www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania turistom a bezpečnostná situácia

Upozorňujeme na nedisciplinovanosť poľských vodičov a nedodržovanie základných pravidiel cestnej premávky, napríklad nepoužívanie smerových svetiel pri predchádzaní alebo prejazde medzi jednotlivými jazdnými pruhmi. Odlišné sú aj niektoré zvyklosti, odbočovanie a otáčanie cez stredový deliaci pás na štvorprúdových vozovkách, dodržiavanie pravidla prednosti pre chodcov, ktorí vstúpili na prechod, odlišná je úprava značenia na kruhových objazdoch. Na cestách bývajú často vyjazdené hlboké koľaje sťažujúce jazdu, najmä počas dažďa sú veľmi nebezpečné, technický stav vozoviek je celkovo na nízkej úrovni.

Poľská republika je krajina s tradičným náboženským cítením, forma zbožnosti je však trochu odlišná od našich zvyklostí. V cirkevných priestoroch je nutné vhodné správanie sa.

Upozorňujeme na nebezpečenstvo odcudzenia, resp. na nebezpečenstvo vlámania sa do vozidiel, predovšetkým do osobných vozov. Je nutné dodržiavať základné pravidlá bezpečnosti, najmä pri jazde v nočných hodinách. Odporúčame parkovať na strážených parkoviskách, a nezastavovať, najmä v noci, na odľahlých parkoviskách. Rovnako je nutné dôsledne dbať na zamknutie vozidla, a to aj v miestach ako je čerpacia stanica. Veci je nutné umiestniť tak, aby bolo minimalizované riziko odcudzenia (cennosti rozdeliť na niekoľko oddelených miest, riadne uzavrieť batožinu, nenosiť kabelku cez plece, za jazdy neponechávať vo voze pri neuzamknutých dverách cennosti na sedadle vedľa vodiča, vyvarovať sa nosenia cenných šperkov na miestach s veľkou koncentráciou ľudí). Pri vypisovaní policajného protokolu je nutné domáhať sa presných údajov a trvať na prítomnosti tlmočníka, v prípade ťažkostí sa domáhať spojenia s konzulárnym oddelením veľvyslanectva alebo generálneho konzulátu, resp. s nepretržitou službou týchto úradov v Poľsku.

Prevzaté z podkladov MZV

späť

Lokácia:

Poľsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

18.11.2019
Oponický kaštieľ ponúkne 22. a 23. novembra 2019 nočné prehliadky Aponiovskej knižnice obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondelok 18. novembra 2019 si môžete prísť vypočuť, čo zažil Martin Krasňanský pri svojej výprave za polárny kruh, po ktorej bude nasledovať filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letisko Václava Havla Praha získalo už šiestu Zlatú medailu v súťaži Český med za svoj tohtoročný kvetový med. Súťaž každoročne vyhlasuje Výskumný ústav včelárstva v Dole. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 360 vzoriek. Opäť sa potvrdilo, že med produkovaný včelstvami chovanými v areáli Letiska Praha spĺňa najvyššiu kvalitu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 18. 11. 2019
sviatok:
dnes:
pondelok 18.11.
11 °C
zajtra:
utorok 19.11.
8 °C