www.infoglobe.sk » Aktuality

SR, ČR: Nevšedné PSČ a zvládanie koronakrízy

Publikované: 20.4.2020
Slovensko i Česká republika sa stále môžu pochváliť, že patria k najbezpečnejším krajinám sveta, čo sa zvládania koronavírusovej pandémie týka. Uvádza to konzorcium komerčných a neziskových organizácií Deep Knowledge Group.

Neustále aktualizovaný rebríček bezpečnosti krajín sveta v čase koronavírusovej pandémie aj s vysvetlením metodiky si môžete pozrieť TU.

 

ZAUJALO NÁS

Súčasná situácia nepraje cestovaniu, a tak jediný kontakt so svojimi blízkymi môžeme absolvovať buď cez telekomunikačné prostriedky alebo prostredníctvom pošty. A práve neoddeliteľnou súčasťou každého listu je aj Poštové smerovacie číslo tzv. PSČ.

Toto nevšedné číslo bolo zavedené na území vtedajšieho Československa v roku 1973 a jeho účelom bolo zjednodušiť smerovanie i triedenie poštových zásielok v distribučných centrách. Správne vyplnené päťmiestne číslo urýchľuje prepravu i doručenie zásielky. Označovanie zásielok pomocou PSČ je štandardné aj vo svete. Spoznáte ho pod skratkami ZIP code (v USA), PLZ (v Nemecku) či Postcodes (Veľká Británia) atď.

Úplne prvou krajinou sveta, ktorá zaviedla „PSČ“ bola Ukrajina (1932), neskôr Nemecko, a to počas druhej svetovej vojny.

 

Zdroj: dkv.global, posta.sk, wikipedia

Foto: Pixabay.com

Textová úprava: redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR: Turistika v čase koronavírusu
Publikované: 20.3.2020
Posledné týždne je hlavnou témou epidémia koronavírusu. Ovplyvňuje naše životy či už z pracovného, ako aj voľnočasového hľadiska. Napriek mnohým obmedzeniam, je ale pobyt v prírode povolený, ba dokonca až vítaní.

SVET: Cestovanie v tieni koronavírusu
Publikované: 18.3.2020
Dnes vám prinášame trošku netradičný článok o cestovaní, v ktorom sa zameriame na ochorenie COVID-19 vyvolávajúce smútok, strach a paniku vo viac ako 150 krajinách či autonómnych oblastiach sveta.

Upracme Česko! Navzdory Koronavírusu
Publikované: 3.4.2020
Pohyb na čerstvom vzduchu posilňuje imunitu a je jednou z mála zmysluplných činností, ktoré sa v súčasnej situácii dajú robiť. Prečo nespojiť pobyt v prírode s jej upratovaním?

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

25.5.2020
Do 9. ročníka udeľovania cien o najobľúbenejší hotel roka Czech Hotel Awards 2020 sa zapojilo viac než 1200 hotelov. Poslaním organizátorov je vytvorenie zodpovednej platformy, ktorá prepojuje, oceňuje a podporuje všetkých hotelierov pristupujúcich k svojmu podnikaniu s otvorenou mysľou a láskyplným srdcom. Táto vízia nadobúda na význame najmä v súčasnom dianí.

22.5.2020
Všetci milovníci múzeí sa môžu tešiť na postupné otváranie týchto klenotníc histórie. Návštevníkov čakajú mnohé výstavy, tematické prehliadky, ako aj stále expozície.
20.5.2020
Praha je nádherná počas všetkých ročných období. Nateraz je navyše poloprázdna! Ponúka zážitky nielen pre milovníkov historických pamiatok a kultúry, ale aj pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode. Preto vám prinášame niekoľko tipov na potulky po krásnych pražských parkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - VENEZUELA a PARAGUAJ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 25. 5. 2020
sviatok:Urban
dnes:
pondelok 25.5.
15 °C
zajtra:
utorok 26.5.
17 °C