www.infoglobe.sk » Všeobecné informácie

Všeobecné informácie

Oficiálny názov: Seychelská republika
Hlavné mesto: Victoria
Rozloha: 455 km2
Počet obyvateľov: 82 tisíc
Oficiálny jazyk: Angličtina, Kreolčina
Štátne zriadenie: republika
Hlavné náboženstvo: kresťanské (95 %), moslimské (3 %), hinduistické (2 %)
Čas: SEČ +3

 

Geografia

Seychely ležia asi 1600 km od východoafrických brehov. Tvorí ich 115 ostrovov, z ktorých centrálne predstavujú žulové útvary a vzdialenejšie zase koralové atoly.

 

Príroda

Seychely sú domovom predovšetkým vtákov a tropických rýb. Odlúčenosť ostrovov a pomerne neskorý príchod človeka viedli k tomu, že mnohé druhy sú endemické. K bežným druhom miestnych cicavcov a plazov patria kalone, gekoni, scinky a tenreky. Vyskytuje sa tu aj niekoľko druhov hadov, tí však nepatria k nebezpečným. Hmyzu tu žije viac ako 3000 druhov. Čo sa flóry týka, vyskytuje sa tu približne 80 endemických druhov stromov. Panenské pralesy sa teraz nachádzajú len vo vyšších polohách ostrovov Silhouette a Mahé a vo Vallée de Mai na Prasline. Kvetiny tu hojne zastupujú orchideje, ibišteky, gardénie, plumérie a ďalšie. Seychely sa dnes pýšia dvomi národnými parky, siedmimi morskými parkami a niekoľkými chránenými oblasťami.

 

Obyvateľstvo

Približne 90% Seychelanov žije na ostrove Mahé a skoro tretina z nich v hlavnom meste a jeho okolí. Zvyšných 10% obýva prevažne Praslin a La Digue. Ostatné ostrovy nie sú obývané alebo na nich žije len hŕstka obyvateľov. Drvivá väčšina miestnych sa hlási k rímskokatolíckemu náboženstvu, takže tamojšie kostoly sú hojne využívané.

 

Podnebie

Ročné obdobie na Seychelách určujú pasáty. Od októbra do apríla prinášajú prúdy teplejšieho a vlhšieho vzduchu od severozápadu. Od mája do septembra prichádza od juhovýchodu chladnejšie a suchšie počasie. Dážď obvykle prichádza v náhlych a prudkých prívaloch. Najviac zrážok mávajú hornaté ostrovy Mahé a Silhouette. Teploty sa po celý rok pohybujú medzi 24 a 32°C a vlhkosť vzduchu je v priemere okolo 80%.

 

späť

Lokácia:

Seychely
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

29.3.2020
Napriek šíriacemu sa koronavírusu vás chceme informovať o novej turisticko-kultúrnej ceste vedúcej naprieč Španielskom, ktorá vás zavedie po stopách Rodriga Díaza de Vivar - stredovekého rytiera známeho ako Cid Campeador.
28.3.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Každý vo svojom okolí nájde nejakú voľne prístupnú rozhľadňu, vyhliadku alebo náučný chodník.
27.3.2020
Organizácia spojených národov si každoročne necháva spracovávať trošku netradičný rebríček o najšťastnejších národoch sveta (World Happiness Report) resp. najlepších miestach pre život. Ako dopadli tohtoročné merania sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.  
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - GUATEMALA, BELIZE a DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 29. 3. 2020
sviatok:
dnes:
nedeľa 29.3.
28 °C
zajtra:
pondelok 30.3.
27 °C