www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania turistom a bezpečnostná situácia

Upozorňujeme na nedisciplinovanosť poľských vodičov a nedodržovanie základných pravidiel cestnej premávky, napríklad nepoužívanie smerových svetiel pri predchádzaní alebo prejazde medzi jednotlivými jazdnými pruhmi. Odlišné sú aj niektoré zvyklosti, odbočovanie a otáčanie cez stredový deliaci pás na štvorprúdových vozovkách, dodržiavanie pravidla prednosti pre chodcov, ktorí vstúpili na prechod, odlišná je úprava značenia na kruhových objazdoch. Na cestách bývajú často vyjazdené hlboké koľaje sťažujúce jazdu, najmä počas dažďa sú veľmi nebezpečné, technický stav vozoviek je celkovo na nízkej úrovni.

Poľská republika je krajina s tradičným náboženským cítením, forma zbožnosti je však trochu odlišná od našich zvyklostí. V cirkevných priestoroch je nutné vhodné správanie sa.

Upozorňujeme na nebezpečenstvo odcudzenia, resp. na nebezpečenstvo vlámania sa do vozidiel, predovšetkým do osobných vozov. Je nutné dodržiavať základné pravidlá bezpečnosti, najmä pri jazde v nočných hodinách. Odporúčame parkovať na strážených parkoviskách, a nezastavovať, najmä v noci, na odľahlých parkoviskách. Rovnako je nutné dôsledne dbať na zamknutie vozidla, a to aj v miestach ako je čerpacia stanica. Veci je nutné umiestniť tak, aby bolo minimalizované riziko odcudzenia (cennosti rozdeliť na niekoľko oddelených miest, riadne uzavrieť batožinu, nenosiť kabelku cez plece, za jazdy neponechávať vo voze pri neuzamknutých dverách cennosti na sedadle vedľa vodiča, vyvarovať sa nosenia cenných šperkov na miestach s veľkou koncentráciou ľudí). Pri vypisovaní policajného protokolu je nutné domáhať sa presných údajov a trvať na prítomnosti tlmočníka, v prípade ťažkostí sa domáhať spojenia s konzulárnym oddelením veľvyslanectva alebo generálneho konzulátu, resp. s nepretržitou službou týchto úradov v Poľsku.

Prevzaté z podkladov MZV

späť

Lokácia:

Poľsko
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

29.3.2020
Napriek šíriacemu sa koronavírusu vás chceme informovať o novej turisticko-kultúrnej ceste vedúcej naprieč Španielskom, ktorá vás zavedie po stopách Rodriga Díaza de Vivar - stredovekého rytiera známeho ako Cid Campeador.
28.3.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Každý vo svojom okolí nájde nejakú voľne prístupnú rozhľadňu, vyhliadku alebo náučný chodník.
27.3.2020
Organizácia spojených národov si každoročne necháva spracovávať trošku netradičný rebríček o najšťastnejších národoch sveta (World Happiness Report) resp. najlepších miestach pre život. Ako dopadli tohtoročné merania sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.  
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - GUATEMALA, BELIZE a DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 29. 3. 2020
sviatok:
dnes:
nedeľa 29.3.
4 °C
zajtra:
pondelok 30.3.
4 °C