www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Singapur je pre cudzincov bezpečný, cudzinec nie je predmetom zvýšeného záujmu. Je možné sa bez problémov pohybovať po ulici vo dne aj v noci, riziko prepadnutia alebo vreckovej krádeže je menšie než v SR.


 Pri pobyte v Singapure je nutné rešpektovať všetky zákazy a obmedzenia, ktorými je Singapur veľmi známy. Colné predpisy nedovoľujú dovoz drog a ďalších omamných látok, žuvačiek, erotického zbožia akejkoľvek povahy, mäsových výrobkov, zapaľovačov napodobňujúcich zbrane, cigariet (okrem minimálneho množstva pre vlastnú potrebu), žuvacieho tabaku a imitácie výrobkov tabakového priemyslu, alkoholu (len 1 liter destilátu), zbraní (vrátane napr. vystreľovacích nožov), petárd, kópií publikácií, videokaziet, kompaktných diskov a ďalších výrobkov podliehajúcich zákonom na ochranu duševného vlastníctva.

Podrobné informácie o dovoze tovarov pre turistov sú uvedené na stránkach http://www.customs.gov.sg v časti „Travellers". Informácie pre obchodníkov o zozname kontrolovaných i zakázaných predmetov nájdete na stránkach http://www.tradenet.gov.sg v časti „Import/Export". Za porušenie sg. zákonov hrozia okrem telesných trestov aj mnohoročné tresty odňatia slobody, za pašovanie aj pomerne malých množstiev drog (15 g heroínu) sa udeľuje a vykonáva trest smrti.

 

Dôležité telefónne čísla

 

Polícia: 999

Záchranná služba a hasiči: 995

Lekárska služba: 6311 1111, 6321 4311

 

späť

Lokácia:

Singapur
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

31.3.2020
Národné múzeum je rovnako ako ostatné múzeá v súčasnej dobe pre návštevníkov zatvorené. Vybrané výstavy ale môžete vidieť online a ďalšie sa pripravujú.
30.3.2020
Na základe novej štúdie magazínu Ceoworld bol aj tento rok zostavený rebríček najdrahších krajín pre život. Výsledné poradie bolo zostavené na základe údajov o životných nákladov, nájomnom, cenách potravín, stravovania a o celkovej kúpnej sile obyvateľstva.
29.3.2020
Napriek šíriacemu sa koronavírusu vás chceme informovať o novej turisticko-kultúrnej ceste vedúcej naprieč Španielskom, ktorá vás zavedie po stopách Rodriga Díaza de Vivar - stredovekého rytiera známeho ako Cid Campeador.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 31. 3. 2020
sviatok: