR, Soběhrdy – rodinný Farmapark
Pokiaľ máte radi prírodu a zvieratá, tak určite navštívte dedinku Soběhrdy v okrese Benešov, kde ...

ČR, Rozprávkové Hrusice
Prijmite pozvanie na malú prechádzku po jednej stredočeskej obci, ktorá je neodmysliteľne spojená...

ČR: cestou z obce Srbsko na Karlštejn
Jedny z posledných tohtoročných zimných dní. Prečo si ich je neužiť pri prechádzke na Karlštejn? ...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

26.2.2020
Jeden zo svetovo najznámejších cestovateľských bedekrov zostavil rebríček desiatich krajín sveta, ktoré by ste rozhodne mali v roku 2020 navštíviť. Ich prehľad vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
25.2.2020
Každý, kto tieto najvyššie české hory miluje, isto uvíta obrazového knižného sprievodcu po známych, ale aj úplne zabudnutých kútoch Krkonôš.
24.2.2020
V poradí už 21. ročník medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva sa uskutoční od 25. do 29. marca 2020 v priestoroch CINEMAX Bory a nákupného centra Bory Mall v Bratislave.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 26. 2. 2020
sviatok:Viktor
dnes:
streda 26.2.
6 °C
zajtra:
štvrtok 27.2.
4 °C