www.infoglobe.sk » Aktuality

Rekordný rok pre akciu Upracme Česko

Publikované: 11.12.2019
V tomto roku sa do upratovania zapojilo až 157 163 dobrovoľníkov, ktorí počas 3 895 akcií upratali 2 613 ton odpadu, uviedli pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov organizátori akcie Upracme svet, upracme Česko.

Usporiadatelia najväčšej dobrovoľníckej akcie z Českého zväzu ochrancov prírody a spolku Upracme Česko zhrnuli výsledky z tohto roka. Tie tentokrát už po niekoľký raz prekonali výsledky predchádzajúcich rokov. A to dokazuje, že Čechom nie je téma ochrany prírody a životného prostredia rozhodne cudzia!

Hlavnou témou tohto ročníka boli pneumatiky, ktorých rozhadzovanie na najrôznejších miestach v obciach, okolo komunikácií, a dokonca aj v prírode je bohužiaľ stále rozšíreným nešvárom. Len počas hlavného dňa upratovania ich dobrovoľníci na jar tohto roku napočítali a upratali 17 700!

Zoznam odberných miest pneumatík a tiež všetkých odpadových komodít každý ľahko nájde vďaka novému projektu www.kamsnim.cz.

Poďakovanie patrí najmä organizátorom jednotlivých upratovacích akcií, ale tiež všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa pripojili k akcii. Nezabúdame ani na partnerov projektu, bez ich finančnej a materiálnej podpory by sa akcia takéhoto rozsahu nedala zorganizovať. Tými hlavnými boli tradične generálny partner akcie Nadačný fond Veolia, Ministerstvo životného prostredia, Komerčná banka, a. s. a mnoho ďalších partnerov vrátane mediálnych, ktorým tiež patrí vďaka,“ zdelil za organizátorov Radek Janoušek.

Zapojte sa aj vy!

Budúci rok sa táto akcia koná opäť v už tradičnom aprílovom termíne, konkrétne v sobotu 4. 4. 2020 (termín medzinárodného upratovacieho dňa pripadá na 19. 9. 2020). Pokiaľ sa hodláte pripojiť k stále silnejšiemu „upratovaciemu“ hnutiu, môžete sa už teraz prihlásiť na www.UklidmeCesko.cz, kde získate všetky potrebné informácie.

Kontakt:
Radek Janoušek – 00420 777 176 675, spolok Upracme Česko
Kateřina Landová – 773 198 015, Český zväz ochrancov prírody

ukliďme česko

Zdroj: UklidmeCesko.czDiskusia k článku (0)

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

23.1.2020
V poradí už 5. ročník pretekov dvojčlenných tímov na rohatých saniach známych ako krňačky doplnený o špeciálne disciplíny spojené s históriou Malej Úpy a jej prvými osadníkmi sa koná v sobotu 25. januára od 10. hodiny na zjazdovke U Kostola.
22.1.2020
Bratislavské letisko si tento rok pre cestujúcich pripravilo viacero noviniek. Azda tou najlepšou sú pravidelné letecké linky na grécke ostrovy Korfu a Rodos.

21.1.2020
Národné poľnohospodárske múzeum v Prahe spojilo dve tradičné zimné akcie. V sobotu 25. januára sa uskutoční 13. ročník akcie Letenské prasa alebo zabíjačka v múzeu spolu so 7. ročníkom akcie Letenské fašiangy.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - RUSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 23. 1. 2020
sviatok:Miloš
dnes:
štvrtok 23.1.
-2 °C
zajtra:
piatok 24.1.
0 °C