www.infoglobe.sk » Doklady

Doklady

Víza, poplatky, špecifické podmienky cestovania do teritória

V prípade ciest do SAE za akýmkoľvek účelom stále platí vízová povinnosť pre občanov SR (Slovenská republika nie je na zozname 35 štátov, ktorých občania môžu získať vízum pri prílete do SAE). O vstupné víza do krajiny je potrebné žiadať vopred na veľvyslanectve SAE vo Viedni na adrese:

Peter Jordanstrasse 66
A-1190 Wien
Tel.: +43-1-3681455
Fax: +43-1-3684485
Úradné hodiny: 9 - 14,30

cestovné kancelárie svojim zákazníkom víza zaisťujú v predstihu

Žiadosť o vízum na ZÚ SAE vo Viedni musí obsahovať cestovný pas, pre turistické vízum platný ešte minimálne 3 mesiace od dátumu vstupu do SAE a pre návštevné vízum ešte 6 mesiacov, ďalej 3 fotografie, vyplnené formuláre žiadosti o vízum, list zamestnávateľa v trojitom vyhotovení a doklad od sponzora (t. j. miestnej organizácie, firmy alebo občana, ktorý dáva za návštevníka finančnú záruku na dobu pobytu v SAE).

Vybavovanie vstupných víz na veľvyslanectve SAE vo Viedni je ale pomerne zdĺhavé a nespoľahlivé. Preto odporúčame občanom SR zaistenie víz v SAE prostredníctvom tzv. sponzorov, (t. j. miestnych cestovných kancelárií, štátnych či súkromných firiem, hotelov atď.). Víza môžu byť vyžiadané týmito subjektmi na Ministerstve vnútra SAE - Immigration Department v každom emiráte. K žiadosti, ktorú podáva miestny sponzor, je vyžadovaná minimálne faxová kópia stránky cestovného pasu s fotografiou. Víza sú potom deponované pri vízovej priehradke na letisku alebo hraničnom prechode, cez ktorý cestujúci do SAE vstupuje, a predané alebo vpísané do pasu pri prílete/príjazde do SAE. Vízum (obvykle oranžový formulár) si ponecháva návštevník pri sebe, pretože ho bude odovzdávať pri odlete. Na dubajskom medzinárodnom letisku už funguje zjednodušený systém, kedy miestny sponzor môže fotokópiu víza odfaxovať či poslať e-mailom a návštevník sa po prílete preukazuje touto kópiou víza. Odporúča sa, aby cestujúci pred odletom mal kópiu svojho vstupného víza stále po ruke, pretože letecká spoločnosť ho bez neho nemusí ani prijať na palubu lietadla.

Je nutné dodržať vstupný hraničný prechod, ktorý je zároveň aj výstupným a ktorý je vo víze uvedený. Dodržaním miesta vstupu/výstupu sa predíde zbytočným komplikáciám, ktoré pri jeho nedodržaní môžu nastať; v lepšom prípade sa návštevník vyhne niekoľkohodinovému zdržaniu na hraniciach, v horšom prípade ho do krajiny nevpustia vôbec.

V prípade zájazdov alebo ciest zaisťovaných cestovnými kanceláriami (CK) vybavujú všetky formality spojené so vstupom do krajiny slovenské CK cez miestne CK.

 

Typy najobvyklejších víz

Tourist visa - zaisťujú cestovné kancelárie, vybrané hotely alebo letecké spoločnosti. Turistické vízum je platné len 30 dní a nie je ho možné predĺžiť. Poplatok je 110,- AED, ale cestovné kancelárie si bežne účtujú poplatky až do výšky 200,- € za vízum celkom. V prípade prepadnutia alebo neskorej žiadosti o predĺženie víza sú uplatňované imigračnými úradmi pokuty vo výške 100,- až 500,- AED za každý deň pobytu bez povolenia.

Visit visa - udeľované len so záštitou miestneho sponzora, ktorým môže byť miestny občan, miestna firma alebo rezident s dostatočným finančným príjmom. Príjazd do krajiny je možný do 2 mesiacov od dátumu vystavenia víza. Udelené návštevné vízum umožňuje pobyt v rozsahu 60 dní s možnosťou predĺženia na celkových 90 dní. Poplatok je 110,- AED + 500,- AED za prípadné predĺženie. Vstupné víza sú jednorazové (single entry). Iba zavedeným obchodným partnerom miestnych firiem je udeľované obchodné vízum s viac vstupmi a to až po príjazde do krajiny na bežné návštevné vízum. Poplatok je 1.000,- AED, vízum platí 6 mesiacov a každá jednotlivá návšteva nesmie prekročiť 30 dní.

Transit visa - vybavuje pre cestujúcich v nadväznosti na jeho ďalší najbližší letecký spoj na letisku tá letecká spoločnosť, ktorá cestujúceho prepravila do SAE. Je to ale potrebné dohovoriť s aerolinkami ešte pred odletom. Platnosť víza je max. 96 hodín, cena 35,- AED.

Investor visa - pre zahraničných investorov, ktorých podiel v miestnej spoločnosti je aspoň 70 000,- AED. Platí 3 roky od vystavenia.

 

späť

Lokácia:

Spojené arabské emiráty
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

24.8.2019
Nielen pre potreby Pražanov, ale aj pre návštevníkov Prahy, vzniklo ďalšie miesto pre oddych a vychádzky prírodou. Na území Prahy v Horných Počerniciach zrevitalizovali nehostinné územie V Ladech (vrátane vodných plôch), a tak vznikol nový lesopark.
23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 24. 8. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 24.8.
36 °C
zajtra:
nedeľa 25.8.
35 °C