www.infoglobe.sk » Tekovčania sa budú môcť pochváliť svojou čarovnou knižnou novinkou

Tekovčania sa budú môcť pochváliť svojou čarovnou knižnou novinkou

Publikované: 8.9.2022
Vydavateľský tím z Kynceľovej v spolupráci s miestnymi fotografmi v Tekove pripravuje unikátnu čarovnú knihu. Obsahovať bude prácu miestnych fotografov.

Fotopublikácia Čarovný Žiar nad Hronom a okolie, ktorá čoskoro vstúpi do sveta kníh, obsahuje unikátne zábery od rozličných regionálnych fotografov. Podpora domáceho cestovného ruchu a zviditeľnenie regiónu Dolného Pohronia i v zahraničí, je hlavnou víziou pripravovanej knihy.

Čarovný Žiar nad Hronom a okolie - pripravovaná kniha

Podporia miestnych umelcov

„Najkrajšie fotografie o svojom vlastnom regióne väčšinou spravia nadšení fotografi, ktorí majú fotografovanie len ako nezištnú vášeň. Veľakrát ale nemajú príležitosť ich ukázať svetu v knižnej podobe. Preto sme sa v našej spoločnosti rozhodli vydať špeciálnu edíciu fotokníh, do ktorej bude patriť aj pripravovaná kniha Čarovný Žiar nad Hronom a okolie,“ vysvetľuje Milan Paprčka, garant projektu, letecký fotograf a pilot.

Čarovný Žiar nad Hronom a okolie - pripravovaná kniha

Vydaním obrazovej publikácie chce vydavateľský tím podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu v okrese Žiar nad Hronom, ako ho aj dostať do povedomia širšej verejnosti a zahraničným turistom.

Čarovný Žiar nad Hronom a okolie - pripravovaná kniha

Unikátne zábery, ktoré nadchnú aj domácich

Objektívom zachytený Šášovský hrad či žiarska hvezdáreň, malebné okolité dedinky či krásne Kremnické vrchy obklopujúce Žiarsku kotlinu, okúzlia nejedného čitateľa. „Kniha bude obsahovať viac než sto unikátnych záberov. Nebude to len pohľad na samotné mesto Žiar nad Hronom a Kremnicu, ktoré si spolunažívajú v tesnej blízkosti. Čitateľ v nej nájde aj menej známe, možno pre niekoho nepoznané prírodné skvosty či zaujímavé miesta po kultúrno-historickej stránke. Čarovné fotografie priblížia jedinečnosť tohto okresu na strednom Slovensku. Prostredníctvom umeleckých fotografií bude mať možnosť spoznať nepoznané kúzlo Čarovného Žiaru nad Hronom a jeho okolia každý,“ približuje autor a redaktor pripravovanej knihy, Martin Kmeť.

Čarovný Žiar nad Hronom a okolie - pripravovaná kniha

Čarovný Žiar nad Hronom a okolie

Podľa slov Jána Šimúneka, ako manažéra projektu, sa súčasťou knihy môže stať aj široká verejnosť. „Všetky články, ako aj popisy k fotografiám, budú nielen v slovenčine, ale aj v anglickom jazyku. Tým dostáva kniha vyššiu hodnotu, a tak bude slúžiť na propagáciu tekovského regiónu nielen pre domácich, ale i zahraničných návštevníkov. Táto krásna kniha z edície Čarovné Slovensko bude vhodná aj ako reprezentačný dar, ktorým ukážeme známe aj menej poznané miesta v regióne, a tým prilákame viacej návštevníkov na stredné Slovensko,“ dodáva Šimúnek.

Čarovný Žiar nad Hronom a okolie - pripravovaná kniha

Na vytvorení publikácie sa môžu spolupodieľať aj samosprávy, kultúrne inštitúcie či regionálne podniky, ktoré svojou činnosťou a pôsobením v okrese píšu svoju históriu.

Čarovný Žiar nad Hronom a okolie - pripravovaná kniha

Zdroj a foto: archív vydavateľstva CBSDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Čarovné fotografie Zlatých Moraviec a ich okolia vytvorili lokálni fotografi
Publikované: 13.8.2021
Pestrosť prírodnej krajiny a neopakovateľné kultúrne bohatstvo Horného Požitavia budete mať možnosť vidieť na unikátnych záberoch pripravovanej fotopublikácie Čarovné Zlaté Moravce a okolie. Čarovné fotografie vytvorili miestni autori.

SR: Hrady na strednom Považí zachytili fotografi v čarovnom svetle
Publikované: 12.10.2022
Súčasťou obrazovej knihy Čarovné Nové Mesto nad Váhom budú aj fotografie od miestnych fotografov. Najznámejšie hrady na Považí predstavia prostredníctvom svojich objektívov.

Košice objektívom miestnych fotografov
Publikované: 10.10.2022
Metropolu na východnom Slovensku vám predstavia miestni fotografi cez svoje objektívy. Magické pohľady len utvrdia fakt, že ide o jeden z najväčších klenotov Slovenska.

Čarovné hrady a zámky Slovenska, tak ako ich nepoznáte
Publikované: 1.6.2020
Na domáci slovenský knižný trh prichádza v týchto dňoch nová výnimočná publikácia z edície Čarovných kníh, obsahom ktorej sú čarovné zábery známych i menej známych hradov a zámkov z celého Slovenska.

Miestni fotografi predstavia hlohovecký región z čarovného pohľadu
Publikované: 8.3.2022
Miestni fotografi z dolného Považia v spolupráci s vydavateľským tímom zo stredného Slovenska pripravujú čarovnú knihu plnú magických fotografií na Hlohovec a jeho okolie. Ukážku unikátnych záberov si môžete pozrieť už teraz.

Novozámocký región predstavia čarovné zábery
Publikované: 20.4.2021
Novozámocký región predstaví fotopublikácia s čarovnými zábermi od miestnych fotografov. Je prvou svojho druhu.

SR: Turiec je súčasťou čarovnej knihy
Publikované: 2.12.2020
Novovydaná fotopublikácia predstavuje čaro Turčianskej kotliny a jej nezameniteľného okolia. Úchvatné zábery zachytávajú krásu tohto kúska raja, v ktorom sa v minulosti prelievali vlny prehistorického mora.

Skalica bude mať svoju čarovnú knihu
Publikované: 23.6.2022
Vydavateľský tím z Kynceľovej v spolupráci s miestnymi fotografmi na Záhorí pripravuje čarovnú knihu o Skalici a jej okolí. Odprezentujú sa v nej aj ostatné obce okresu.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Veľká Vianočná súťaž

27. 11. – 15. 1. 2023
1. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
2. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
3. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
1. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení

Aktuality:

30.11.2022
Portál Infoglobe a spoločnosť Viago organizuje v poradí piaty ročník medzinárodného cestovateľského festivalu infofest, ktorý sa aj tento rok uskutoční len vo virtuálnej podobe. Súčasne sa po vyše 6. ročnej prestávke vracia festival umeleckej tvorby o horách Horalfest.
29.11.2022
Pomaly už zimné číslo časopisu Krásy Slovenska prináša zaujímavý rozhovor s odborníkom  z oblasti obnovy pamiatok a ochrany nehnuteľného kultúrneho dedičstva Ing. arch. Pavlom Ižvoltom, PhD., pozve vás do fascinujúceho sveta machu, predstaví filmový Žitný ostrov i nazriete na pozoruhodný jav v Občasnej vyvieračke.
26.11.2022
Slovenské horské strediská aj v tejto mimoriadnej situácii plánujú ponúknuť služby v čo najväčšom rozsahu. Zimné rezorty sú pripravené privítať zimných návštevníkov, pre ktorých nachystali viaceré novinky, aby si pobyt na horách čo najviac užili.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 30. 11. 2022
sviatok:Ondrej, Andrej
dnes:
streda 30.11.
3 °C
zajtra:
štvrtok 1.12.
2 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X