www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnostná situácia na väčšine územia Senegalu je relatívne veľmi dobrá. Výnimku tvorí juhosenegalský región Casamance, ktorý je v dôsledku pôsobenia separatistických rebelov stále potenciálne nebezpečný. Pretrváva nebezpečenstvo ozbrojených útokov a niektoré územia sú zamínované. Turisti by sa nemali zdržiavať západne od mesta Kolda a cestovať do Casamance cestou z Gambie. Cestovanie lietadlom z Dakaru do mesta Ziguinchor alebo z Dakaru do turistického komplexu Cap Skirring je možné. Bezpečná je rovnako cesta medzi mestami Ziguinchor a Bignona, Ziguinchor a Cap Skirring. V posledných mesiacoch sa po podpísaní mierovej zmluvy medzi vládou a separatistami bezpečnostná situácia výrazne upokojuje. Je však vždy nutné informovať sa na aktuálnu bezpečnostnú situáciu na Veľvyslanectve SR v Abuji.
V Senegale, a to aj vo vyhľadávaných turistických letoviskách, sa vyskytuje veľké množstvo voľne pobiehajúcich, polodivokých psov. Vzhľadom k aktuálne preukázanému výskytu besnoty je žiadúce vyhnúť sa akémukoľvek kontaktu s nimi. V prípade uhryznutia psom, a to aj domácim, je nevyhnutné vyhľadať kvalitné lekárske ošetrenie (najlepšie Hopital principal v Dakaru) a nechať sa proti besnote zaočkovať.

 

späť

Lokácia:

Senegal
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

22.11.2019
Slovenské národné múzeum v Martine – Etnografické múzeum vás pozýva na zdobenie stromčekov vlastnoručne vyrobenými ozdobami.
21.11.2019
Blíži sa koniec novembra. Jesenné trhy striedajú tie vianočné a jedno z najobľúbenejších období v roku je za dverami. Majú ho radi dospelí, deti aj obchodníci. V centrách miest a obcí po celej Českej (a samozrejme aj Slovenskej) republike sa pripravujú predajné miesta s vianočnou tematikou, vôňou vareného vína a rôznych pochutín. Vianočné trhy začínajú už budúci víkend.
20.11.2019
Vydajte sa s Jakubom Frankom trekovať po Nepále a neminúť pritom ani euro. Pútavá prednáška vás čaká už 24. novembra 2019 v cestovateľskej kaviarni na Vajnorskej 3 v Bratislave.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 22. 11. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 22.11.
25 °C
zajtra:
sobota 23.11.
25 °C