www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

  Cestovať po Thajsku sa dá prostriedkami rovnakými ako v mnohých iných krajinách, čo znamená letecky, autobusom, vlakom, autom alebo na motorke, loďou, popr. thajskou miestnou dopravou (napríklad rikšou).

 

Letecky

  Čo sa týka príjazdu do Thajska, z Českej republiky a z Rakúska lietajú niektoré spoločnosti priamo. Aeorilinky uvádzajú trvanie letu v rozmedzí 13-19h. V Thajsku sú štyri medzinárodné letiská: Bangkok, Chiang Mai, Phuket a Hat Yai. Na vnútroštátnych linkách lieta Thai Airways International (THAI) a Bangkok Airways.

 

Autobusom

  Autobusová doprava je v Thajsku na celkom dobrej úrovni. Stretnete sa tu ako s obyčajnými, tak s klimatizovanými autobusmi (väčšinou súkromnými). Avšak štátne autobusy sú spoľahlivejšie a bezpečnejšie.

 

Vlakom

  Miestne vlaky sú pomalšie než autobusy, ale sú pohodlné, presné a celkom lacné. Šikovné sú nočné vlaky, kedy sa rozhodnete premiestniť na nejaké vzdialenejšie miesto a počas presunu sa vyspíte. Ceny vlakových lístkov plus poplatkov za lôžka stoja o niečo málo viac než cestovanie vlakom. S ležadlom však môžete ušetriť za autobus plus jednu noc v hoteli. Vlaky majú oproti autobusom ešte jednu výhodu – sú ďaleko bezpečnejšie a máte tu viac miesta pre pohyb. Len jedlo, ktoré sa vo vlakoch predáva, je na miestne pomery trochu drahé, takže sa určite oplatí priviezť si vlastné zásoby.

 

Autom a na motorke

  Cudzinci šoférujúci v Thajsku motorové vozidlo alebo motorku musia mať platný medzinárodný vodičský preukaz.

  V Bangkoku a ostatných veľkých mestách si môžete zapožičať auto, 4 WD alebo dodávku. Finančne najvýhodnejšie bývajú 4 WD (napr. Suzuki Caribian). Vždy sa nezabudnite presvedčiť, že auto má povinné ručenie. Cestovanie na motorke je obľúbeným spôsobom dopravy po Thajsku. Obvykle sa motorky požičiavajú, avšak môžete si ju aj kúpiť (novú alebo ojazdenú) a pri odjazde ju zase predať. Ceny za požičanie sa pohybujú okolo 150-200 B za deň. Za motorku s vyšším objemom (napr. 250cm3) cca 500B.

 

Loďou

  Loďou sa dá plávať po miestnych početných thajských tokoch alebo po mori.

 

Doklady

  Pre vstup do krajiny sa vyžaduje platný cestovný pas. 

  Ministerstvo vnútra Thajského kráľovstva v Kráľovských novinách 12. júla oficiálne oznámilo jednostranné zrušenie vízovej povinnosti pre občanov Slovenskej republiky pri vstupe do krajiny na najviac 30 dní.

  Toto oslobodenie od vízovej povinnosti nadobúda platnosť po uplynutí 30 dní odo dňa uverejnenia oznámenia v Kráľovských novinách, teda od 11. augusta 2011.

  Na dlhšie obdobie ako 30 dní je možné požiadať o udelenie víza na thajskom veľvyslanectve vo Viedni, alebo na honorárnom konzuláte v Bratislave. 
 
Honorárny konzulát 
Viedenská cesta 7
Bratislava 5 
Telefón: 00421/2 /6727 2124
E-mail: arozin@thaiconsulate.sk

Lokácia:

Thajsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informačný portál v rámci 11. ročníka súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska zverejnil v týchto dňoch výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 15. 11. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 15.11.
29 °C
zajtra:
sobota 16.11.
29 °C