www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Singapur je pre cudzincov bezpečný, cudzinec nie je predmetom zvýšeného záujmu. Je možné sa bez problémov pohybovať po ulici vo dne aj v noci, riziko prepadnutia alebo vreckovej krádeže je menšie než v SR.


 Pri pobyte v Singapure je nutné rešpektovať všetky zákazy a obmedzenia, ktorými je Singapur veľmi známy. Colné predpisy nedovoľujú dovoz drog a ďalších omamných látok, žuvačiek, erotického zbožia akejkoľvek povahy, mäsových výrobkov, zapaľovačov napodobňujúcich zbrane, cigariet (okrem minimálneho množstva pre vlastnú potrebu), žuvacieho tabaku a imitácie výrobkov tabakového priemyslu, alkoholu (len 1 liter destilátu), zbraní (vrátane napr. vystreľovacích nožov), petárd, kópií publikácií, videokaziet, kompaktných diskov a ďalších výrobkov podliehajúcich zákonom na ochranu duševného vlastníctva.

Podrobné informácie o dovoze tovarov pre turistov sú uvedené na stránkach http://www.customs.gov.sg v časti „Travellers". Informácie pre obchodníkov o zozname kontrolovaných i zakázaných predmetov nájdete na stránkach http://www.tradenet.gov.sg v časti „Import/Export". Za porušenie sg. zákonov hrozia okrem telesných trestov aj mnohoročné tresty odňatia slobody, za pašovanie aj pomerne malých množstiev drog (15 g heroínu) sa udeľuje a vykonáva trest smrti.

 

Dôležité telefónne čísla

 

Polícia: 999

Záchranná služba a hasiči: 995

Lekárska služba: 6311 1111, 6321 4311

 

späť

Lokácia:

Singapur
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informačný portál v rámci 11. ročníka súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska zverejnil v týchto dňoch výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 15. 11. 2019
sviatok: