www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania turistom a bezpečnostná situácia

Upozorňujeme na nedisciplinovanosť poľských vodičov a nedodržovanie základných pravidiel cestnej premávky, napríklad nepoužívanie smerových svetiel pri predchádzaní alebo prejazde medzi jednotlivými jazdnými pruhmi. Odlišné sú aj niektoré zvyklosti, odbočovanie a otáčanie cez stredový deliaci pás na štvorprúdových vozovkách, dodržiavanie pravidla prednosti pre chodcov, ktorí vstúpili na prechod, odlišná je úprava značenia na kruhových objazdoch. Na cestách bývajú často vyjazdené hlboké koľaje sťažujúce jazdu, najmä počas dažďa sú veľmi nebezpečné, technický stav vozoviek je celkovo na nízkej úrovni.

Poľská republika je krajina s tradičným náboženským cítením, forma zbožnosti je však trochu odlišná od našich zvyklostí. V cirkevných priestoroch je nutné vhodné správanie sa.

Upozorňujeme na nebezpečenstvo odcudzenia, resp. na nebezpečenstvo vlámania sa do vozidiel, predovšetkým do osobných vozov. Je nutné dodržiavať základné pravidlá bezpečnosti, najmä pri jazde v nočných hodinách. Odporúčame parkovať na strážených parkoviskách, a nezastavovať, najmä v noci, na odľahlých parkoviskách. Rovnako je nutné dôsledne dbať na zamknutie vozidla, a to aj v miestach ako je čerpacia stanica. Veci je nutné umiestniť tak, aby bolo minimalizované riziko odcudzenia (cennosti rozdeliť na niekoľko oddelených miest, riadne uzavrieť batožinu, nenosiť kabelku cez plece, za jazdy neponechávať vo voze pri neuzamknutých dverách cennosti na sedadle vedľa vodiča, vyvarovať sa nosenia cenných šperkov na miestach s veľkou koncentráciou ľudí). Pri vypisovaní policajného protokolu je nutné domáhať sa presných údajov a trvať na prítomnosti tlmočníka, v prípade ťažkostí sa domáhať spojenia s konzulárnym oddelením veľvyslanectva alebo generálneho konzulátu, resp. s nepretržitou službou týchto úradov v Poľsku.

Prevzaté z podkladov MZV

späť

Lokácia:

Poľsko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

25.8.2019
V hornej časti podtatranskej obce Ždiar môžete navštíviť novú letnú expozíciu zachytávajúcu svet unikátnych živočíchov.
24.8.2019
Nielen pre potreby Pražanov, ale aj pre návštevníkov Prahy, vzniklo ďalšie miesto pre oddych a vychádzky prírodou. Na území Prahy v Horných Počerniciach zrevitalizovali nehostinné územie V Ladech (vrátane vodných plôch), a tak vznikol nový lesopark.
23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 25. 8. 2019
sviatok:
dnes:
nedeľa 25.8.
26 °C
zajtra:
pondelok 26.8.
27 °C