www.infoglobe.sk » Dámske trekingové bundy - na čo sa zamerať pri kúpe?

Dámske trekingové bundy - na čo sa zamerať pri kúpe?

Vášni pre treking podlieha stále viac ľudí. Stres veľkomesta, celé dni v práci a následne kolotoč domácich povinností k psychickej pohode neprispievajú. Hory sú prostredím, kde hodíte stres za hlavu a plne sa uvoľníte. Do hôr potrebujete okrem trekingovej obuvi kvalitnú trekingovú bundu. Ako vybrať dámsku trekingovú bundu? Jednoducho. Držte sa našich tipov a vyberiete bundu raz dva!

Dámske trekingové bundy podľa ročného obdobia

Zimné bundy do hôr musia byť o niečo teplejšie, odolné voči studenému vetru a vlhkosti. Určujúci pri výbere dámskych trekingových búnd je tepelný komfort, ktorého hodnoty by mali byť pri bunde uvedené. Podľa kategórie tepelného komfortu zistíte, či ide o bundu na jar, alebo na zimu.

ilustračné foto - Unsplash

Nedajte sa zmiesť tým, že sú dámske trekingové bundy veľmi tenké. Vďaka inovatívnym materiálom sú zimné bundy ľahučké a nepotrebujú hrubé výplne. Túto vlastnosť oceníte pri skladaní bundy do vaku alebo pri jej nosení v rukách po oteplení. Okrem tepelného komfortu si overte nepremokavosť trekingovej bundy. Premenlivé horské počasie vás môže prekvapiť z minúty na minútu. Vodeodolnosť trekingových búnd sa udáva hodnotou vodného stĺpca. Pre bežného turistu stačí bunda s vodným stĺpcom 5000 - 8000 mm.

Dámske trekové bundy podľa materiálu

Veľmi dobré tepelné vlastnosti a odolnosť voči vonkajšiemu mechanickému poškodeniu majú dámske trekingové bundy vyrobené z polyesteru s vnútornou výplňou vo forme syntetického páperia a primaloftového vlákna.

Počas výberu trekingovej bundy sa sústreďte nielen na materiál, ale tiež na to, čo sa skrýva pod vrchnou vrstvou. Kvalitná dámska trekingová bunda musí mať v podšívke membránu. Vďaka vnútornej membráne sa eliminuje riziko prieniku vlhkosti do vnútra bundy. Membrána zároveň zahreje a odvádza vlhkosť z tela.

Dámske trekingové bundy – dizajn a detaily

Dámy si potrpia nielen na funkčnosť, ale tiež na vzhľad bundy. Dámske trekové bundy nájdete v rôznej dĺžke, užšom i širšom strihu a módnej farbe. Pri výbere vzhľadu bundy sa riaďte svojim vkusom, ale nezabúdajte na praktickú stránku.

Okrem všetkých uvedených vlastností sa pri kúpe dámskej trekingovej bundy zamerajte na tieto detaily:

  1. Kapucňa – zapínanie a integrácia do bundy
  2. Vrecká – vonkajšie a vnútorné vrecká, ich zapínanie
  3. Manžety – možnosti utiahnutia či zapnutia
  4. Ventilácia – priedušnosť a ventilácia v podpazuší
  5. Zapínanie – ideálne je zapínanie na zips s légou

 

Zdroj a foto: Partnerský článokDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakcie:
Láskyplný balíček
2. cena redakcie:
Láskyplný balíček
3. cena redakcie:
Láskyplný balíček

Aktuality:

31.5.2023
V Bardejovských kúpeľoch sa v piatok 2. júna 2023 slávnostne začne 26. ročník kúpeľnej sezóny. Na programe bude otvorenie Parku Bélu Kellera pri Stredisku obchodu a služieb, jeho hudobnej lavičky a pamätnej tabule. Chýbať nebude ani požehnanie minerálnych prameňov za účasti zástupcov cirkví v priestoroch kúpeľnej kolonády a mnoho iného.
30.5.2023
Opäť vám prinášame zaujímavý rebríček miest. Tentoraz vám predstavíme najbohatšie mestá sveta, z pohľadu počtu najbohatších ľudí žijúcich na jednom mieste. Do štúdie boli započítaní nielen milionári, stomilionári či miliardári žijúci v jednom meste, ale dôraz sa kládol aj na globálny a realitný význam daných lokalít.
27.5.2023
Aj toto leto sa môžete tešiť na množstvo podujatí či noviniek, ktoré spolu s obrovským prírodným potenciálom, kultúrnym bohatstvom a kvalitou poskytovaných služieb zaručia, že región Horehronia sa stane pre turistov obľúbenou dovolenkovou destináciou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 1. 6. 2023
sviatok:Žaneta
dnes:
štvrtok 1.6.
16 °C
zajtra:
piatok 2.6.
17 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X