www.infoglobe.sk » Aktuality

SR: Hody a vinobrania 2022

Publikované: 21.9.2022
Oslavy zberu úrody a vína prebiehajú už v plnom prúde. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame prehľad hodových slávností i vinobraní, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.

Obec Dubová si pre domácich i návštevníkov prichystala tzv. Dubovské hody (7. – 9.10.), kde okrem lahodného občerstvenia nebude chýbať i zábava. Tešiť sa môžete aj na obľúbené Karloveské (30.9. – 2.10.) a Dúbravské hody (23.9. – 25.9.), ktoré prinesú vystúpenia známych skupín, množstvo stánkov nielen s jedlom a pitím a samozrejme bohatý sprievodný program.

Pri milovníkov kráľovského moku dávame do pozornosti Vinobranie vo Veľkom Krtíši (23.9. 2022), kde prebehne výstava i ochutnávka vín, zahrá ľudová hudba, rozosmejú vás ľudoví rozprávači, očarí vás jarmok ľudových remesiel a deti poteší tzv. Mimonská zóna v parku pri fontáne. Zažiť môžete aj Vinobranie slnečného Hontu, ktoré sa uskutoční 24. septembra v Dudinciach a prinesie prezentáciu vín remesiel a ľudových tradícií v sprievode hudobného programu.

INFO+

Ani hlavné mesto kultúry Slovákov - Martin sa nezahanbí a prinesie Martinský jarmok. Od štvrtka 22.9. do soboty 24.9. sa môžete tešiť na množstvo stánkov nielen s občerstvením, kolotoče, bubnovú šou, heligonkárov či koncerty populárnych kapiel.

 

Zdroj: FB obcí

Foto: martin.sk

Textová úprava: redakcia  Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Dudince: tiché kráľovstvo liečivej vody - VIDEO
Publikované: 7.8.2022
Na upätí Krupinskej kotliny a rozhraní Štiavnických vrchov, Krupinskej planiny a Podunajskej nížiny sa rozprestierajú Dudince. Ideálna poloha spolu so stabilnými klimatickými podmienkami a nevídaným prírodným bohatstvom vytvárajú z tohto mestečka skvelé miesto pre oddych.

SR, Bratislava: Vodárenská záhrada a múzeum
Publikované: 24.8.2016
V prechádzkach po zelených miestach Bratislavy budeme pokračovať aj dnes. Navštívime nie až tak dávno pre verejnosť otvorenú Vodárenskú záhradu, nachádzajúcu sa neďaleko Dunaja v mestskej časti Karlova Ves.

SR: Martin – potulky mestom I.
Publikované: 19.2.2015
Dnes sa vydáme na potulky severoslovenským mestom Martin. V prvej časti si predstavíme miesta aktívneho života v meste a v druhej zas navštívime historické centrum, v ktorom sa pozrieme na pozoruhodné stavby a povieme si aj o histórií inštitúcií sídliacich v nich.

SR: Martin - hlavné mesto kultúry Slovákov
Publikované: 25.3.2010
Kultúrne a hospodárske sídlo severoslovenského regiónu Turiec bolo v roku 1994 zákonom vyhlásené za Centrum národnej kultúry Slovákov. Nielen preto si tradície a pozoruhodnosti mesta Martin zasluhujú pozornosť turistov.

SR: Martin – Matica slovenská
Publikované: 4.12.2014
Hlavným centrom regiónu Turiec je mesto Martin, a práve tu má svoje sídlo inštitúcia, ktorá je pilierom kultúry a národného povedomia Slovákov. Je ňou celonárodná slovenská kultúrna ustanovizeň – Matica slovenská.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Martin: Výlet náučným chodníkom a ferratou
Celoslovensky známej lokalite Martinské hole v pohorí Malá Fatra pribudla pred pár rokmi ďalšia t...

SR: Martin a Vrútky
Dve mestá v jednom, aj tak nejako by sa dalo pomenovať spojenie dvoch historicky významných miest...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Hra farieb

1. 9. – 31. 10. 2022
1. cena:
Jesenný balíček plný farieb
2. cena:
Jesenný balíček plný farieb
3. cena:
Jesenný balíček plný farieb
1. cena redakcie:
Jesenný balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Jesenný balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Jesenný balíček plný prekvapení

Aktuality:

28.9.2022
K príležitosti Medzinárodného roku jaskyň sa 1. októbra 2022 môžete mimoriadne zúčastniť Dňa otvorených dverí (ďalej len DOD) Cisárskej jaskyne v Moravskom krase. Jaskyňa je situovaná v Ostrovnom žľabe na severovýchodnom okraji Ostrova pri Macoche.
27.9.2022
Jesenné číslo časopisu Krásy Slovenska prináša zaujímavý rozhovor s horským vodcom a aktuálne riaditeľom Horskej záchrannej služby Marekom Biskupičom, pozve vás cez kopce od Váhu k Váhu, poodhalí tajomstvo záhadných skalných hamburgerov i predstaví zručnosti sysľov.
21.9.2022
Oslavy zberu úrody a vína prebiehajú už v plnom prúde. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame prehľad hodových slávností i vinobraní, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 28. 9. 2022
sviatok:Václav
dnes:
streda 28.9.
6 °C
zajtra:
štvrtok 29.9.
12 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X