www.infoglobe.sk » ČR: Břestek - preleťte sa v balóne za romantikou aj dobrodružstvom

ČR: Břestek - preleťte sa v balóne za romantikou aj dobrodružstvom

Publikované: 3.8.2012
Máte chuť pokochať sa pohľadom na Chřiby, hrad Buchlov či zámok Buchlovice, Velehrad, rieku Moravu a Baťov kanál alebo na vrcholky Bielych Karpát z poriadnej výšky? Svoj sen si môžete splniť, pokiaľ sa odhodláte podniknúť vyhliadkový let balónom. V BalonCentrum Břestek - a nielen tam - túto možnosť máte.

Balony.eu

Romantika a dobrodružstvo, to sú slová, ktoré sa väčšine ľudí vybavia, pokiaľ nad ich hlavami ladne a ticho preletí majestátny vzdušný koráb. Málokoho ale možno napadne, že by v jeho koši mohli sedieť oni sami. "Balónové lietanie je určené ako pre dobrodruhov, tak aj pre rodiny s deťmi či seniorov. Do balónového koša sa však odporúča brať so sebou deti v školskom veku, inak ale nie sú lety balónom vekom nijak obmedzené," vraví David Soviš z firmy Balony.eu, ktorá BalonCentrum (www.baloncentrum.eu) v Břestku tento rok otvorila.

Balony.eu

"Prevádzkujeme desať balónov, medzi nimi aj najväčší balón v Českej aj Slovenskej republike, ktorý má kapacitu až 16 pasažierov," doplňuje Soviš. Počet pasažierov jedného letu tak môže byť od štyroch do šestnástich - podľa toho, akým balónom letíte. Samotný let trvá obvykle zhruba jednu hodinu, jeho smer je však vždy závislý na poveternostných podmienkach, balóny totiž lietajú po smere vetra. Vývoj počasia, predovšetkým silu vetru, starostlivo sleduje pred každým leto skúsený pilot. Inak sa ale lety konajú nielen počas leta, ale prakticky v každom ročnom období. Vybrať si môžete z niekoľkých typov letov vrátane nočného vyhliadkového letu. Po pristáti čaká prvoletcov krst šampanským a každý na pamiatku dostane certifikát o absolvovaní letu balónom.

Balony.eu - Břestek

Výlet balónom je možné uskutočniť z niekoľkých miest po celej Morave. Pokiaľ odštartujete priamo v balónovom centre v Břestku, v atraktívnej lokalite pohoria Chřiby, neďaleko hradu Buchlova, môžete sa tešiť na krásnu vyhliadku po malebnom okolí. To isté sa dá povedať aj o ďalších lokalitách Slovácka - štartovať sa bežne dá tiež z niekoľkých miest na Uherskohradišťsku. Výhodou je, že konkrétne pre lietanie nad Slováckom neplatia žiadne zvláštne obmedzenia z hľadiska riadenia letovej prevádzky, takže sa môžete pozrieť aj do väčších výšok než napríklad v okolí Brna, Ostravy či Karlštejna. "Bežný vyhliadkový let prebieha zhruba vo výške od 150 do 1000 metrov podľa priania pasažierov. Maximálnou výškou je 2500 metrov," vraví David Soviš.

Balony.eu - Břestek

Balony.eu majú svoje štartovacie miesta tiež v okolí Zlína, na kroměřížskom letisku aj na vzdialenejších miestach Moravy a Čiech. Odletieť sa ale dá na želanie takmer odkiaľkoľvek, pokiaľ ste ochotní si za odlet mimo bežné stanoviská priplatiť.

V samotnom areáli firmy Balony.eu v Břestku je od tohto roku k dispozícii kompletné zázemie. "Najnovšie tu nájdete tiež penzión a reštauráciu BalonCentrum, ktoré poskytujú komplexné zázemie nielen pre pasažierov a ich sprievod, ale tiež pre turistov či firmy," popisuje David Soviš. "Na leto tu pripravujeme druhý ročník medzinárodného Balony.eu festivalu Buchlov 2012, ktorého by sa malo zúčastniť okolo 20 balónov." Termín tejto akcie je 17. - 19. august. Podrobnejšie informácie, ako aj kompletný prehľad štartovacích miest a možnosť rezervácie letov, nájdete na webových stránkach www.balony.eu.

Balony.eu - Břestek

Text: David Soviš, BalonCentrum

Foto: Martin Sekanina

 

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Karlštejn
Publikované: 21.4.2008
Tento gotický hrad založil v roku 1348 český kráľ a rímsky cisár Karol IV. pôvodne preto, aby sem uložil ríšske korunovačné klenoty, kráľovské poklady a sväté relikvie. Karlštejn patrí k najznámejším a najmalebnejším českým hradom a právom sa stal symbolom českej štátnosti.

Zlín – topánky a veľké športové talenty
Publikované: 13.4.2010
Keď sa povie Zlín, každému sa najskôr vybaví silný príbeh klanu podnikateľov Baťových. Ten z útrob mesta dýcha ďalej. Odráža sa na múroch starých tovární, na menách ulíc alebo v názve miestnej univerzity.

ČR: Ostrava – Landek Park alebo ťažký život baníkov - VIDEO
Publikované: 1.11.2011
Ostrava - miesto, kde nie je jednoduchý život a kde je vzduch najťažší v celej EÚ. Napriek tomu naň Ostravčania nedajú dopustiť a neváhajú kvôli každému detailu. Na Pražanov sú niektorí Ostravčania, a nie je ich málo, obzvlášť alergickí.

Třebaně na Karlštejnsku - VIDEO
Publikované: 23.11.2010
Rieka Berounka nie je pre vodákov natoľko zaujímavá – hovorí sa o nej, že by uspala aj princa, čo ide vyslobodiť Šípkovú Ruženku. Veľa adrenalínu si na nej prosto neužijete. Ale krásna, krásna teda je. Krúti sa v tiahlych záhyboch a je len úplne logickým vyústením jej tajuplného vlnenia, že je priamo obsypaná rybármi, ktorí pri nej čakajú na svoju šancu.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

14.12.2019
Moravskosliezsky kraj zahájil zimnú sezónu. Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch, opäť podporí úpravu lyžiarskych a bežeckých tratí v Beskydoch a Jeseníkoch. Tento rok navyše zadovážil na Pustevny ratrak a na Gruň snehovú frézu.
13.12.2019
Príďte podporiť originálnu slovenskú tvorbu a zabaviť sa na Vianočný koncert talentovaného mladého hudobníka Adama Ďuricu alebo privítajte Nový rok 2020 skutočne honosne. Obe sviatočné podujatia sa budú konať v Grand Hoteli Bellevue **** v Hornom Smokovci.
12.12.2019
Mesto Kuřim vás pozýva na špeciálnu komentovanú prehliadku štôlne, ktorá bola vybudovaná vedením Zbrojovky na prelome rokov 1944 a 1945 a pre verejnosť nanovo sprístupnená v roku 2018. Prehliadky sa uskutočnia 14. decembra od 14., 15. a 16. hodine. Kvôli obmedzenému priestoru môže ísť na prehliadku so sprievodcom len 12 ľudí.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ANDORRA a VATIKÁN:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 14. 12. 2019
sviatok:Branislava, Bronislava
dnes:
sobota 14.12.
7 °C
zajtra:
nedeľa 15.12.
3 °C