www.infoglobe.sk » Camden Town

Camden Town

Publikované: 6.11.2009
Súčasťou londýnskej štvrte Camden je miesto nazývané Camden Town. Osobne by som túto časť Londýna nazval ako mesto v meste. Ako náhle totiž do Camden Town vkročíte, hneď je vám jasné, že je niečím odlišné, svojské, liberálne a žije vlastnou kultúrou…

Obzretie sa do minulosti

História Camden Town nie je príliš dlhá. Pôvodne sa v týchto miestach rozkladali Camden Townrozľahlé lúky a polia. Všetko sa zmenilo na konci 18. storočia, kedy sa panstvo dostalo do rúk istého právnika a politika, Sira Charlesa Pratta (neskôr gróf Camden). Rozsiahle zelené plochy sa začali meniť na stavebné parcely a v tejto, nie príliš atraktívnej, lokalite vznikali prvé domy.

V polovici 19. storočia sa ospalý Camden Town doslova zobudil. Výstavba železnice, nádražia, kanálov a obchodov prilákala do Camden Town prvých obyvateľov, predovšetkým Írov. Zanedlho sa toto miesto stalo obľúbeným nákupným centrom a lákalo divákov do dvoch veľkých kabaretov, v ktorých sa pravidelne objavovali veľké hviezdy. V roku 1907 tu otvorili stanicu metra. Tento akt bol posledný krok k tomu, aby sa vidiecky Camden Town stal skutočným mestom.

Druhá svetová vojna predstavovala podobne ako pre ostatné miesta aj pre Camden Town smutnú kapitolu. Blízke okolie bolo bombardované a bolo nutné začať s obnovou mesta.

Dnes je Camden Town veľmi kozmopolitné miesto. Oblasť južne od Camden High Street je domovom najväčšej bangladéšskej komunity v Londýne. Vďaka kozmopolitnej spoločnosti sa mesto stalo centrom umenia, módy a hudby…

 

Camden TownCamden TownCandem Town - trh

Trhy, trhy a zase trhy

Áno, Camden Town je neodmysliteľne spojené s trhmi všetkého druhu. Ak zatúžite po exotickej kuchyni, starožitnom nábytku, extravagantnom oblečení, určite si tu prídete na svoje. Každý si skrátka nájdeCamden Town - trh svoj kútik, ktorý uspokojí jeho potreby. A keď vás nakupovanie nebaví, stačí sa jednoducho prechádzať prepletenými uličkami, sledovať pestrofarebné obchodíky, počúvať neobvyklé tóny a hlavne nasávať nenapodobiteľnú atmosféru  tohto čarovného miesta.

Áno, slovo čarovné je tu skutočne na mieste. Nie je totiž príliš mnoho oblastí, kde by sa vám podarilo zabudnúť na fakt, že sa nachádzate uprostred rušného, moderného a uponáhľaného Londýna. Camden Townské trhy sú skrátka miesto, kde si budete s trochou fantázie pripadať ako v skutočnej rozprávke…

Regent's Canal

Naprieč Camden Town prechádza populárny Regent’s Canal. História tohto kanálu siaha až do počiatku 19. storočia, kedy sa začalo s jeho stavbou. Dnes, najmä v letných mesiacoch je často využívaný výletnými loďami. Jeho súčasťou je tiež ručne ovládané stavidlo, slúžiace na vyrovnávanie hladiny kanálu…

Regent's Canal      Ruční stavidlo

Text: Libor Včelík

Foto: Libor VčelíkDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Veľká Británia: Zámok Hever Castle
Publikované: 2.1.2012
Medzi najnavštevovanejšie zámky vo Veľkej Británii patrí tradične zámok Hever Castle. Vďaka svojej slávnej histórii, no nepochybne aj preto, že leží takmer pri ceste do Londýna.

Veľká Británia: Prekrásny vodný hrad – Bodiam Castle
Publikované: 1.6.2014
Niekoľko mesiacov, ktoré som ešte ako študentka vysokej školy prežila v Anglicku, som využila nielen na zbieranie životných skúseností a dôležitých riadkov do životopisu, ale tiež na cestovanie a spoznávanie zaujímavých miest. Jedným z nich bol aj prekrásny vodný hrad, známy ako Bodiam Castle.

Veľká Británia, Leeds Castle - jeden z najnavštevovanejších zámkov v Anglicku
Publikované: 22.6.2014
Počas nášho niekoľkomesačného pobytu v Anglicku sme navštívili mnoho krásnych miest, no máloktoré z nich sa nám vryli do pamäte tak, ako práve Leeds Castle.


Súvisiaca fotogaléria

Anglicko, Leeds Castle – stredoveký vodný hrad
Dnes sa môžete spolu s nami prostredníctvom fotogalérie preniesť do jedného z najkrajších vodných...

Veľká Británia: Dover – hrad a biele útesy
Keď sa povie Lamanšský prieliv, mnohým sa automaticky vybavia názvy dvoch miest – francúzskeho Ca...

Veľká Británia: Múzeum Battle of Britain
Významnou a navštevovanou atrakciou blízko Lamanšského pobrežia je Múzeum Battle of Britain v obc...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

21.1.2020
Národné poľnohospodárske múzeum v Prahe spojilo dve tradičné zimné akcie. V sobotu 25. januára sa uskutoční 13. ročník akcie Letenské prasa alebo zabíjačka v múzeu spolu so 7. ročníkom akcie Letenské fašiangy.
20.1.2020
Pokiaľ chcete zažiť dotyk s blízkymi i vzdialenými krajinami, jedinečnú atmosféru cestovateľského dobrodružstva či závan voľnosti, tak navštívte Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR, ktorý sa uskutoční od 23. do 26. januára 2020 na výstavisku Incheba.
19.1.2020
Jeden z najznámejších cestovateľských bedekrov sveta zostavil odporúčací rebríček desiatich miest, ktoré by ste mali v roku 2020 určite navštíviť. Pozrite si ho v nasledujúcich riadkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - RUSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 21. 1. 2020
sviatok:Vincent
dnes:
utorok 21.1.
-1 °C
zajtra:
streda 22.1.
3 °C