www.infoglobe.sk » Oplatí sa v roku 2021 investovať do solárnych panelov?

Oplatí sa v roku 2021 investovať do solárnych panelov?

Publikované: 28.9.2021
Investícia do solárnych panelov je vo všeobecnosti považovaná za výhodnú. Solárne systémy zaručujú využívanie slnečnej energie a jej prevod na elektrickú energiu alebo teplo. Vďaka tomu dokážu zásobovať domácnosť a prinášať finančnú úsporu. Oplatí sa v tomto roku investovať do solárnych panelov a ktoré zaujímavosti ste možno o solárnej energii nevedeli?

Solárne panely - ilustračné foto

Prečo investovať do solárnych panelov?

Investícia do solárnych panelov sa vyplatí najmä preto, že slnko je obnoviteľným zdrojom energie. Prakticky to znamená, že tento zdroj energie je pre nás nevyčerpateľný. Rovnako sa s globálnym otepľovaním očakáva aj omnoho viac teplejších dní, vďaka čomu môžu mať aj na našom území v budúcnosti ešte väčšiu úroveň využitia počas celého roka.

Navyše sú solárne systémy samostatné a dajú sa nesmierne jednoducho udržiavať – starostlivosť o ne je minimálna. Prevádzka je pritom tichá a nezaťažuje životné prostredie. Rovnako si takýto systém v prípade normálnej prevádzky nevyžaduje ani žiadne ďalšie investície, okrem vyššej vstupnej investície. Avšak aj v tomto prípade je tu jeden benefit – solárne panely sú dotované od štátu a tak je ich montáž omnoho lacnejšia.

Solárna energia pridáva vašej nehnuteľnosti dávku sebestačnosti a dá sa využívať aj v priestoroch, kde nie je zavedený klasický zdroj elektriny. Rovnako predstavuje výhodu, že solárne panely zvyšujú cenu nehnuteľnosti a tak ju v budúcnosti budete môcť predať za drahšie. Tento systém má aj do budúcnosti veľký potenciál, aj keď sa predpokladá, že sa vyvinie rovnako účinnejší mechanizmus na využívanie energie, ako aj spôsob, ktorý dokáže elektrinu uchovávať do depozitu.

V závere teda môžeme skonštatovať, že do solárnej energie sa oplatí, najmä v rodinných domoch, investovať. Solárne systémy sú v súčasnosti na dobrej úrovni a dokážu byť nesmierne ekonomické, rovnako ako majú aj svoj ekologický význam. Najlepšie je orientovať ich na juh, aby zachytili čo najviac slnečných lúčov.

Solárna energia zaujímavosti

Solárna energia pozostáva zo žiarivého tepla a slnečného svetla – rozdeľujeme ju na aktívnu a pasívnu. Dá sa využívať nielen na tvorbu elektriny alebo tepla, ale rovnako sa využíva aj na fotosyntézu. Prostredníctvom fotosyntézy rastliny premieňajú oxid uhličitý na kyslík, ktorý je pre nás nesmierne dôležitý.

Solárna energia je považovaná ako jeden z budúcich zdrojov zelenšej energie. Existuje niekoľko argumentov, ktoré ešte potrebujeme vyriešiť, no tento nevyčerpateľný zdroj energie bude veľkým pomocníkom k zastaveniu klimatickej krízy. Neznečisťuje totiž životné prostredie a vďaka tomu je omnoho výhodnejšia ako využívanie fosílnych palív.

 

Zdroj: Partnerský článok

Foto: Pixabay.comDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jesenná atmosféra

31. 8. – 31. 10. 2021
1. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS + mapa
3. cena:
Festivalový balíček Infofest 2021
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
3. cena redakcie:
Vstupenka na ONLINE cestovateľskú besedu od Cestovateľského kina

Aktuality:

26.10.2021
K dlhým sychravým jesenným večerom jednoznačne patria knižky rovnako ako najväčší knižný veľtrh na Slovensku – Bibliotéka. Od 11. do 14. novembra 2021 sa po pandemickej prestávke vracia do bratislavskej Incheby.
23.10.2021
Rok 2021 bol Európskou úniou vymenovaný za Európsky rok železníc. Pri tejto príležitosti sa konali (jú) viaceré cezhraničné podujatia, workshopy i výstavy. Súčasťou roku železníc je aj možnosť získať bezplatnú železničnú permanentku.
20.10.2021
V poradí 16. ročník festivalu Horyzonty sa tento rok uskutoční v termíne od 11. do 13. novembra 2021. Trenčiansky festival divákom predstaví filmy v tradičnom šate, v podobe premietania v kinosále, no po pozitívnej skúsenosti a priaznivých diváckych ohlasoch z minulého roka, si budú môcť festivalový program pozrieť diváci aj online.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST na Ukrajine:

Ukrajina

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Pripjať – mesto ruín a duchov

Ľvov – chute, vône a tóny západnej Ukrajiny

Kyjev – Starobylá metropola

Zakarpatská oblasť – miestna turistika

Užhorod – raj prvorepublikovej architektúry

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 26. 10. 2021
sviatok:Demeter

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X