Jizerské hory - Česká republika

Jizerské hory sú najsevernejším pohorím Českej republiky. Pohorie bolo pomenované podľa rieky Jizery, ktorá pramení na svahoch Smrku, čo je najvyššia hora českej časti týchto hôr. Hory boli pôvodne považované za západný výbežok Krkonoš. Ich podstatná časť sa nachádza v Poľsku, kde tiež leží najvyšší vrchol týchto hôr, ktorým je Wysoka Kopa.

Okolo hôr sa nachádzajú mestá: Liberec , Frýdlant, Nové Město pod Smrkem, Desná, Tanvald a Jablonec nad Nisou Vďaka unikátnej prírode bola v Jizerských horách vyhlásená v roku 1967 chránená krajinná oblasť Jizerské hory s rozlohou 350 km 2. Jizerské hory sú značne poškodené ťažením stromov a tiež emisiami vyprodukovanými v Čechách i v okolitých štátoch. Je tu ale snaha o uvedenie prostredia do pôvodnej podoby vysadzovaním nových stromov, ktoré sa zachovali v prírodných rezerváciách tohto pohoria. Tie najcennejšie prírodné úkazy sa dochovali na veľmi ťažko prístupných miestach, na strmých svahoch a vo vysokých polohách.

späť


Lokality

Služby
Články

Fotogaléria
Videogaléria

Diskusia


Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Pohoria / Európa / Česká republika


Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

23.1.2020
V poradí už 5. ročník pretekov dvojčlenných tímov na rohatých saniach známych ako krňačky doplnený o špeciálne disciplíny spojené s históriou Malej Úpy a jej prvými osadníkmi sa koná v sobotu 25. januára od 10. hodiny na zjazdovke U Kostola.
22.1.2020
Bratislavské letisko si tento rok pre cestujúcich pripravilo viacero noviniek. Azda tou najlepšou sú pravidelné letecké linky na grécke ostrovy Korfu a Rodos.

21.1.2020
Národné poľnohospodárske múzeum v Prahe spojilo dve tradičné zimné akcie. V sobotu 25. januára sa uskutoční 13. ročník akcie Letenské prasa alebo zabíjačka v múzeu spolu so 7. ročníkom akcie Letenské fašiangy.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - RUSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 23. 1. 2020
sviatok:Zdeněk
dnes:
štvrtok 23.1.
-2 °C
zajtra:
piatok 24.1.
0 °C