www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnostná situácia na väčšine územia Senegalu je relatívne veľmi dobrá. Výnimku tvorí juhosenegalský región Casamance, ktorý je v dôsledku pôsobenia separatistických rebelov stále potenciálne nebezpečný. Pretrváva nebezpečenstvo ozbrojených útokov a niektoré územia sú zamínované. Turisti by sa nemali zdržiavať západne od mesta Kolda a cestovať do Casamance cestou z Gambie. Cestovanie lietadlom z Dakaru do mesta Ziguinchor alebo z Dakaru do turistického komplexu Cap Skirring je možné. Bezpečná je rovnako cesta medzi mestami Ziguinchor a Bignona, Ziguinchor a Cap Skirring. V posledných mesiacoch sa po podpísaní mierovej zmluvy medzi vládou a separatistami bezpečnostná situácia výrazne upokojuje. Je však vždy nutné informovať sa na aktuálnu bezpečnostnú situáciu na Veľvyslanectve SR v Abuji.
V Senegale, a to aj vo vyhľadávaných turistických letoviskách, sa vyskytuje veľké množstvo voľne pobiehajúcich, polodivokých psov. Vzhľadom k aktuálne preukázanému výskytu besnoty je žiadúce vyhnúť sa akémukoľvek kontaktu s nimi. V prípade uhryznutia psom, a to aj domácim, je nevyhnutné vyhľadať kvalitné lekárske ošetrenie (najlepšie Hopital principal v Dakaru) a nechať sa proti besnote zaočkovať.

 

späť

Lokácia:

Senegal
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 23. 8. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 23.8.
27 °C
zajtra:
sobota 24.8.
27 °C