www.infoglobe.sk » Všeobecné informácie

Všeobecné informácie

Oficiálny názov: Seychelská republika
Hlavné mesto: Victoria
Rozloha: 455 km2
Počet obyvateľov: 82 tisíc
Oficiálny jazyk: Angličtina, Kreolčina
Štátne zriadenie: republika
Hlavné náboženstvo: kresťanské (95 %), moslimské (3 %), hinduistické (2 %)
Čas: SEČ +3

 

Geografia

Seychely ležia asi 1600 km od východoafrických brehov. Tvorí ich 115 ostrovov, z ktorých centrálne predstavujú žulové útvary a vzdialenejšie zase koralové atoly.

 

Príroda

Seychely sú domovom predovšetkým vtákov a tropických rýb. Odlúčenosť ostrovov a pomerne neskorý príchod človeka viedli k tomu, že mnohé druhy sú endemické. K bežným druhom miestnych cicavcov a plazov patria kalone, gekoni, scinky a tenreky. Vyskytuje sa tu aj niekoľko druhov hadov, tí však nepatria k nebezpečným. Hmyzu tu žije viac ako 3000 druhov. Čo sa flóry týka, vyskytuje sa tu približne 80 endemických druhov stromov. Panenské pralesy sa teraz nachádzajú len vo vyšších polohách ostrovov Silhouette a Mahé a vo Vallée de Mai na Prasline. Kvetiny tu hojne zastupujú orchideje, ibišteky, gardénie, plumérie a ďalšie. Seychely sa dnes pýšia dvomi národnými parky, siedmimi morskými parkami a niekoľkými chránenými oblasťami.

 

Obyvateľstvo

Približne 90% Seychelanov žije na ostrove Mahé a skoro tretina z nich v hlavnom meste a jeho okolí. Zvyšných 10% obýva prevažne Praslin a La Digue. Ostatné ostrovy nie sú obývané alebo na nich žije len hŕstka obyvateľov. Drvivá väčšina miestnych sa hlási k rímskokatolíckemu náboženstvu, takže tamojšie kostoly sú hojne využívané.

 

Podnebie

Ročné obdobie na Seychelách určujú pasáty. Od októbra do apríla prinášajú prúdy teplejšieho a vlhšieho vzduchu od severozápadu. Od mája do septembra prichádza od juhovýchodu chladnejšie a suchšie počasie. Dážď obvykle prichádza v náhlych a prudkých prívaloch. Najviac zrážok mávajú hornaté ostrovy Mahé a Silhouette. Teploty sa po celý rok pohybujú medzi 24 a 32°C a vlhkosť vzduchu je v priemere okolo 80%.

 

späť

Lokácia:

Seychely
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

18.11.2019
Oponický kaštieľ ponúkne 22. a 23. novembra 2019 nočné prehliadky Aponiovskej knižnice obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondelok 18. novembra 2019 si môžete prísť vypočuť, čo zažil Martin Krasňanský pri svojej výprave za polárny kruh, po ktorej bude nasledovať filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letisko Václava Havla Praha získalo už šiestu Zlatú medailu v súťaži Český med za svoj tohtoročný kvetový med. Súťaž každoročne vyhlasuje Výskumný ústav včelárstva v Dole. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 360 vzoriek. Opäť sa potvrdilo, že med produkovaný včelstvami chovanými v areáli Letiska Praha spĺňa najvyššiu kvalitu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 18. 11. 2019
sviatok:
dnes:
pondelok 18.11.
26 °C
zajtra:
utorok 19.11.
26 °C