www.infoglobe.sk » Doklady

Doklady

Nutný je platný cestovný pas. Pri cestovaní do Senegalu cez Mauretániu autom je potrebné mať platný vodičský preukaz, veľký technický preukaz s overeným prekladom do francúzštiny a ďalej poistenie pre priestor CEDEAO (ECOWAS), ktoré je možné zakúpiť v hlavnom meste Mauretánie Nouackchottu. Na hraničnom prechode v meste Rosso je nutné zakúpiť priepustku pre vozidlo (passe-avant du véhicule), ktorej cena je v prepočte cca 5€. Táto priepustka má platnosť 2 týždne, potom je potrebné ju predĺžiť na Riaditeľstve colnej správy v Dakare. V žiadnom prípade sa neodporúča kupovať priepustku inde ako na colnej či hraničnej policajnej stanici (falošné alebo mnohonásobne predražené).

Pre vstup do Senegalu je nutný platný cestovný pas a senegalské vízum. Senegal doposiaľ neuznáva nárok „nových“ členských štátov EU na bezvízový styk. O vízum sa nedá požiadať na hraničných prechodoch pri vstupe do krajiny ani na letisku. Pre SR je príslušné Veľvyslanectvo Senegalu v Berlíne (tel. 004930 8562190), u ktorého sa odporúča pred cestou overiť, či sa podmienky pre pricestovanie nezmenili.

 

späť

Lokácia:

Senegal
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

20.10.2019
Martinský cestovateľský festival – Bez hraníc sa uskutoční v poradí už deviaty raz, a to v termíne 6. až 9. novembra 2019. Festival opäť prinesie zaujímavé prednášky o cestovaní, ľuďoch, kultúre i prírode.
19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 20. 10. 2019
sviatok:
dnes:
nedeľa 20.10.
28 °C
zajtra:
pondelok 21.10.
28 °C