www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Vzhľadom k neveľkej rozlohe ostrova odpadá problematika vnútroštátnych letov, takže sa budeme pohybovať len „po zemi“.

 

Autobusom

Miestna autobusová sieť je prepracovaná a funguje bez sebemenších problémov. Málokedy budete čakať na autobus dlhšie ako pár minút a vďaka neveľkej rozlohe ostrova vás zavezie v podstate kamkoľvek.

 

Rýchla hromadná doprava (MRT)

Singapurský vysoko moderný systém MRT ponúka najľahšie, najrýchlejšie a najpohodlnejšie cestovanie po meste. Môžete si kúpiť napr. celodenný lístok a využívať ľubovoľné vlakové spoje, ktoré tu jazdia v intervaloch niekoľko minút až do polnoci.

 

Taxíkom

V Singapure zabudnete na predstavu o taxislužbách, ktoré sa poskytujú u nás na Slovensku. Taxíkov je dosť, sú čisté a taxikári používajú taxameter a bývajú príjemní.

 

Ostatná miestna doprava

Pokiaľ budete mať záujem, môžete si v Singapure požičať auto. Ale vzhľadom k prepracovanej verejnej doprave je to zbytočné. Ďalšou možnosťou je bicykel (dá sa požičať alebo kúpiť) alebo jazda trajektom.

 

Doklady

Občania SR môžu cestovať do Singapuru bez víza a zostať v krajine po dobu 90 dní. Povolenie k pobytu vydané imigračnými úradmi je v tomto prípade označovaná ako tzv. „Social Visit Pass“. Toto povolenie neoprávňuje k získaniu zamestnania v Singapure ani k prevádzkovaniu inej zárobkovej činnosti na území štátu. Singapurskí občania môžu pobývať na území SR obdobne 90 dní bez potreby víza.
Pri príjazde je treba vyplniť imigračnú kartu (tzv. Disembarkation/Embarkation Card), ktorej jedna časť je odobraná pri vstupe a druhá časť pri odjazde z krajiny. Formulár obsahuje okrem bežných údajov o cestujúcom tiež dĺžku a miesto pobytu v Singapure. Iná prihlasovacia povinnosť neexistuje.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky

Tanglin
Singapore 

Tel. č.: 0065 /6379 8313   

E-mail: jennie.chua@rafflesholdings.com 

 

späť

Lokácia:

Singapur
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
12.11.2019
Oslavy sviatku svätého Martina sa spájajú s príchodom zimy a dnes aj s hodmi, na ktorých nesmie chýbať svätomartinská pečená hus a mladé víno. Oslavy sa konajú na mnohých miestach Českej republiky, v Klimkoviciach napríklad začínajú v sobotu 16. novembra o 11:11 hod. pred zámkom.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 14. 11. 2019
sviatok: