www.infoglobe.sk » História

História

     Švajčiarsko vzniklo v roku 1291 ako obranný spolok troch kantónov, podľa ktorého krajina získala svoje meno. Postupne sa pripájali ďalšie kantóny. Vzájomne súperiace spolky sa po poslednom ozbrojenom konflikte v roku 1847 rozhodli, že ukončia stáročnú tradíciu rozbrojov a vytvoria spolkovú republiku. V roku 1848 sa uskutočnila zmena štátneho zriadenia so spolkovou ústavou. Avšak samy o sebe nemohli tieto celky vojensky obstáť a mimo spojenectva zvolili aj politiku prísnej neutrality. Tu si táto alpská krajina udržala aj počas obidvoch svetových vojen, keď bola zo všetkých strán obklopená bojujúcimi krajinami, a dokázala odolať i hrozbám Adolfa Hitlera.

     Vari žiadny iný štát nezískal svojou neutralitou toľko ako Švajčiarsko. Od roku 1864, kedy tam bol založený Červený kríž, sa Ženeva stala sídlom medzinárodných organizácií, napríklad aj OSN.

     Už v 19. storočí bolo Švajčiarsko vyspelé v niekoľkých oblastiach hospodárstva, predovšetkým v priemysle, remeslách, poľnohospodárstve a finančných službách. V tom čase započal  ekonomický rozmach, ktorý síce spomalila 2. svetová vojna, ale nedokázala zastaviť po desaťročia široko zakotvenú prosperitu, ktorá trvá dodnes. 

 

Foto: Wikipedia.org

späť

  

 

Lokácia:

Švajčiarsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 19.10.
15 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
18 °C