www.infoglobe.sk » Aktuality

SR: Až polovica slovenských cestovateľov využíva viedenské letisko

Publikované: 24.1.2023
Špecifikum slovenských cestovateľov? Najviac ich podľa údajov Kiwi.com odlieta zo susedného Rakúska. Dôvodov je viac – okrem geografickej blízkosti viedenského letiska tiež môžu významne ušetriť, a to najmä pri diaľkových letoch. Niektoré aerolínie totiž lietajú priamo z Viedne aj do vzdialených destinácií.

Ceny leteniek sa môžu výrazne líšiť v závislosti od trasy, dátumu a miesta odletu. Mnohí slovenskí cestujúci, podľa údajov Kiwi.com až 50 %, si aktuálne namiesto domáceho letiska vyberajú odlet z Viedne a 11 % z Budapešti. Na druhej strane, približne pätina Slovákov lieta z domácich letísk v Bratislave a Košiciach.

Okrem cestovania po Európe Slováci využívajú zahraničné letiská aj na dlhšie vzdialenosti, napríklad do Spojených arabských emirátov alebo na Cyprus. V porovnaní s letmi zo Slovenska sú to zvyčajne cesty na dlhšiu dobu. Priemerná cena diaľkového letu, t. j. letu dlhšieho ako 4 000 km, je z Viedne takmer o 10 % lacnejšia a z Maďarska dokonca o 40 %.

Z Viedne si Slováci najčastejšie rezervujú lety do Barcelony a Ríma, zatiaľ čo najobľúbenejšími diaľkovými destináciami sú Spojené arabské emiráty, konkrétne Dubaj a Abú Zabí. Podobné destinácie si cestujúci rezervujú aj z Budapešti a láka ich aj Larnaka, Akaba v Jordánsku a Tel Aviv.

 

Zdroj: Kiwi.com

Foto: Pixabay.com

Textová úprava: redakcia  Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Európa - ako ju poznáte či nepoznáte
Publikované: 14.6.2017
V predchádzajúcich týždňoch sme vám predstavili najkrajšie slovenské cyklookruhy a mestské prechádzky. Dnes trošku opustíme našu domovinu, nakoľko sa vydáme na výlet po iných európskych krajinách.

SVET: Farba roku 2023
Publikované: 18.1.2023
Na začiatku roka opäť prichádzajú rôzne rebríčky popularity či trendov. Jedným z najobľúbenejších je aj farba roka. Zatiaľ čo minulý rok bol v znamení fialovej farby, tak terajšiemu bude kraľovať magenta, teda červená farba s podielom fialovej.

SVET: Kalendárové medzinárodné a svetové dni I.
Publikované: 27.5.2020
Najstarší kalendár síce vznikol v Egypte už v 4. tisícročí pred Kristom, no jeho dennodenné využívanie sa zachovalo dodnes. Okrem mien a rôznych sviatkov si prostredníctvom kalendára pripomíname všakovaké medzinárodné dni. A práve prehľad tých (podľa nás) najzaujímavejších vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.

SVET: Najčistejšie a najznečistenejšie miesta z pohľadu kvality ovzdušia
Publikované: 30.3.2022
Spoločnosť IQAir zverejnila správu o globálnej kvalite ovzdušia, ktorá bola vypracovaná na základe nových odporúčaní Svetovej zdravotníckej organizácie. Podľa tejto novej smernice až v 117 krajinách sveta sa prekračuje znečistenie ovzdušia.

SVET: Najtichšie miesto na Zemi
Publikované: 13.9.2022
V súčasnosti je na svete množstvo hluku z lietadiel, cestnej dopravy i z celkového hľadiska zaľudnenosti miest. Odľahlých a izolovaných oblastí je čím ďalej tým menej, preto nájsť najtichšie miesto na Zemi nie je vôbec ľahké.

SVET: Ocenenia World Ski Awards sú rozdané!
Publikované: 6.12.2022
Najprestížnejšie ocenenia „lyžiarskeho priemyslu“ boli odovzdané. V poradí 10. ročník oceňovania toho najlepšieho z oblasti zimného turizmu sa uskutočnil v rakúskom Kitzbüheli. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré je najlepšie lyžiarske stredisko sveta i ako dopadli naše domáce lyžiarske areály.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Farby jari

1. 2. – 31. 3. 2023
1. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
2. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
3. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
1. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
2. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
3. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...

Aktuality:

8.2.2023
Po dňoch sneženia a nepriaznivého počasia sa podarilo v stredisku Tatranská Lomnica otvoriť najvyššie položenú, čiernu zjazdovku v Lomnickom sedle. Na zjazdovke, ktorá je odkázaná výlučne na prírodný sneh, je približne dvojmetrová pokrývka.
7.2.2023
Cestovateľská aplikácia Visited Travel App zverejnila hlavné trendy v cestovaní v roku 2022. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré krajiny boli najnavštevovanejšie, a to na základe informácií od 1,4 milióna používateľov tejto aplikácie.
4.2.2023
Pre všetkých nadšencov skialpinizmu máme dobrú správu. Svetlo sveta uzrela nová skialpinistická aplikácia SKIALP TÚRY – Roháče a aktualizovaná aplikácia SKIALP TÚRY – Žiarska dolina, ktoré vám pomôžu pri orientácii v teréne a zároveň vás upozornia pred možným uvoľnením lavíny.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 9. 2. 2023
sviatok:Zdenko
dnes:
štvrtok 9.2.
-5 °C
zajtra:
piatok 10.2.
-4 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X