www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania turistom a bezpečnostná situácia

Upozorňujeme na nedisciplinovanosť poľských vodičov a nedodržovanie základných pravidiel cestnej premávky, napríklad nepoužívanie smerových svetiel pri predchádzaní alebo prejazde medzi jednotlivými jazdnými pruhmi. Odlišné sú aj niektoré zvyklosti, odbočovanie a otáčanie cez stredový deliaci pás na štvorprúdových vozovkách, dodržiavanie pravidla prednosti pre chodcov, ktorí vstúpili na prechod, odlišná je úprava značenia na kruhových objazdoch. Na cestách bývajú často vyjazdené hlboké koľaje sťažujúce jazdu, najmä počas dažďa sú veľmi nebezpečné, technický stav vozoviek je celkovo na nízkej úrovni.

Poľská republika je krajina s tradičným náboženským cítením, forma zbožnosti je však trochu odlišná od našich zvyklostí. V cirkevných priestoroch je nutné vhodné správanie sa.

Upozorňujeme na nebezpečenstvo odcudzenia, resp. na nebezpečenstvo vlámania sa do vozidiel, predovšetkým do osobných vozov. Je nutné dodržiavať základné pravidlá bezpečnosti, najmä pri jazde v nočných hodinách. Odporúčame parkovať na strážených parkoviskách, a nezastavovať, najmä v noci, na odľahlých parkoviskách. Rovnako je nutné dôsledne dbať na zamknutie vozidla, a to aj v miestach ako je čerpacia stanica. Veci je nutné umiestniť tak, aby bolo minimalizované riziko odcudzenia (cennosti rozdeliť na niekoľko oddelených miest, riadne uzavrieť batožinu, nenosiť kabelku cez plece, za jazdy neponechávať vo voze pri neuzamknutých dverách cennosti na sedadle vedľa vodiča, vyvarovať sa nosenia cenných šperkov na miestach s veľkou koncentráciou ľudí). Pri vypisovaní policajného protokolu je nutné domáhať sa presných údajov a trvať na prítomnosti tlmočníka, v prípade ťažkostí sa domáhať spojenia s konzulárnym oddelením veľvyslanectva alebo generálneho konzulátu, resp. s nepretržitou službou týchto úradov v Poľsku.

Prevzaté z podkladov MZV

späť

Lokácia:

Poľsko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

27.6.2019
Výstava v sálach bývalej kočiarovne vranovského zámku predstaví od 29. júna do začiatku septembra majstrovskú repliku najhodnotnejšieho českého pokladu. Expozícia České korunovačné klenoty na dosah / Život a dielo Karla IV. pripomenie život významného českého panovníka.
26.6.2019
Všetci, ktorí majú radi prírodu, dobrú hudbu a nevšedné zážitky by si nemali nechať ujsť 9. ročník podujatia Zelená Modrá, ktoré sa uskutoční 29. a 30. júna 2019.

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 27. 6. 2019
sviatok: