Jizerské hory - Česká republika

Jizerské hory sú najsevernejším pohorím Českej republiky. Pohorie bolo pomenované podľa rieky Jizery, ktorá pramení na svahoch Smrku, čo je najvyššia hora českej časti týchto hôr. Hory boli pôvodne považované za západný výbežok Krkonoš. Ich podstatná časť sa nachádza v Poľsku, kde tiež leží najvyšší vrchol týchto hôr, ktorým je Wysoka Kopa.

Okolo hôr sa nachádzajú mestá: Liberec , Frýdlant, Nové Město pod Smrkem, Desná, Tanvald a Jablonec nad Nisou Vďaka unikátnej prírode bola v Jizerských horách vyhlásená v roku 1967 chránená krajinná oblasť Jizerské hory s rozlohou 350 km 2. Jizerské hory sú značne poškodené ťažením stromov a tiež emisiami vyprodukovanými v Čechách i v okolitých štátoch. Je tu ale snaha o uvedenie prostredia do pôvodnej podoby vysadzovaním nových stromov, ktoré sa zachovali v prírodných rezerváciách tohto pohoria. Tie najcennejšie prírodné úkazy sa dochovali na veľmi ťažko prístupných miestach, na strmých svahoch a vo vysokých polohách.

späť


Lokality

Služby
Články

Fotogaléria
Videogaléria

DiskusiaLokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Pohoria / Európa / Česká republika


Fotosúťaž:

V tejto chvíli nie je žiadna súťaž aktívna. Predchádzajúce súťaže nájdete v našom archíve súťaží.

Aktuality:

21.9.2023
Takýto dokumentárny film zatiaľ nemá žiadna rieka na svete. Iba náš Hron! Legendami opradený vrchol Kráľovej hole, tam začína príbeh, ktorý sa bude rozprestierať na dlhých niekoľko sto kilometrov. V jej útrobách sa nachádza horská voda, ktorá si hľadá cestu, aby mohla dávať život dolinám. Presne týmito slovami vás uvíta novovzniknutý film svetového charakteru.
20.9.2023
Akciová spoločnosť Vincentka srdečne pozýva širokú verejnosť na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať vo štvrtok 28. septembra 2023 od 10-tej do 17-tej hodiny na Lázeňskom námestí 165 v Luhačoviciach.
19.9.2023
Spoznajte fascinujúce kamenné miesta Slovenska, ktoré tvoria jeho charakteristický vzhľad a neopakovateľné čaro. Vyberte sa na cestu za kamennou krásou a objavte tajomstvá vyhasnutých sopiek, bradiel a travertínov Slovenska prostredníctvom knižnej trilógie Kamenné Slovensko.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 21. 9. 2023
sviatok:Matouš
dnes:
štvrtok 21.9.
17 °C
zajtra:
piatok 22.9.
20 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X