www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

  Cestovať po Thajsku sa dá prostriedkami rovnakými ako v mnohých iných krajinách, čo znamená letecky, autobusom, vlakom, autom alebo na motorke, loďou, popr. thajskou miestnou dopravou (napríklad rikšou).

 

Letecky

  Čo sa týka príjazdu do Thajska, z Českej republiky a z Rakúska lietajú niektoré spoločnosti priamo. Aeorilinky uvádzajú trvanie letu v rozmedzí 13-19h. V Thajsku sú štyri medzinárodné letiská: Bangkok, Chiang Mai, Phuket a Hat Yai. Na vnútroštátnych linkách lieta Thai Airways International (THAI) a Bangkok Airways.

 

Autobusom

  Autobusová doprava je v Thajsku na celkom dobrej úrovni. Stretnete sa tu ako s obyčajnými, tak s klimatizovanými autobusmi (väčšinou súkromnými). Avšak štátne autobusy sú spoľahlivejšie a bezpečnejšie.

 

Vlakom

  Miestne vlaky sú pomalšie než autobusy, ale sú pohodlné, presné a celkom lacné. Šikovné sú nočné vlaky, kedy sa rozhodnete premiestniť na nejaké vzdialenejšie miesto a počas presunu sa vyspíte. Ceny vlakových lístkov plus poplatkov za lôžka stoja o niečo málo viac než cestovanie vlakom. S ležadlom však môžete ušetriť za autobus plus jednu noc v hoteli. Vlaky majú oproti autobusom ešte jednu výhodu – sú ďaleko bezpečnejšie a máte tu viac miesta pre pohyb. Len jedlo, ktoré sa vo vlakoch predáva, je na miestne pomery trochu drahé, takže sa určite oplatí priviezť si vlastné zásoby.

 

Autom a na motorke

  Cudzinci šoférujúci v Thajsku motorové vozidlo alebo motorku musia mať platný medzinárodný vodičský preukaz.

  V Bangkoku a ostatných veľkých mestách si môžete zapožičať auto, 4 WD alebo dodávku. Finančne najvýhodnejšie bývajú 4 WD (napr. Suzuki Caribian). Vždy sa nezabudnite presvedčiť, že auto má povinné ručenie. Cestovanie na motorke je obľúbeným spôsobom dopravy po Thajsku. Obvykle sa motorky požičiavajú, avšak môžete si ju aj kúpiť (novú alebo ojazdenú) a pri odjazde ju zase predať. Ceny za požičanie sa pohybujú okolo 150-200 B za deň. Za motorku s vyšším objemom (napr. 250cm3) cca 500B.

 

Loďou

  Loďou sa dá plávať po miestnych početných thajských tokoch alebo po mori.

 

Doklady

  Pre vstup do krajiny sa vyžaduje platný cestovný pas. 

  Ministerstvo vnútra Thajského kráľovstva v Kráľovských novinách 12. júla oficiálne oznámilo jednostranné zrušenie vízovej povinnosti pre občanov Slovenskej republiky pri vstupe do krajiny na najviac 30 dní.

  Toto oslobodenie od vízovej povinnosti nadobúda platnosť po uplynutí 30 dní odo dňa uverejnenia oznámenia v Kráľovských novinách, teda od 11. augusta 2011.

  Na dlhšie obdobie ako 30 dní je možné požiadať o udelenie víza na thajskom veľvyslanectve vo Viedni, alebo na honorárnom konzuláte v Bratislave. 
 
Honorárny konzulát 
Viedenská cesta 7
Bratislava 5 
Telefón: 00421/2 /6727 2124
E-mail: arozin@thaiconsulate.sk

Lokácia:

Thajsko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 23. 8. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 23.8.
28 °C
zajtra:
sobota 24.8.
28 °C