rieka Váh - Slovenská republika

Prameň:
Vzniká sútokom Bieleho a Čierneho Váhu pri obci Kráľova Lehota
Dĺžka toku:
351 km

Základné informácie o rieke

Riečne úseky

Kilometráž

Lokality
Služby

Články

Fotogaléria

Videogaléria
Diskusia

Stav vody


Fotogaléria

SR, Trnava: Tradičný trnavský jarmok
Rubrika: Mestá
Počet obrázkov: 30 obrázkov

Aj tento rok sa konal Tradičný trnavský jarmok, ktorý je zároveň najstarší jarmokom na Slovensku. Návštevníci mali možnosť zhliadnuť ukážky tradičných ľudovoumeleckých remesiel priamo na pešej zóne tohto krajského mesta. Deti si tiež prišli na svoje, a to vďaka kolotočom, ktoré lemovali bočné uličky. O dobrú zábavu sa staral kultúrny program na Trojičnom námestí. Okrem návštevy stánkov remeselníkov, komerčných predajcov a bufetov sa návštevníci mohli preniesť v čase a zúčastniť sa akcie Stredovek pod hradbami v mestskej promenáde. Celú atmosféru si môžete pozrieť na uvedených fotografiách.

 

Text: Oskár Mažgút

Foto: Karin Hörmannová


SR, Trenčiansky hrad – monument stredného Považia
Rubrika: Pamiatky
Počet obrázkov: 29 obrázkov

Neprehliadnuteľná dominanta mesta Trenčín, ktorá oddávna strážila obchodné trasy spájajúce stredomorskú oblasť s Pobaltím a severnou Európou sa zachovala do dnešných čias. Samotný vznik súčasného hradu datujeme do 2. storočia nášho letopočtu. Spočiatku sa jednalo o pohraničnú pevnosť strážiacu dôležité karpatské priesmyky. Neskôr sa hrad rozširoval a stal sa sídlom pohraničného komitátu, kráľovskej a šľachtickej župy. V súčasnosti sa v starobylých interiéroch hradu nachádzajú výstavné priestory s viacerými expozíciami. Nevšedný výhľad, ktorý poskytuje najvyššia hradná veža nielen na mesto, ale aj široké okolie, si môžete spolu so stredovekými zákutiami pozrieť v nasledujúcej fotogalérií.

Text a foto: Oskár Mažgút


SR, Kolárovo - Plávajúci vodný mlyn
Rubrika: Rieky
Počet obrázkov: 41 obrázkov

Plávajúci vodný mlyn v Kolárove pôvodne stával na úplne inom mieste. Ide o rekonštrukciu pôvodného Radvaňského vodného mlyna, ktorý kedysi kotvil a pracoval na rieke Dunaj pri obci Radvaň nad Dunajom, neďaleko Komárna. Dnes je vyhlásený za Národnú kultúrnu pamiatku a pre verejnosť je sprístupnený počas celého roka. K plávajúcemu vodnému mlynu sa dostanete po najdlhšom zastrešenom celodrevenom moste v Európe, ktorý meria úctyhodných 86 metrov a je široký 2,5 metra. Súčasťou areálu je aj malé technické múzeum, kemping, detské ihriskáfarma s domácimi hospodárskymi zvieratami, krčma, či zastrešené javisko.

GPS: 47°55'14.64"N 18°00'06.54"E

Text a foto: O. Maňáková

SR: Ružomberok – mesto pri Váhu
Rubrika: Mestá
Počet obrázkov: 28 obrázkov

Druhé najvýznamnejšie mesto v regióne LiptovRužomberok, už dávno nie je len mestom spracovávania celulózy. Návštevník tu nájde zaujímavé architektonické budovy, milých obyvateľov a ideálne turistické miesta pre vychádzky do okolitej malebnej prírody. Asi takto by sa dalo charakterizovať mestečko pri rieke Váh. Inšpiráciu k jeho návšteve, vám ponúkame prostredníctvom našej fotogalérie.

Text a foto: Oskár Mažgút


SR, Vršatské bralá – dominanta Považia
Rubrika: Pohoria
Počet obrázkov: 23 obrázkov

Medzi najkrajšie vrchy na Slovensku dozaista patria aj Vršatské bralá, ktoré už z diaľky kraľujú regiónu Považia. Sú častým cieľom turistov a okrem nádherných výhľadov ponúkajú aj cestu poznania náučným chodníkom či históriu v podobe zrúcaniny hradu. Nazrite na krásu tohto prírodného unikátu prostredníctvom našej fotogalérie.

 

Text: Oskár Mažgút

Foto: Jozef Dovičin


SR, Piešťany – mesto rodu Winterovcov
Rubrika: Mestá
Počet obrázkov: 44 obrázkov

Ako už názov dnešnej fotogalérie napovedá, navštívime mesto Piešťany, ktoré je späté s rodinou Winterovcov. Jej členovia vybudovali a preslávili Piešťany na celom svete, ako kúpeľný raj, kde sa lámu barly. My vás zavedieme nielen na samotný kúpeľný ostrov, ale aj do mestského parku či historického centra. Nezabudneme pripojiť ani pár fotografií z rekreačnej oblasti Sĺňava, ktorá leží v  tesnej blízkosti.

 

Text a foto: Oskár Mažgút  


SR, Turany – mestečko s nádychom vidieka
Rubrika: Mestá
Počet obrázkov: 35 obrázkov

Prostredníctvom dnešnej fotogalérie vás zavedieme do Turčianskej kotliny, ktorá je známa svojim kultúrnym a predovšetkým prírodným bohatstvom. Medzi krásnymi pohoriami Malej a Veľkej Fatry sa rozprestiera malebné mestečko, ktoré ponúka vidiecku atmosféru, úžasnú architektúru i nevšedné dejiny. Vydajte sa s nami na prechádzku po obci Turany, ktorá vás dozaista očarí.

 

Text a foto: Oskár Mažgút


Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Rieky / Európa / Slovenská republika

A - DE - HI - LM - PQ - TU - Z

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

27.5.2020
Najstarší kalendár síce vznikol v Egypte už v 4. tisícročí pred Kristom, no jeho dennodenné využívanie sa zachovalo dodnes. Okrem mien a rôznych sviatkov si prostredníctvom kalendára pripomíname všakovaké medzinárodné dni. A práve prehľad tých (podľa nás) najzaujímavejších vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
25.5.2020
Do 9. ročníka udeľovania cien o najobľúbenejší hotel roka Czech Hotel Awards 2020 sa zapojilo viac než 1200 hotelov. Poslaním organizátorov je vytvorenie zodpovednej platformy, ktorá prepojuje, oceňuje a podporuje všetkých hotelierov pristupujúcich k svojmu podnikaniu s otvorenou mysľou a láskyplným srdcom. Táto vízia nadobúda na význame najmä v súčasnom dianí.

22.5.2020
Všetci milovníci múzeí sa môžu tešiť na postupné otváranie týchto klenotníc histórie. Návštevníkov čakajú mnohé výstavy, tematické prehliadky, ako aj stále expozície.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - VENEZUELA a PARAGUAJ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 27. 5. 2020
sviatok:Iveta
dnes:
streda 27.5.
19 °C
zajtra:
štvrtok 28.5.
16 °C